6 būdai, kaip atnaujinti savo dviratį vasarai

Išvyka dviračiais
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-06-15 10:05
Artėja vasara ir jūs su nekantrumu laukiate, kada galėsite iš sandėliuko ištraukti savo dviratį? Pasivažinėjimai taps dar smagesni, jei jį specialiai paruošite. Štai keli dviračių priedai ir aksesuarai, kuriuos įsigiję ar pakeitę, galėsite be vargo mėgautis kelionėmis.

1. Reikalingiausi aksesuarai – dviračio remonto rinkiniai

Pirmiausiai, po ilgos žiemos, dviratį būtų pravartu nuvežti pas meistrus arba parodyti išmanančiam draugui. Prieš keliaujant pravartu patikrinti padangas, stabdžius, pedalus ir kitas dviračio dalis bei priedus. Įsitikinę, kad dviratis nesugedęs, galėsite ramiai pradėti savo keliones.

Beje, specialistai pataria šalia dviračio visada turėti padangų remonto ir įrankių rinkinius. Tai patys reikalingiausi dviračių aksesuarai, galintys jus ištraukti iš itin rimtos bėdos. Remonto rinkiniai padės sutaisyti padangoje atsiradusią skylutę ar priveržti staiga atsilaisvinusius varžtus. Ir jūs vėl galėsite tęsti savo kelionę!

Padangų remonto ir įrankių rinkinių ieškokite internete, pavyzdžiui, el. parduotuvėje pigu.lt. Joje dviračių dalims dabar taikomos nuolaidos.

2. Dviračio bagažas

Yra nemažai būdų, kaip galima vežti daiktus ant dviračio: ant bagažinės, krepšyje priekyje, specialiuose laikikliuose ant rėmo...

Jei dviračiu kasdien lėksite į darbą, bus patogu ir saugu savo rankinę ar lagaminėlį įsidėti į dviračio priekyje pritvirtintą krepšį. Šis dviračio priedas taip pat sutalpins visą maišą pirkinių, jei po darbo stabteltumėte parduotuvėje. Keliaujantiems toliau praverstų įsigyti dviračio bagažinę. Ant jos, jei dar pritvirtinsite specialius krepšius, galėsite vežti išties nemažai daiktų: palapinę, kilimėlį miegojimui...

Bagažui vežti skirti dviračių priedai išties palengvins jūsų keliones – nereikės visko tempti kuprinėje ant nugaros!

Shutterstock nuotr.
Shutterstock nuotr.

3. Dviračio užraktas / spyna

Jei dviračiu keliausite dažnai, tuomet tikrai pasitaikys atvejų, kuomet jį reikės palikti be priežiūros. Jums pravers geras dviračio užraktas ar spyna! Kaip teigia dviračių specialistai, šie dviračių priedai nėra pigūs, tad jiems reiktų nepagailėti pinigų. Internetinėse parduotuvėse šiuo metu galite rasti pačių įvairiausių spynų ir užraktų: rakinamų kodu ar raktais, šviečiančių naktį...

Saugiausiomis spynomis laikomos – U formos, išlankstomos bei grandininės, mažiau saugios – trosinės. Kuo ilgiau jūsų dviratis bus be priežiūros, tuo saugesnę spyną ar užraktą turėtumėte pasirinkti.

4. Purvasaugiai

Vasarą visiems norisi atrodyti gražiai. Važiuojant dviračiu gali tekti greitai pralėkti pro balą ar purvo duobę. Ir jūs tikrai neliksite patenkinti ant savo vasariškų rūbų išvydę purvo dėmių. O nuo jų jus gali apsaugoti purvasaugiai. Dabar šie dviračių priedai gaminami vis stilingesni – balti, šviečiantys tamsoje... Bei itin lengvai tvirtinami!

123rf.com nuotr.
123rf.com nuotr.

5. Lempos, atšvaitai, žibintai

Kartais kelionės dviračiais užsitęsia... Štai todėl reiktų pasirūpinti tinkamu dviračio ir savęs matomumu. Geros dviračio lempos, papildomi žibintai, pakankamas kiekis atšvaitų bei šviesą atspindinti liemenė – dviračių priedai, užtikrinantys, kad ne tik jūs gerai matytumėte kelią, bet taip pat, kad jus lengvai pastebėtų kiti eismo dalyviai.

Beje, savo dviratį galite papuošti dar ir specialiomis LED lempomis, stipinų atšvaitais, turėti papildomą žibintą ant galvos ar atšvaitus ant batų kulnų – šie aksesuarai garantuos jūsų išskirtinumą ir taip pat padidins jūsų matomumą naktį.

Fotolia nuotr.
Fotolia nuotr.

6. Kavos puodelio ir gertuvės laikikliai

Jei dviračiu skubėsite į darbą, būtų puiku kartu su savimi pasiimti kavos. Rankose jos visą kelią nelaikysite, tad reiktų pasirūpinti puodelio laikikliu. Geriausia, kad laikiklis viduje būtų dengtas specialia medžiaga, kuri sugertų smūgius – taip važiuodami neišliesite nė lašo.

Vandens gertuvė su laikikliu – dar vienas reikalingiausių dviračio aksesuarų. Karštą vasaros dieną gurkšnoti vandenį turėtumėte maždaug kas 10 min. Juk mindami dviratį jūs sportuojate!

Kad ir kokie dviračių priedai ir aksesuarai atsidurtų ant jūsų dviračio – svarbiausia, yra gera nuotaika! Linkime, saugių ir nepamirštamų vasaros kelionių!

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai