6 populiarūs mitai apie bėgimą

Bėgikė / Vida Press nuotr.
Bėgikė / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-09-20 13:24
AA

Kasdien pasirodo vis naujos informacijos ir nežinia, ar mūsų teiginiai rytoj nebus paneigti. Bet šiandien yra šiandien, todėl mes sklaidome populiarius mitus apie bėgimą.

Mitas Nr. 1: Riebalai pradedami deginti tik bėgiojant 20 min.

NE. Tikriau – iš dalies: per pirmąsias treniruotės minutes organizmas semiasi energijos iš angliavandenių atsargų, sukauptų raumenyse glikogeno forma. Riebalai irgi dega, tik ne taip sparčiai. Maždaug po pusvalandžio proporcija pasikeičia ir pagrindiniu energijos šaltiniu virsta riebalai. Trumpai tariant, jei norite atsikratyti antsvorio, reikėtų bėgti ne trumpiau kaip 45 min.

Mitas Nr. 2: Bėgioti asfaltu – kenksminga

NE. Kenkia ne asfaltas, žalos gali pridaryti netinkama avalynė ir netaisyklingi judesiai. Nėra idealios dangos – svarbiausia bėgioti kaskart vis kita: šiandien miško keliuku, rytoj stadiono takeliu, poryt – na, taip, miesto šaligatviu.

Bėgimas / Vida Press nuotr.

Mitas Nr. 3: Bėgiojant nukąra krūtinė

NE. Ji nukąra dėl to, kad žemėje veikia gravitacija, o ją „išjungus“ pavojus kiltų ne vien krūtinei. Yra papildomų sąlygų: gera sportinė liemenėlė – privaloma. Portsmuto universiteto sporto medicinos profesorė Joanna Scurr apskaičiavo, kad, moteriai nubėgus kilometrą, jos krūtinė įveikia 84 m atstumą nuo kalniuko ir žemyn.

Mitas Nr. 4: Geriausias maistas po treniruotės – makaronai

NE. Pabėgiojus angliavandenių nereikia daugiau nei įprastai. Ir juos derinti verta su baltymais. Pastarieji padeda raumenims greičiau įveikti mikrotraumas, gautas treniruotės metu. Jei sveriate 60 kg ir bėgiojate kasdien po valandą, baltymų poreikis padidėja iki 48 g (0,8 g kiekvienam svorio kilogramui). Kuo greičiau organizmas jų gaus, tuo geriau.

Bėgimas / Vida Press nuotr.

Mitas Nr. 5: Net jei raumenis skauda – bėgti reikia

NE. Po itin intensyvios treniruotės skirkite dieną atsigauti. Jei bėgiosite ignoruodama skausmą, neleisite raumenims regeneruoti ir rizikuojate išprovokuoti uždegimą. Jei manote, kad skausmas – ne dingstis praleisti treniruotę, tiesiog sumažinkite intensyvumą, o grįžusios prie skaudamų vietų pridėkite šaltą (ne šiltą) kompresą.

Mitas Nr. 6: Bėgiodamos anksti ryte numesite daugiau svorio

NE. Žiūrėkite pirmojo mito paneigimą. Ir dar galime pridėti, kad po nakties glikogeno (t. y. angliavandenių) atsargos organizme ir taip nedidelės. Bėgiodamos prieš pusryčius nesudeginsite daugiau riebalų, tačiau katastrofiškai sumažinsite cukraus kiekį kraujyje. Rezultatas – silpnumas, svaigstanti galva, alpulys.