6 didžiausi išbandymai, kurie gali supurtyti jūsų santykius

Ginčas / Fotolia nuotr.
Ginčas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-04-30 21:00
AA

„Kartu – ir laimėje, ir nelaimėje“ – skamba prie altoriaus duoti santuokos įžadai. Būtent taip pasižadame vienas kitą mylėti ir gerbti eidami gyvenimo keliu.

Deja, kartais tas gyvenimas gali būti iš tiesų negailestingas, o kartais ir iš pažiūros džiugūs bei laimę žadantys išbandymai gali kaip reikiant apkarsti. Bet kas gi daugiau, jei ne likimo siunčiami išbandymai kaip reikiant patikrins ir įvertins jūsų santykių tvirtumą? Kas gi daugiau, jei ne kilę sunkumai, atskleis, ar tie prie altoriaus ištarti žodžiai iš tiesų nebuvo iš piršto laužti?

Santykiai ir pati santuoka nėra vien tik kelionė rožių taku, kartais tenka susidurti ir su didelėmis dilemomis, ir kankinančiais sunkumais, ir, žinoma, dideliais išbandymais. Ir būtent tai, kaip gebate su jais susitvarkyti, parodo, kiek iš tiesų esate skirti vienas kitam.

Portalas womenshealthmag.com, pasikonsultavęs su šeimos bei santuokos ekspertais, pateikia 6 didžiausius išbandymus, kurie kaip reikiant gali supurtyti tiek ir ilgalaikius santykius, tiek ir pačią santuoką.

Vaiko gimimas

Miegantis naujagimis / „Fotolia“ nuotr.

Ganėtinai lengva pamiršti apie santykių ar santuokos puoselėjimą, kuomet staiga visas jūsų kaip poros gyvenimas pradeda suktis aplink mažylį, kuris prastai miega naktimis, nuolat reikalauja dėmesio ir rūpesčio. Kuomet tenka keltis vidury nakties ar ginčytis, kurio eilė šįkart keisti sauskelnes, romantikos praktiškai ir nebelieka, kaip ir bet kokio intymumo.

„Naujagimio susilaukusioms poroms labai svarbu aptarti juos užgriuvusius pokyčius, o jų juk būna pačių įvairiausių: nuo bemiegių naktų iki visiškai pradingusio intymumo. Stenkitės būti lankstūs ir bandykite toleruoti vienas kito požiūrį į rūpinimąsi savo atžala, ir tuo pačiu nepamirškite pasirūpinti vienas kitu bei santykiais. Jei tam laiko visiškai nebelieka, galbūt derėtų bent porai valandų per dieną nusisamdyti auklę“, – tikina psichologė Lauren Napolitano.

Nevaisingumas

Nors vaiko gimimas santykiams ir tampa vienu didžiausių išbandymų, negalėjimas ilgą laiką apskritai susilaukti vaikų yra dar blogesnė patirtis. Ypač jei šeimos pagausėjimo kur kas stipriau laukia tik viena poros pusė. Tokiu atveju itin sunku išvengti kylančių konfliktų, kaltinimų bei nuskriaustosios pusės neigiamo požiūrio į savo mylimąjį.

„Kuomet ilgą laiką nepavyksta susilaukti vaikų ir abu to stipriai norite, vertėtų kreiptis į specialistus ir išsiaiškinti tikslias to priežastis, vietoje to, kad veltui kaltintumėte vienas kitą. Šiais laikais galima rinktis iš pačių įvairiausių gydymo būdų, tačiau net jei dėl tam tikrų sveikatos problemų ir negalėsite susilaukti vaikų, nelaikykite to pasaulio pabaiga ir nepraraskite vilties. Tiesiog kartu apsvarstykite kitas jums tinkamas alternatyvas“, – pataria Lauren Napolitano.

Neištikimybė

Miegantis naujagimis / „Fotolia“ nuotr.

