5 žingsniai, kurie padės susigrąžinti gyvenimą po sunkių skyrybų

Liūdna mergina / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-11-14 11:07
Išsiskirti visuomet būna sunku, tačiau dar sunkiau tai padaryti, kuomet porą sieja santuokos ryšiai ir ne vienerių metų prisiminimai bei nuoskaudos. Kaip vėl atsistoti ant kojų ir išmokti gyventi toliau? Portalui „Psychology Today“ savo asmeninę patirtį išlieja bei patarimus dalija psichologė ir saviugdos knygų autorė Peg Streep.

Jau praėjo daugiau kaip metai, nuo tos dienos, kai buvo sutvarkyti galutiniai mano skyrybų su vyru dokumentai, tačiau aš dar iki šiol patiriu tamsius šių skyrybų šešėlius.

Tai ne emocinis efektas – skirtis norėjau aš pati, tačiau sunkiausia buvo susitaikyti su tuo, kad iš šios santuokos aš neišeisiu be nereikalingo streso, dramų ir neišleidusi nemažos sumos pinigų. Lengva tikrai nebuvo, tačiau dar sunkiau buvo atsitiesti po to ir išmokti gyventi kitaip. Šie penki žingsniai padėjo man atsitiesti, tikiuosi ant kojų jie padės atsistoti ir jums. Ženkite juos po truputį, neskubinkite savęs ir išmokite pati vadovauti savo gyvenimui.

1. Nusistatykite naujus tikslus

Koks yra geresnis būdas susigrąžinti savo veiksnumą, jei ne tiesiog imti ir pradėti veikti? Mokslininkai įrodė, kad užrašyti tikslai kelia kur kas didesnę motyvaciją nei tiesiog mintys apie juos. Ir taip – popierius bei rašiklis yra daug geriau nei kompiuteris.

Tad ką gi galėtumėte sau pasižadėti? Galbūt pats metas kur kas dažniau susitikti su draugais ir neatsisakyti jų kvietimo pakeliauti? O gal svajojate įsigyti naują pirkinį ar užsirašyti į naudingus jums kursus? Surašykite visus savo tikslus ir po truputį juos įgyvendinkite.

2. Negailėkite praeities

Nustokite atmintyje vis prasukinėti priimtus sprendimus ir jų gailėtis – tyrimai rodo, kad toks mąstymas tik dar labiau jus užstrikdys praeityje. Sąmoningai priimkite sprendimą iš savo žodyno išbraukti frazę „o kas, jeigu...“. Praeities neatsuksite, jos nepakeisite, vienintelis dalykas, kurį tikrai galite padaryti – tai susitaikyti su ja ir ją paleisti.

3. Džiaukitės savo kintančia asmenybe

Perėjimai ir pokyčiai sunkūs daugeliui iš mūsų. Skyrybos ne išimtis. Juk išsiskirdami mes ne tik vėl tampame vieniši, bet ir privalome patirti kur kas daugiau vienų už kitus sunkesnių pokyčių, dėl kurių kartais galime pamiršti ir savo individualumą bei vietą po saule. Tad kas gi mes esame po skyrybų? Nauja asmenybė, kuri tik pradeda kurtis. Apibrėžkite save iš naujo – tai, kaip ir naujų tikslų kūrimas – padės susigrąžinti savo gyvenimą.

4. Pasitelkite simbolinį veiksmą

Gyvenimo pakeitimas taip pat padeda ištraukti jus iš praeities. Būtent dėl to daugelis po skyrybų bandančių atsitiesti žmonių pakeičia savo išvaizdą, stilių, kitaip dekoruoja namus ar tiesiog elgiasi taip, kaip anksčiau būnant santuokoje ar santykiuose elgtis jie negalėjo.

Gal visuomet svajojote pakeliauti viena ar su savo draugėmis? O gal vis nerasdavote laiko užsirašyti ir iš tikrųjų vaikščioti į sporto treniruotes? Pats metas išnaudoti laiką, skirtą tik jums, kuris padės ir pasikeisti.

5. Koncentruokitės į tai, ką galite kontroliuoti

Nesileiskite užvaldomi gailesčio sau, niūrių minčių dėl prarastos praeities ar padarytų klaidų. Verčiau – kurkite mintyse savo būsimus tikslus, svajokite ir kabinkitės į šias svajones iš visų jėgų. Po truputį ir iš lėto dėkite vieną koją priešais kitą – mažais žingsneliais, bet judėkite pirmyn, ne atgal, tai padės jums atsistoti ant kojų. Patikėkite manimi, pati tai patyriau.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai

Gintarė Gurevičiūtė

Reklama