56-ąjį gimtadienį mininti Kristina Kaikarienė: „Turiu tą patį norą, kaip pernai ir užpernai“

Kristina Kaikarienė / Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-01-01 10:42
„Tai turbūt pirmas kartas, kai Naujuosius sutinkame tik trise – vyras, duktė ir aš. Na, ir mūsų šunys bei katinai“, – juokiasi sausio 1-ąją gimtadienį mininti renginių organizatorė Kristina Kaikarienė. 56-ąją sukaktį ji pasitinka ramiai ir nė kiek nesijaudina, kad negalės švęsti draugų būryje ar, kaip mėgdavo, išvykus į šiltuosius kraštus.

K.Kaikarienė pasakoja, kad šie metai – tikrai išskirtiniai jau vien tuo, kad ir Kūčias, ir Kalėdas šeima sutiko trise – moteris svarsto, kad to turbūt nėra buvę, nes prie šventinio stalo susirinkdavo bemaž dvidešimt artimųjų.

Taigi šis gimtadienis irgi išsiskiria šiuo aspektu – nei draugų, nei didesnio artimųjų rato šalia nebus – Kristina neabejoja, kad reikia laikytis numatytų pandemijos taisyklių ir nerizikuoti sveikata.

„Nemanau, kad tai yra kažkas labai blogo – juk šeima yra patys artimiausi žmonės, su kuriais jauku būti, tad kodėl reikėtų manyti, kad, likus tik su jais, šventės ar gimtadienis bus kažkokie blogesni? Kitokie – taip, bet tikrai ne blogi“, – sako Žmonės.lt kalbinta K.Kaikarienė.

Ji priduria besidžiaugianti, kad su artimaisiais gali susikambinti, palaikyti ryšį, o svarbiausia – artimoje aplinkoje nėra sergančių žmonių.

„Šiems metams esu dėkinga ir už tai, kad namai vėl tapo namais, o ne vieta, kur ryte greitai išgeriama kava ir grįžtama tik permiegoti. Kai virtuvėje vėl kvepia kepsniais ir pyragais, o telefonas kažkur padėtas ir nėra streso, jog kažkam neperskambinome, kažką praleidome...“ – sako pašnekovė.

Kristina Kaikarienė / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Kaikarienė / Asmeninio albumo nuotr.

Kaikarių šeima Naujuosius, o tuo pačiu ir Kristinos gimtadienį, mėgdavo sutikti šiltuose kraštuose, tačiau šiemet to nebeplanavo: „Pandemija suplanavo viską už mus. Nemanau, kad dėl to reikia labai liūdėti – gal geriau tiesiog prisitaikyti ir džiaugtis, kad nėra išties didelių nelaimių.“

Renginių sektoriui šie metai buvo kupini iššūkių, tad Kristina neslepia, kad ir jos verslas sustojo. „Džiaugiuosi tuo, kad labai sėkmingai pasikalbėjome su būsimomis nuotakomis, kurios į situaciją pažvelgė labai protingai ir sąmoningai – perkėlė šventes į 2021-uosius. Įvyko kaip įvyko, neturėjome tokio plano, kad reikėtų kažkaip slapta, pažeidinėjant taisykles, tas šventes organizuoti toliau. Apskritai, juk tai nutiko ne man vienai, visas pasaulis turėjo prisitaikyti ir priimti šią realybę“, – teigia pašnekovė.

Kristina Kaikarienė / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Kaikarienė / Asmeninio albumo nuotr.

Pažadų nebedalina

Kai gimtadienis sutampa su Naujaisiais, rodos, neišvengiamas dalykas sau kažką pasižadėti, tačiau Kristina juokiasi, kad tokie dalykai – ne jai.

„Kai man buvo 30-imt ir daugiau, vis kažką pasižadėdavau: pradėti mokytis naujų kalbų, sportuoti ir panašių dalykų. Po kokių dešimties metų supratau, kad šiuos pažadus duoti turbūt ganėtinai kvaila, nes jų neįvykdau, o tada dar ir susinervinu dėl to. Dabar stengiuosi gyventi šia diena ir nekurti kažkokių planų ar pažadų Naujiems metams – kiekviena diena yra tinkama kažko imtis, tam nereikia nei gimtadienio, nei naujų metų pradžios“, – įsitikinusi ji.

56-eri metai – ką reiškia šis skaičius moteriai, kuri nuolat sulaukia komplimentų dėl išvaizdos ir jaunatviškumo? „Skaičius pase turbūt nieko nebereiškia. Pamenu, kai sukako 50, nustebau, ar čia tikrai man tiek jau metų? Negali būti! O vėliau tie metai ėjo, bet niekaip manęs nei liūdino, nei varžė – juk esmė ne juose“, – svarsto Kristina.

Kristina Kaikarienė / Asmeninio albumo nuotr.
Kristina Kaikarienė / Asmeninio albumo nuotr.

Paklausta apie dovanas, moteris pasakoja, kad jų labai nesureikšmina, nes dažniausiai gimtadienio dovana ir tapdavo šeimos kelionė į kokią nors užsienio šalį. „Niekada neturėjau lūkesčių gauti kažką materialaus“, – priduria.

Kristina atvira – gimtadienius organizuoti ji itin mėgsta, tačiau kai proga – ne jos pačios. „Man labai patinka kurti šventę kitiems, ypač gera, kai pamatau žmonių nuostabą. Jų akyse išvydus susižavėjimą ir dėkingumą supranti, kaip gerai tau viskas pavyko. O štai savo gimtadienio nei moku, nei mėgstu daryti – gal čia data kalta?“ – šypteli.

„O šiaip – kaip ir pernai ar užpernai, turiu tą patį gimtadieninį norą – kad pavyktų išsaugoti tai, ką jau turiu“, – užtikrintai priduria K.Kaikarienė.

Vygintas Kaikaris ir Kristina Kaikarienė / Asmeninio albumo nuotr.
Vygintas Kaikaris ir Kristina Kaikarienė / Asmeninio albumo nuotr.

Naujausi straipsniai