6 moterų išpažintys: ką reiškia būti vienišai keturiasdešimtmetei

Daili moteris / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-08-30 19:00
Šiais metais autorė Rebecca Traister sukėlė nemažas bangas savo naujausia knyga „All the Single Ladies: Unmarried Women and the Rise of an Independent Nation“, kurioje ji pabrėžė visas priežastis, dėl kurių moterys labiau nei bet kada renkasi būti vienišos.

„Moterys gyvena laisvą seksualinį bei gilų ir sudėtingą socialinį gyvenimą, – interviu „Uninterrupted“ teigia Rebecca. – Tačiau labai dažnai mes vis dar vadovaujamės prieštvaniniu suvokimu, kad santuoka yra tokį gyvenimą įteisinantis matas. Visi, gyvenantys ne santuokoje arba ne santuokoje besimėgaujantys santuokinio gyvenimo privalumais verčiami jaustis nepilnaverčiais“, rašoma womenshealthmag.com.

Naujausiais „Pew Reasearch Center“ duomenimis, labai daug žmonių gyvena ne santuokoje. Tiesa tokia, kad vos pusė suaugusiųjų, vyresnių nei 18 metų, yra susituokę, o 4 iš 10 amerikiečių tiki, kad santuoka yra nebemadinga. Tačiau nepaisant šių skaičių, rodančių į besikeičiančias lyčių normas, Rebecca pažymi, kad spaudimas vis dar yra.

Paprašėme šešių keturiasdešimtmetį perkopusių moterų pasidalinti, kokią įtaką partnerio neturėjimas daro jų gyvenimui. Štai ką jos pasakė.

„Karjeroje sugebėjau kalnus nuversti, galėjau susitikinėti su daugybe skirtingų vyrų bei užsidirbti nemažai pinigų“

„Kai buvau jaunesnė, kokių dvidešimties, visada manydavau, kad, jei neištekėsiu, keturiasdešimties būsiu sukriošusi ir vieniša. Daug kas man tai sakė, kai sulaukiau 30, vėliau 35 ir tada 40.

Tačiau, tiesą pasakius, viskas keičiasi, kai tokiame amžiuje esi vienišas. Karjeroje sugebėjau kalnus nuversti, galėjau susitikinėti su daugybe skirtingų vyrų bei užsidirbti nemažai pinigų. Džiaugiuosi, kad nesusituokiau būdama jauna, ir neteko išsiskirti, sulaukus trisdešimties. Niekada nesutikau tinkamo žmogaus, todėl niekada neįleidau šaknų. Vietoje to aš sunkiai dirbau ir tvarkiau kitas savo gyvenimo sritis ir velniškai dėl to džiaugiuosi.“ – Ruth W. (43 m.)

„Pagrindinė skaudi vieta, esant keturiasdešimties ir netekėjusiai, yra tai, kad bendraudama su draugais jaučiuosi nepritampanti“

„Pagrindinė skaudi vieta, esant keturiasdešimties ir netekėjusiai, yra tai, kad bendraudama su draugais jaučiuosi nepritampanti. Visos artimos mano draugės ištekėjo dvidešimties ir iki 35-erių susilaukė vaikų... Čia nėra nieko blogo, ir dėl to nesmerkiu jų. Man tiesiog nepatinka, kad pokalbių metu jaučiuosi neturinti ką pridurti.“ – Paulette H. (46 m.)

„Jaučiu, kad niekada neberasiu žmogaus, mano manymu, verto su manimi praleisti likusį gyvenimą“

„Jei nerandate tobulo partnerio iki 40-ties, ar kada jį besurasite? Aš taip nemanau. Aš visiškai pasidaviau. Tai nebėra mano prioritetas. Vien apie tai galvodavau prieš 10 metų, bet dabar? Jokiu būdu. Užteks. Jaučiu, kad niekada neberasiu žmogaus, mano manymu, verto su manimi praleisti likusį gyvenimą. Tad nusprendžiau savo gyvenimą praleisti su savo gyvūnais ir šeimos nariais.“ – Teresa G. (43 m.)

„Jei pirmo pasimatymo metu vyras man neįtinka, antras pasimatymas neįvyksta“

„Žmonės jums to nesako, bet eiti į pasimatymus, sulaukus keturiasdešimties, yra gerokai lengviau. Kalbant paprastai – jūs suvokiate, ko norite, ir nebesitaikstote su visokiu mėšlu. Jei pirmo pasimatymo metu vyras man neįtinka, antras pasimatymas neįvyksta. Jei po šešių mėnesių santykių vis dar iškyla raudonų vėliavų, tiesiog išeinu. Su amžiumi ateina išmintis, ir ta išmintis leidžia sau pažadėti, kad nebešvaistysite laiko su netinkamais žmonėmis. Būtent to aš ir išmokau.“ – Nancy J., (40 m.)

TAIP PAT SKAITYKITE: Psichoterapeuto pacientų istorijos: kai neištikimybė išeina į naudą

„Būti netekėjusiai yra sunku, kadangi pasirinkimų pasimatymams nėra daug“

„Susitikinėjimas dabar yra toks pats, kai man buvo 30. Dabar galbūt viskas šiek tiek sudėtingiau, nes yra interneto faktorius, tačiau iš esmės viskas vis dar taip pat. Vyrai vis dar nesubrendę ir ieško vienos nakties nuotykių su jaunesnėmis moterimis. Būti netekėjusiai yra sunku, kadangi pasirinkimų pasimatymams nėra daug. O tie laisvieji turi daugiau bagažo. Kai kurie yra įpusėję skyrybų procesą arba jau išsiskyrę. Tokiame amžiuje kiekvienas turi savo istoriją, ir kartais tiesiog nesinori su ja turėti nieko bendro.“ – Brenda H., (43 m.)

„Gaila, kad trisdešimties neužšaldžiau savo kiaušinėlių tam atvejui, jei keturiasdešimties surasčiau padorų vyrą“

„Manau, labiausiai trikdantis dalykas, esant nesusituokus tokiame amžiuje, yra tai, kad greičiausiai nebegalėsiu susilaukti vaikų. Tai buvo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl kurių norėjau susituokti, arba bent jau tai, ko labiausiai laukiau. Gaila, kad trisdešimties neužšaldžiau savo kiaušinėlių tam atvejui, jei keturiasdešimties surasčiau padorų vyrą. Būtų kiek paprasčiau ir nebūtų taip apmaudu.“ – Cassandra G. (40 m.)

Ji24.lt

Naujausi straipsniai