6 mitai, kuriais tikite, mąstydami apie vasaros romanus

Pora / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-07-05 15:00
Vasara daugeliui asocijuojasi su saule, jūra, nerūpestingomis linksmybėmis ir... trumpais, bet aistringais meilės nuotykiais. Būtent apie juos žmonės kalba daugybę įvairiausių dalykų. Kokius mitus reikėtų paneigti?

Daugelis vasaros meilės romaną įsivaizduoja kaip gaivališkus, trumpus santykius, kai pagavusi nesuvokiama jėga priverčia daryti kvailiausius ir beprotiškiausius dalykus.

Vasaros romanai dažnai idealizuojami, juos patirti nori daugelis. Prie to daug prisidėjo ir populiarioji kultūra: kinas, knygos, muzika, dailė. Juk sukurta tiek filmų, prirašyta dainų ir knygų...

Daugelis iš mūsų vasaros meilės romaną įsivaizduojame kaip gaivališkus, trumpus (kelių dienų ar savaičių) santykius, kai pagavusi nesuvokiama jėga priverčia daryti kvailiausius ir beprotiškiausius dalykus, o sutiktas nepažįstamasis atrodo kaip princas iš tolimos šalies. Daugelis sako, kad tokie trumpi ir neįpareigojantys santykiai turi nemažai pliusų: padeda labiau pasitikėti savimi, įkvepia drąsos, meilės gyvenimui. Tačiau yra ne visai taip. Vyrauja daug mitų, kuriuos reikėtų paneigti.

1 mitas. Vasaros romanai yra magiški

Vasaros romanai mums dažnai asocijuojasi su romantiniais filmais: jūra, saulė, susitinkantys dviejų žmonių žvilgsniai, deginanti aistra ir trumpas, bet aistringas pasimatymų ir tobulų akimirkų pliūpsnis. Iš tikrųjų, magijos yra kur kas mažiau: galbūt kartu pavalgysite, pasivaikščiosite paplūdimiu. Kultūra (kinas, knygos, muzika) suformavo požiūrį, kad vasaros romanai yra kažkas nežemiško, puikaus, tarsi uždraustas vaisius, kuris, beje, yra saldžiausias. Visgi tai gali būti tiesiog paprastas bendravimas. Tad jei vakare paplūdimyje saulėlydžio apšviestas vaikinas atrodė tarsi superherojus, o kitą dieną supratote, kad jis eilinis, į kurį vargiai įprastomis aplinkybėmis atkreiptumėte dėmesį, žinokite – taip veikia vasara ir taip reaguoja jūsų atsipalaidavusios smegenys.

TAIP PAT SKAITYKITE: 2-2-2 taisyklė, gerinanti santykius: ją išbandžiusi pora dalijasi patirtimi

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

2 mitas. Netikėta pažintis taps ilgalaikiais santykiais

Mitas. Tai vienas didžiausių mitų, kuriais tiki daugelis. Filmuose vasaros romanai neretai baigiasi gražiai: trumpai pažįstami žmonės susituokia ir laimingai gyvena. Visgi daug kas nutylima: kaip jie gyveno toliau, sprendė konfliktus, ar neišsiskyrė po kelių mėnesių ir pan.

Jei atostogaudami sutikote žmogų, kuris jus tiesiog verčia iš koto, dar nereiškia, kad ši vasarą prasidėjusi romantika turės stebuklingų galimybių tęstis ir toliau. Ar vasarą užmegzti ryšiai tęsiasi? Žinoma. Jūs susirašinėsite ilgomis romantiškomis žinutėmis socialiniuose tinkluose, galbūt susitiksite, kol iš lėto nustosite bendrauti, supratę, kad tai buvo tik vasariškas susižavėjimas. O jei tapsite pora, ilgainiui pasidarysite tokie patys, kaip ir visos kitos poros.

Tad jei turite pasakiškų lūkesčių, galite nusivilti. Nors žmogus, kurį susitikote atostogaujantį kitoje šalyje, atrodo tobulas, svarbu išlikti realistiškiems ir objektyviai įvertinti savo sprendimus ir jausmus bei įtaką, daromą vasariškos aplinkos.

3 mitas. Tai puikus vaistas, jei ką tik išsiskyrėte

Jei ką tik išsiskyrėte, jūsų širdis tikriausiai labai jautri. Daugelis psichologų pataria išsiskyrus neužsidaryti, kuo daugiau bendrauti, netgi nueiti į vieną kitą pasimatymą. Ir tai iš dalies yra puikus patarimas. Visgi jei nusprendėte panirti į vasaros romano teikiamus malonumus, reikia pasverti, ar nebus padaryta daugiau žalos. Jei vasaros romane jūs bandysite ieškoti ilgalaikių santykių, paguodos, galite prisikurti iliuzijų, kurioms, deja, gali būti nelemta išsipildyti. O tai gali dar labiau jus įskaudinti ir priversti nepasitikėti kitais žmonėmis. Tad jei neseniai išsiskyrėte, geriau nedėti per didelių vilčių, nors kiti ir gali tvirtinti, kad vasaros romanas yra puikus vaistas.

4 mitas. Šį nuotykį jūs pamiršite, nes jums tai nieko nereiškia

Net jei esate nusiteikę tik atostogauti, gerai paūžti ir puikiai žinote, ko norite iš vasariško meilės romano, geriau truputį sustoti ir pamąstyti. Net jei manote, kad tai nuotykis, kurį jūs pamiršite, galite būti tikra, kad taip nebus – jūs jį atsiminsite visą gyvenimą. Tačiau labai svarbu, kokios emocijos po šio nuotykio užplūs. Paklauskite savęs: ar nuo to nesumenkės jūsų savivertė, ar galėsite toliau puoselėti ilgalaikius santykius, kaip žiūrėsite į priešingą lytį apskritai. Nors daugelis tvirtina, kad trumpas vasaros meilės romanas suteikia jėgų ir pasitikėjimo savimi antplūdį, ne visada taip yra. Pavyzdžiui, jei vienas iš poros tikėjosi daugiau nei trumpo romano, jam tai gali būti skaudi patirtis, kuri turės įtakos ateityje.

5 mitas. Aš neįsimylėsiu

Štai būtent šios frazės geriau nesakykite, nes galite likti sudaužyta širdimi, kai teks išsiskirti. Dažniausiai atostogų sutiktą žmogų matote per rožinius akinius (jis ir gražus, ir protingas, ir žavingas, turi puikų humoro jausmą),. Be abejo, prisideda ir šiluma, atostogų atmosfera. Todėl labai dažnai trumpi meilės romanai baigiasi vieno kurio nors įsimylėjimu. Jei nesulauksite tokio paties atsako, potyriai gali būti skaudūs. Tad tik jums spręsti, kiek toli galite sau leisti nueiti.

6 mitas. Žmonės teis jūsų poelgį

Ne paslaptis, kad kai kurie nuo vasaros romanų susilaiko vien tik todėl, kad per daug galvoja, ką apie juos pagalvos kiti (teis, apšauks neturint vertybių ir pan.). Tiesą sakant, daugelis slapčia svajoja apie tokį romaną, tačiau niekada nesiryžta šiam poelgiui ir avantiūrai. O jei išgirsite sakant, kad pasielgėte netinkamai, būkite tikri – jus ne tik smerkia, bet ir pavydi.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Ji24.lt

Naujausi straipsniai