7 ženklai, rodantys, kad esate protingesnis, nei manote

Smegenys / „Fotolia“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-04-30 12:00
Žmonės neretai save nuvertina, jaučiasi nepakankamai protingi ar išmintingi. Jei pradėjote taip mąstyti, sustokite, nes yra ženklų, rodančių, kad esate protingesnis, nei manote.

Jūsų draugai protingi

„Pasakyk, kas tavo draugas ir aš pasakysiu, kas tu!“ Štai tokia patarle reikėtų vadovautis, norint sužinoti, ar esate protingas.

„Pasakyk, kas tavo draugas ir aš pasakysiu, kas tu!“ Štai tokia patarle reikėtų vadovautis, norint sužinoti, ar esate protingas.

Juk sakoma, kad žmonės prie savęs traukia panašius. Ar jūsų aplinkoje yra protingų žmonių? Jei taip, vadinasi, jūs tikriausiai taip pat esate protingas. Juk susitikę su draugais kalbatės įvairiomis temomis, dalijatės patirtimi, o jei iš savo draugų galite pasimokyti, pasisemti patirties ar žinių, vadinasi, tobulėjate ir nuolat esate žingsniu toliau už kitus.

Turite didelių lūkesčių

Protingi žmonės dažniausiai turi didelių planų ir tikslų. Net vaikai, mokydamiesi mokykloje, yra skatinami pasiekti geresnių rezultatų, dalyvauti renginiuose, olimpiadose, o tai ugdo polinkį siekti vis daugiau. Dėl šios priežasties, protingi žmonės linkę planuoti savo ateitį, o planuose – ambicingi tikslai. Nesvarbu, ar tai būtų noras mokytis universitete, ar išvažiuoti į užsienį. Galbūt norite išplėsti savo verslą arba kuriate naują strategiją. Nepriklausomai nuo jūsų tikslo, jūs tikitės jį pasiekti, o tai yra protingų žmonių požymis.

Žaidžiate stalo žaidimus

Žaidžiant ne tik įdomiai, bet ir naudingai praleidžiamas laikas. Šiais laikais daugybę matematinių ir loginių užduočių atlieka įvairios programos. Todėl žmogui dažnai tampa sunku prisiminti elementariausius dalykus, pavyzdžiui, telefonų numerius ar darbus, kuriuos turi atlikti. Būtent loginiai žaidimai, gerinantys atmintį ir mokinantys numatyti į priekį ne tik savo, bet ir varžovo ėjimus, skatina smegenis aktyviau dirbti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Genialumo paslapčių beieškant

Stalo žaidimai lavina atmintį, skatina strategiškai mąstyti. Žinoma, šių gebėjimų ugdymas priklauso nuo žaidimo tipo. Vieni labiau orientuoti į strategiją, kiti – atminčiai lavinti, o kiti – į kognityvinius gebėjimus. Tad jei mėgstate stalo žaidimus, kryžiažodžius, esate tikrai protingesnis, nei manote.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Suprantate, kiek daug nežinote

Sumanūs žmonės pripažįsta, kad daug ko nežino ir tai jiems jokia gėda. Mokslininkai teigia, kad tie žmonės, kurie neturi didelio žinių bagažo, neretai pervertina savo protinius gebėjimus. Tad jei jūs nuolat suvokiate, kiek daug šiame pasaulyje nežinote, jūs neleidžiate sau stovėti vietoje. Visada yra kažkas, ko dar galima išmokti, sužinoti ar patirti. Būtent tai ir lavina jūsų protinius gebėjimus.

Jums jau sakė, kad jūs esate protingas

Daugelis protingų žmonių nemano, kad jie yra protingi. Tačiau, ar pastebėjote, kad jau esate tai girdėję iš kitų? Jei tai pastebėjo ir jums pasakė kiti žmonės, galite manyti, kad esate protingas.

Jaučiatės nesuprastas

Protingi žmonės dažnai skundžiasi tuo, kad jų niekas nesupranta. Galbūt humoras pernelyg sudėtingas, o gal žodynas labiau pažengęs. Nepriklausomai nuo situacijos, protingi žmonės dažnai lieka nesuprasti aplinkinių, tačiau labai krimstis dėl to nereikėtų.

Turite gerą humoro jausmą

Puikus humoro jausmas – dar viena protingų žmonių savybė. Neretai geram juokeliui sukurti prireikia gerų verbalinių sugebėjimų bei mokėjimo įžvelgti sąsajas ten, kur kiti jų neįžvelgia. O tai reikalauja nemažai intelektualinių gebėjimų ir žinių. Norint intelektualiai pajuokauti, reikia išmanyti daug dalykų ir gebėti jungti juos tarpusavyje. Tyrimai rodo, smagesnius prierašus paveikslėliams kuria tie, kurie turi geresnius verbalinius gebėjimus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kur saugotis kišenvagių, o kokioje vietoje pasijusite tarsi rojuje: pataria Makalius

Ji24.lt

Naujausi straipsniai