6 priežastys, kodėl dušas geriau už vonią

Vonios interjeras / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-08 19:30
Artėjantis pavasaris skatina keistis, atnaujinti namus bei pasirūpinti sveikata. Ar vertėtų seną vonią pakeisti nauja dušo kabina? Toks klausimas iškyla daugeliui, besiruošiančiųjų šį pavasarį atnaujinti vonios kambarį.

Individualias dušo kabinas įrenginėjantiems koralo.lt specialistams kasdien tenka išgirsti įvairiausių nuomonių. Štai keletas priežasčių, kurios padės jums galutinai apsispręsti.

Dušo kabiną tinka įsirengti ir nuosavame name, ir bute, tačiau labai svarbu nesuklysti ir išsirinkti sau tinkamiausią variantą. Galite pasirinkti norimą stiklo spalvą, dušo kabinos rėmą, laikiklius, spalvą, santechniką, ir t. t. Nuo jūsų galimybių ir pageidavimų priklauso, ar individuali dušo kabina bus labai prabangi arba visiškai paprasta.

Šiuo metu yra gaminamos ir labai mažos dušo kabinos, kurios puikiai tinka mažiems vonios kambariams.

Erdvės pojūtis. Dušo kabina leis jums maksimaliai efektyviai išnaudoti vonios kambario erdvę. Šiuo metu yra gaminamos ir labai mažos dušo kabinos, kurios puikiai tinka senos statybos namuose esantiems mažiems vonios kambariams. Tai puikus sprendimas, leidžiantis išsaugoti kriauklę ir vietą skalbimo mašinai.

Tinka žmonėms, sergantiems stuburo ligomis. Dušo kabina gali labai palengvinti žmonių, sergančių sąnarių, stuburo ar kitomis atramos bei judėjimo aparato ligomis, kasdienybę. Dušo kabinos yra kitokios nei vonios, paviršius yra lygus, o tai leidžia stabiliai stovėti ir saugiai judėti. Be to, nereikia aukštai kelti kojų, jei norite į ją įlipti. Dušo kabinoje sumontuotas atlenkiamas suoliukas ir rankenos leis kasdien patogiai mėgautis dušo teikiamais malonumais sėdint.

shutterstock_557515918_dušas_vonios kambarys
shutterstock_557515918_dušas_vonios kambarys

Taupysite vandenį. Vienas didžiausių privalumų, kodėl verta rinktis dušo kabiną, yra ekonomiškumas. Vandens sunaudosite mažiau, negu prausdamiesi vonioje. Tiems, kuriems rūpi ekologija, gali įsigyti vandenį ir energiją taupomąsias dušo sistemas, kurios dar labiau sumažins sunaudojamus gamtos išteklius.

Sveikatos šaltinis. Sveikuoliai gali rinktis dušo sistemas, kuriose neigiamų jonų srautas, maišomas su vandens garais, padeda apsisaugoti nuo streso, gydo neurologinius sutrikimus, veikia kaip antidepresantas, gerina atmintį, nuotaiką ir padeda būti išradingesniems, taip pat suteikia vitamino C dienos normą.

Leidžia atsipalaiduoti ir išlaisvina mintis. Verslo konsultantas bei „Idėjų čempionai“ puslapio įkūrėjas Mitchas Ditkoffas teigia, kad geriausios mintys gimsta prausiantis po dušu. Dažniausiai prausiamės vieni ir galime netrukdomi ramiai pagalvoti. Vanduo sukuria natūralų triukšmą, leidžia atsipalaiduoti. Tai – tarsi žvilgsnis į upę, ežerą ar jūrą. Dušas asocijuojasi su srautu, kuris suteikia daug naujų idėjų ir minčių, vanduo nuplauna viską, kas mums jau nebereikalinga, ir palieka vietos naujoms mintims. Prausimasis po dušu tampa ritualu, kuris leidžia maksimaliai atsipalaiduoti ir aktyvina protą.

Palengvins peršalimo simptomus. Gydytojai pataria, vos pajutus pirmuosius peršalimo simptomus, o ypač nėščioms moterims, negerti jokių vaistų. Peršalimo ligos simptomus palengvins maudynės dušo kabinoje. Įkvepiamas drėgnas šiltas oras gali būti puiki naminė priemonė nuo peršalimo. Dušo kabinoje susidarę garai padeda kvėpavimo takams išsivalyti nuo juos erzinančių medžiagų, slopiną rinoviruso plitimą, kuris lemia ⅓ visų suaugusių žmonių peršalimo priežasčių, padeda sumažinti kvėpavimo takų negalavimus, užkerta kelią nosies gleivinės išsausėjimui.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai