6 būdai, kurie padės sustiprinti intuiciją

Intuiciją galima lavinti / Shutterstock nuotr.
Intuiciją galima lavinti / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-08-11 19:30
AA

Amžių amžius žmogus stebėjo ženklus ir ieškojo jų, kad gautų atsakymus į jį kamuojančius klausimus. Mes visada norime žinoti, ar verta ko nors imtis, o gal geriau pasisaugoti. Tad kaip sustiprinti savo vidinę nuojautą, kad tikrai galėtume ja pasitikėti?

Žmonės visais laikais meldė Dievą parodyti, ar teisingai gyvena, ar priima tinkamus sprendimus. Išties visata suteikia atsakymus, kasdien siųsdama vienokius ar kitokius ženklus – tereikia būti atidiems. Nesvarbu, kaip tai pavadinsime – intuicija ar nuojauta, o gal šeštuoju pojūčiu – mums visada suteikiamos galimybės rasti geriausią variantą.

Gebėjimą intuityviai spręsti problemas turime kiekvienas. Klausimas, kiek pasikliaujame savo intuicija, kiek ja pasitikime. Štai 6 būdai, kurie padės ją sustiprinti.

Nesvarbu, kaip tai pavadinsime – intuicija ar nuojauta, o gal šeštuoju pojūčiu – mums visada suteikiamos galimybės rasti geriausią variantą.

Leiskite sau bijoti

Nė vienam žmogui nepatinka bijoti, tačiau kiekvienas ko nors baiminamės. Paverskite baimę savo partneriu, tegul ji dirba jūsų naudai – ne priešingai. Kodėl svarbu tai padaryti? Nes baimė neleidžia mums pasitikėti savo intuicija. Ką daryti? Išgyvenkite visą savo baimę, visiškai į ją įsijauskite, nebėkite nuo jos, nesislėpkite, o tiesiog priimkite. Tai padės jums išmokti klausytis ir geriau suprasti savo vidinį pasaulį.

Mokykitės įsijausti į situaciją

Kad būtų lengviau suvokti, ką jums šnabžda intuicija, pabandykite įsijausti į kokio nors kito žmogaus situaciją ir pajusti, ką jis jaučia. Geriausia tai daryti tuomet, kai susiklosto ne kasdienė, o išskirtinė situacija, pavyzdžiui, kyla didelis konfliktas tarp kolegų ar panašiai. Pabandykite visa savo esybe įsijausti į vieno iš konfliktuojančiųjų asmenybę, stenkitės pajusti, kaip tas žmogus jaučiasi. Tai puikus būdas sustiprinti savo intuiciją.

TAIP PAT SKAITYKITE: Bijai vilko – neik į mišką! Arba kodėl nutinka tai, ko baiminamės?..

Emocijos / Fotolia nuotr.

Nevertinkite

Vertindami situaciją, teisdami, smerkdami ar palaikydami, mes užkertame kelią savo intuicijai kalbėti, nes apgaubiame save neigiama energija. Be to, vertinimas yra ne kas kita, tik jūsų patirties, minčių ir mąstymo ištransliavimas į išorę. Žmonių gyvenimai skiriasi, tad vienaip ar kitaip vertindami situaciją, žmogų ar reiškinį, jūs tik atskleidžiate save. Ir kartu nebeleidžiate intuicijai kalbėti. O ji galbūt nori pasakyti visai ką kita. Juk dažnai būna, kad nuojautas tiesiog nuslopina proto balsas – „to negali būti“. O vėliau pasirodo, kad kaip tik nuojauta ir šnabždėjo tiesą.

Būkite smalsūs

Prisiminkime vaikus, tą jų amžių, kai pagrindinis klausimas būna „kodėl?“. Vaikams smalsu pažinti, sužinoti, jie atviri pasauliui ir juos pasiekiančioms žinioms, kurios leidžia padaryti daug atradimų. Išties pačios stipriausios įžvalgos mus aplanko tada, kai sužinome daug naujos informacijos ar papildome jau turimą. O svarbiausia, kad ne atsakymai sustiprina mūsų intuityviuosius gebėjimus, bet kaip tik klausimai, nes jie atveria dar nepažintus horizontus, skatina dar daugiau klausimų.

Džiaugsmas / Fotolia nuotr.

Būkite emociškai atviri

Bet kokį mūsų elgesį veikia emocijos, jei jų neturėtume ir neišgyventume, būtų gerokai paprasčiau.

Kasdien bendraujame su daugybe žmonių. Su vienais tenka pasišnekėti akis į akį, su kitais – tik susidurti, pavyzdžiui, viešajame transporte ar parduotuvėje ir persimesti keliais žodžiais. Ar pastebėjote, kokie skirtingi žmonės? Kokios skirtingos jų emocijos! Štai vienas važiuodamas autobusu šypsosi sau, o kitas, šalia, stovi nudūręs akis žemyn – baisu net būtų pakalbinti. Bet kokį mūsų elgesį veikia emocijos, jei jų neturėtume ir neišgyventume, būtų gerokai paprasčiau, tačiau kaip tik jausmai ir emocijos mus daro žmonėmis. Intuiciją stiprinti labai padeda gebėjimas pažinti savo ir kitų emocijas. Bendraudami su kolega, kaimynu, giminaičiu, stebėkite ir bandykite atspėti, kokių emocijų apimtas kalba žmogus. Ar jis atrodo linksmas, laimingas, o gal liūdnas, sudirgęs? Kuo geriau gebėsite atskirti skirtingas emocijas, tuo puikiau suvoksite skirtingas situacijas ir išlavinsite savo intuiciją. O sunkiausia, bet kartu ir naudingiausia – stengtis pažinti savo emocijas, nes dažniausiai apie tai net nesusimąstome. Pasielgę spontaniškai, pagalvokite, kodėl kaip tik taip pasielgėte, kokios emocijos jus tuomet veikė.

Vienatvė – ne priešas

Esame pripratę kasdien taip skubėti, kad neretai nebesuvokiame ne tik savo pačių poelgių ir mąstymo, bet ir tikrųjų poreikių, norų. Tam reikia visiškos tylos ir įsiklausymo į save. Raskite kasdien bent keletą minučių pabūti tik su savo mintimis, kad suvoktumėte, kas esate iš tikrųjų, kad įsiklausytumėte, ką kalba jūsų vidinis balsas.

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!​​​​​​