Vienam iš partnerių kilęs poreikis sukti į kairę ir išduoti savo mylimą žmogų, priklauso nuo begalės aplinkybių ir veiksnių. Ir tikrai ne visose situacijose kaltas dėl to lieka tas, kuris pasirinko neištikimybę, kartais jį ar ją iki to pastūmėti gali ir antrosios pusės abejingumas.

TAIP PAT SKAITYKITE: Olegas Lapinas: „Neištikimos moterys pas savo vyrus dažniausiai negrįžta“

„Sužinoję apie neištikimybės faktą ir nustoję jaustis auka, pabandykite labiau pasigilinti į tai, kodėl partneris jums buvo neištikimas. Pabandykite to priežasčių paieškoti drauge. Kai pasieksite tą ribą, kuomet sugebėsite pamatyti, kaip jūs abu prisidėjote prie šios situacijos, galėsite augti kaip pora. Ir galbūt tai netgi sutvirtins jūsų santykius. Įveikę šitokį didelį išbandymą, galbūt suartėsite kaip niekad anksčiau, žinoma, jei tik dar to norėsite“, – pataria santykių ekspertė April Masini.

Anot jos, norint išgelbėti santykius sužinojus apie partnerio neištikimybę, svarbu susilaikyti nuo staigių reakcijų: „Jei santykiai jums svarbūs, pasistenkite kontroliuoti save ir neleiskite sau priimti staigių sprendimų. Jeigu jums reikia laiko viskam apgalvoti – net jei tai truks ir savaitę – padarykite pertrauką ir viską ramiai apsvarstykite. Galbūt tiek laiko žaizdų ir neišgydys, bet įsiplieskusias ugnis tikrai kiek atvėsins. Galiausiai bent jau nesigailėsite priimtų skubotų sprendimų“.

Rimta liga

„Rimta liga arba nelaimingi įvykiai, po kurių seka ir užsitęsusios bėdos su sveikata retkarčiais gali atskleisti tokias jūsų partnerio puses, kurių niekaip nepamatysite gyvendami kasdienį gyvenimą. Galbūt jūsų partneris pasirodys kaip nepaprastai rūpestingas, atidus ir tikras jūsų ramstis, o gal kaip tik nustebsite išvydę jo ar jos abejingumą. Tai vienas svarbiausių išbandymų santykiams ir poros tvirtumui“, – sako April Masini.

Sergančio tėvo ar mamos globa

Miegantis naujagimis / „Fotolia“ nuotr.

„Rūpestis savo tėvais – kiekvieno vaiko pareiga, ypač tėvams sulaukus jau garbaus amžiaus ar turint rimtų problemų su sveikata. Deja, ne visi į tai reaguoja taip pat. Tad jei užgriuvus šiems rūpesčiams vis dažniau atsiranda konfliktų santykiuose su antrąja puse, vertėtų tiksliai išsiaiškinti to priežastis bei pabandyti paieškoti kompromisų“, – pataria psichologė Lauren Napolitano.

Prarastas darbas ar prasta finansinė situacija

Partneriui netekus darbo ar praradus bendrus jūsų pinigus per nekokias investicijas, badyti pirštais ir užsiimti vienas kito kaltinimu yra labai lengva, tačiau norint išlaikyti santykius vertėtų nuo to susilaikyti.

„Kaip pora, geriausias dalykas, ką galėtumėte padaryti, tai ieškoti pagalbos iš šalies. Galbūt derėtų pasikonsultuoti su finansininku, kuris padėtų išspręsti jus kamuojančias problemas ir galėtų pasiūlyti abiem tinkamą sprendimą, o kai viskas susitvarkys, vėl galėsite grįžti prie santykių puoselėjimo“, – pataria psichologė Lauren Napolitano.​

TAIP PAT SKAITYKITE: 4 dalykai, kurių moterys neturėtų daryti su savo intymia kūno vietele