6 priežastys, kodėl mėgstama veikla ne visada gali virsti verslu

Įkvėpimas / Vida Press nuotr.
Įkvėpimas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-09-15 12:03
AA

Sveika realizmo dozė dar niekam nepakenkė – ypač tiems, kurie nėra patenkinti dabartiniu gyvenimu ir svarsto pradėti verslą. Portalas entrepreneur.com pataria, kokie sunkumai laukia mėginant paversti savo hobį verslu. Apžvelkime įdomiausius pastebėjimus.

1. Mažiau laiko mėgstamai veiklai

Jei mėgstate kepti, atidarykite kepyklą! Jei mylite vaikus, įkurkite darželį! Aplinkiniai linkę manyti, kad jeigu turite mėgstamą hobį, jį reikia paversti verslu – juk šitaip galėsite savo aistrai atsiduoti visu šimtu procentų. Kad ir kaip patraukliai tai skambėtų, tiesa yra šiek tiek kita. Kai imatės verslo, verslą ir plėtojate – pradedant rinkodara, finansiniais reikalais, baigiant darbuotojų atranka ir pirkėjų poreikių tenkinimu. O dienai baigiantis nebeturite nei jėgų, nei noro užsiimti mėgstama veikla, net ir pasikalbėti su vaikais ar apkabinti vyrą gali būti per sunku.

Verslininkai neturi vienos užduoties – jie turi verslą. Jeigu žinote, kad vienu metu pajėgsite susidoroti su daugybe užduočių ir nepamesite galvos, einate tinkama kryptimi, – verslo pasaulis yra skirtas jums. Tačiau jei tikitės, kad visą savo laiką galėsite skirti vienai konkrečiai užduočiai, pagalvokite dar sykį.

2. Entuziazmas neapmoka sąskaitų

Nesvarbu, kaip pozityviai begalvotumėte apie savo kuriamą produktą, būsimą aptarnavimo kokybę ar kilusią idėją, visa tai neapmokės jūsų sąskaitų. Milžiniškas tikėjimas savo idėjomis nepadės įdarbinti puikių darbuotojų ir nebūtinai pritrauks reikiamą klientūrą. Entuziazmas dar ne viskas. Jis tik pradžių pradžia, visa kita – didžiulis (ir neretai sunkus) darbas.

3. Magija išgaruoja

Niekas taip nenužudo hobio kaip žinia, kad iš jo reikės gyventi.

Mėgstama veikla gyvenimui suteikia spalvų ir padaro jį nenuobodų. Bet niekas taip nenužudo hobio kaip žinia, kad iš jo reikės gyventi.

Jei turite hobį, kuris padeda pailsėti nuo darbų, streso ar (pasitaiko) nuo šeimos, ar tikrai norėtumėte, kad jis apmokėtų ir jūsų sąskaitas? Žinoma, kartais mėgstamas darbas gali būti smagus ir teikti malonumą. Bet tik todėl jis ir vadinamas darbu, kad po jo galėtumėte gyventi savo gyvenimą ir užsiimti kita širdžiai miela veikla. Laiko atsipalaiduoti reikia kiekvienam – ar hobis, virtęs darbu, suteiks tokią galimybę? Mėgstama veikla yra šiek tiek magiška – bet tik tol, kol ji nevirsta tiesioginiu – ir vieninteliu – užsiėmimu. Magija išgaruoja, sveika, realybe.

4. Sėkmingas verslas nėra vien jūsų sprendimas

Verslas vystosi sėkmingiausiai, kai rinkoje atsiranda ypatingas tam tikros srities poreikis, o jį patenkinti gali turintieji tinkamos patirties ir strategijų. Kitaip tariant, „tinkamu laiku atsirasti tinkamoje vietoje“ – štai banali, bet daugybę kartų patikrinta sėkmingo verslo formulė.

Sėkmingas verslas gimsta iš rinkos poreikio, o ne todėl, kad taip nusprendėte jūs. Mūsų laikais prieinama gerokai daugiau produktų ir paslaugų, nei prieš 50 metų. Jeigu rinkoje atsiranda vienokių ar kitokių paslaugų poreikis ir klientai / pirkėjai yra pasiruošę už tai mokėti, tai puiki priežastis pradėti verslą.

Kita vertus, sekti savo aistra, vadinasi, stengtis pataikauti savo poreikiams vien dėl to, kad jaustumėtės patenkinti. Jei siekiate tik asmeninio pasitenkinimo, toliau mėgaukitės hobiu ar darbu, kurį dirbate, ir laikykitės atokiau nuo verslo pasaulio.

5. Idėjos ir tikslo paradoksas

Prisiminkite, kada paskutinį kartą pabudote iš sapno ir atsiminėte jį visą – nuo pradžios iki pabaigos? Panašiai nutinka ir su svajonėmis. Fantazuojate apie sėkmę ir norite išgarsėti, galbūt turite ir idėją, kaip tai galėtumėte pasiekti. Svajojate parašyti knygą, sukurti verslą ar į dienos šviesą paleisti tokią idėją, kuri galės pakeisti pasaulį? Nuostabu. Tik ar tai tikrai įmanoma? Kaip iš tiesų galite įgyvendinti svajonę? Štai, kur problema. Svarbu, kad svajonė turėtų realų pagrindą, kitaip tariant, ji turi būti reikalinga žmonėms. Ar esate tikri, kad žmonės tikrai skaitys jūsų knygą? Ar jiems bus įdomios jūsų fotografijos? Gali būti, kad visa tai išties reikalinga, tik ar būtent jūs esate tas žmogus, kuris užpildys rinkos spragą? Degti idėjomis negana. Būtina jas derinti su pagrįstais tikslais – tik taip sėkmė bus jūsų pusėje.

6. Ilgalaikė vizija

Kurdami verslą, privalote žvelgti į priekį. Antraip veikla, kuri jus kadaise džiugino, gali virsti įprasta rutina, nuo kurios, kaip nuo bet kurio kito darbo, norėsis pabėgti. Gali būti, kad klientams jūsų paslaugų reikės ir darbo stygiumi nesiskųsite, vis dėlto vien pildydami jų poreikius ir negalvodami, ko norite pats, ilgainiui prarasite motyvaciją. Tai, kas kaitino vaizduotę ir atrodė viso gyvenimo svajonė, virs betiksle veikla. Būti kūrybingam, dirbti su įkvepiančiais žmonėmis, derinti svajones su realaus gyvenimo tikslais, nenusivilti, pabusti iš letargo, tobulėti – štai tikslai, kuriais grindžiamas sėkmės lydimų žmonių kelias.

Jūs patys kuriate taisykles. Mokykitės iš aplinkinių sėkmių ir klaidų, semkitės įkvėpimo ir pamatysite, kaip pamažu atsiveria galimybės ir geros progos.