5 žingsniai, kaip neužstrigti praeityje

Moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-02-28 07:46
Kiekvienam pažįstamas jausmas, kai praeitis pradeda trukdyti dabarčiai ir ateičiai; kai sunku kažką pamiršti, palikti ar atleisti ir tai trukdo eiti į priekį. Negatyvios patirtys skaudina ir sukelia baimę, kad tai pasikartos. Ir joms suteikiame pernelyg daug reikšmės ir erdvės mūsų gyvenime.

Kaip išsikapstyti?

Praeities pamokos

Pirma, pagalvokite, kokią pamoką gavote iš tos praeities, kurios negalite paleisti. Svarbu ugdyti gebėjimą mokytis ir iš skausmingų, negatyvių patirčių. Verta šiek tiek atsitraukti ir pažvelgti iš šalies: kas iš tikrųjų nutiko; kokių emocijų tai sukėlė; kaip tai galima panaudoti ateičiai?

Išsikalbėkite

Su draugu, artimuoju ar psichologu. Su tokiu žmogumi, kuris jūsų neteis. Arba – užrašykite tai, ką jaučiate. Laikyti jausmus savo viduje yra žalinga mūsų emocinei bei fizinei sveikatai. Tai skatina nerimą, depresyvumą, galvos srities skausmus, gali pakelti kraujospūdį, sutrikdyti virškinimo sistemos darbą ir t. t.

Išsikalbėjus (ar raštu išdėsčius problemą ir savo savijautą) gali kilti minčių, kaip viską išspręsti. Arba – ką daryti, kad pasijustumėte geriau. Tik atminkite, kad nereikia jaustis auka. Taip atimsite iš savęs energiją ir galią veikti.

Čia ir dabar

Galbūt buvimas „čia ir dabar“ tampa nuvalkiotas, bet naujo čia neišrasi – kaip antibiotikai padeda sergant daugybe ligų, taip ir koncentracija į dabarties momentą yra reikalinga, norint iš tiesų gyventi ir jaustis geriau. Tiesiog būkite aktyvūs, praktikuokite meditaciją, jogą arba mokykitės ko nors naujo. Mėgaukitės akimirka. Pasidomėkite „hygge“ fenomenu. Būkite sąmoningi.

Pakeliaukite

Jei turite galimybę, pakeliaukite. Ne tam, kad nuo savęs pabėgtumėte, nes tai dažna keliautojų klaida, o kad patirtumėte, pamatytumėte ir išmoktumėte kažko naujo. Pakeistumėte aplinką. Nereikia savęs keisti ar smerkti. Reikia tik norėti to, kas geriausia jums. Atraskite vietos naujiems, geriems atsiminimams.

Paleiskite pyktį

Jis galinga jėga, kuri varo į priekį. Kartu – ir griauna viską aplink. Jeigu kažkas jus įskaudino, o gal jaučiatės nusivylę savimi, atleiskite, nebepykite. Tai sunkiausia dalis, bet reikalingiausia. Tik tada iš tikrųjų paleisite praeitį ir dvasiškai paaugsite. Kol viduje laikote pyktį, galvojimas, kad judate į priekį, yra tik miražas.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai