6 klausimai, kuriuos turite sau užduoti, prieš pirkdama sportinę aprangą

Mankšta / Vida Press nuotr.
Mankšta / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-02-01 13:45
AA

Tarp žiemos švenčių ir vasaros atostogų – tinkamas metas šlifuoti figūrą, gerinti sveikatą ir išpurtyti visus tuos paguodos šokoladukus, nugulusius ant šonų. O tinkama ir graži sportinė apranga – vienas iš būdų save motyvuoti. Ir štai, į ką reikia atkreipti dėmesį prieš traukiant į parduotuvę.

1. Kokią sporto šaką praktikuojate

Rinkitės drabužius, su kuriais bus patogu ir saugu. Pavyzdžiui, pernelyg platūs marškinėliai ir kelnės gali kliūti už įrangos treniruojantis sporto salėje. Neprigludusios kelnės – įsisukti į dviračio stipinus. Per ilgos – trukdyti bėgioti. Per trumpi marškinėliai ir kelnės, pernelyg pažeminta talija vers nuolat jas taisytis. Suimti treniruoklio rankenas ar dviračio vairą patogiau su pirštinėmis. Komfortas čia – pirmas kriterijus. Stilius – antras.

2. Kur sportuojate: gatvėje ar lauke

Jei bėgiojate gatvėse ar parke, reikės nemažai pastangų išsaugoti baltą it sniegas batelių spalvą.

Ypač aktualus klausimas renkantis avalynę. Jei bėgiojate miesto gatvėse ar parke, turėkite omeny, kad reikės nemažai pastangų išsaugoti baltą it sniegas batelių spalvą... Ir nepamirškite, kad specialistai pataria reguliariai keisti avalynę, kuria nubėgote 600–800 km, ar kai matyti nusidėvėjimo žymės – laikui bėgant bateliai praranda savo gerąsias savybes. Jei bėgiojate ir šaltuoju metu laiku, rinkitės atitinkamą aprangą. Ir nepamirškite pirštinių ir kepurės!

Treniruotė žiemą / Vida Press nuotr.

3. Kokios jūsų organizmo ypatybės

Jei labai prakaituojate, žiūrėkite, kad sportinių marškinėlių rankovės būtų giliai iškirptos (tiks platesnės petnešėlės ar modelis, nepridengiantis menčių). Rinkitės laisvesnius siluetus, orui laidžius technologinius audinius. Nepamirškite galvos raiščio ir apyrankių ant riešų. Esama net kojinių, kurių audinys išstumia drėgmę, yra antiseptiškas ir apsaugo nuo nemalonaus kvapo. Atšvaitai – privalomi turėti.

4. Kokie jūsų figūros ypatumai

Kaip ir bet kurie kiti drabužiai, sportiniai turi pabrėžti privalumus ir maskuoti trūkumus, nesvarbu, tikrus ar esamus. Jei dar nesate pasirengusi pademonstruoti salei ir pasauliui pilvuko, nemėgdžiokite gražuolių iš populiarių klipų, rodomų toje pat salėje, – tiesiog pridenkite jį marškinėliais. Jums nepatinka sportinės liemenėlės efektas – krūtinė atrodo plokštesnė ir mažesnė? Aišku, sporto klubas – ne naktinis, bet jei jausitės geriau, kas trukdo užsimesti ryškius, plevėsuojančius marškinėlius, kurie vizualiai padidins reikiamas apimtis?

Treniruotė žiemą / Vida Press nuotr.

5. Spalvotas ar vienspalvis?

Per daug spalvų ar nesuderinti raštai erzins ir jus pačią, ir kolegas sportininkus. Nebūtina nuo galvos iki kojų vilkėti vienos firmos drabužius ir rinktis tokius pat aksesuarus (tai jau seniai nebe privalomas tonas). Paprasčiausias būdas sukurti harmoningą derinį – vienos, geriausiai – neutralios spalvos marškinėliai ir kelnės ir ryškūs, spalvoti akcentai. Kitas variantas – spalvoti marškinėliai ir neutrali apačia ir sportbačiai. Ir taip, be juodos, egzistuoja ir kitos spalvos.

6. Kiek komplektų jums reikia?

Mažiausiai – tiek, kiek spėjate išskalbti – toks paprastas buitinis atsakymas. Antra vertus, kuo didesnė jūsų sportinės aprangos kolekcija, tuo smagiau rinktis ir tuo lengviau pataikyti į nuotaiką ir oro sąlygas. Vadinasi, nemėginsite išsisukti nuo treniruotės. Beje, nauja gertuvė, raištis ar sportinis laikrodis – puikus prizas sau už pasiektus rezultatus.