5 vizažistės patarimai, kaip pasidažyti paauglėms per šventes

Paauglių makiažas / Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-12-19 17:17
Pastebima, kad makiažo priemonėmis susidomi vis jaunesnės merginos. Vienos jų renkasi itin blausius, natūralių atspalvių produktus, o kitos mėgsta dažytis kuo ryškiau. Makiažo mokyklos „SLA Academy Vilnius“ specialistė Gritė Mariškevičiūtė pastebi, kad tiek vienoms, tiek ir kitoms labiausiai trūksta žinių apie makiažą nuo to, kokias priemones rinktis iki to, kada ir kur jas naudoti.

„Daugelis mamų pergyvena, kai merginos nori pradėti dažytis. Aš nesu prieš makiažą paauglėms ir, manau, jos tikrai gali dažytis ir ryškiau, įdomiau, bet svarbu tai daryti laiku ir vietoje, nepersistengti. Todėl jei pati mama dažosi, siūlau kartu susėsti ir pasimokyti arba dar geriau – nueiti į kursus, kur patars specialistai“, – įsitikinusi G.Mariškevičiūtė. Būtent taip ir padarė paauglėms skirto judėjimo #grlpwr narės, kurios susitiko su Grite sužinoti, kaip pasidažyti per šventes ir ne tik.

Paauglių makiažas / Organizatorių nuotr.
Paauglių makiažas / Organizatorių nuotr.

„Mūsų susitikimus lanko 13-16 metų merginos, kurių vienos jau dažosi, o kitos dar tik planuoja tai daryti. Kad ir kaip mamos neigtų ar kovotų, makiažą išbandyti nori visos, todėl visuomet esu už tai, kad suteikti visą informaciją ir tuomet pasiūlyti rinktis. Pamokoje su Grite būtent tai ir sužinojome, kaip galima vos vos pasidailinti, o kaip pasidažyti rimčiau“, – įspūdžiais dalinosi #grlpwr įkūrėja Eglė Kislovski.

Svarbu – pailsėjusi oda

Mokslai, stresas, nemiegotos naktys, šokolado plytelė pietums – oda yra veidrodis ant kurios matosi visi jūsų gyvenimo įpročiai. Pirmas ir pats svarbiausias G.Mariškevičiūtės patarimas buvo – pasirūpinti kokybišku miegu. 7-9 valandos miego yra būtinas ne tik mūsų organizmui, bet ir mūsų odai, kuri tuomet atrodo pailsėjusi ir daug daug skaistesnė.

Paauglių makiažas / Organizatorių nuotr.
Paauglių makiažas / Organizatorių nuotr.

„Nesvarbu, koks meistras darys makiažą ar mergina dažysis pati, bus daug sunkiau išgauti gražų rezultatą jei akis „puoš“ juodi ratilai nuo nuovargio, nebus žibančių akių, o veide netviskės šypsena. Ir ne tik tai – daugybės metų patirtis rodo, kad ant pailsėjusio veido makiažas daug geriau „gulasi“, – teigė meistrė.

Neapsunkinkite veido

Dar viena dažna klaida, kurią daro jaunos merginos – renkasi gerai maskuojančias pudras, kurių vienu metu naudoja net ne vieną: po drėgnos, dar maskuoja ir biria.

„Jeigu yra spuogų, oda paraudusi, ją reikia prižiūrėti atidžiau, o kasdienai tuomet galima panaudoti lengvą makiažo pagrindą, vadinamą „B&B” kremą su spalva. Labai keista matyti jaunas merginas su sluoksniu pudros – tai tikrai labai sendina ir dar kemša veido poras, todėl gali atsirasti dar daugiau spuogelių“, – patarė Gritė.

Paryškinkite skruostikaulius

Vienas iš triukų, kaip atrodyti gaiviau ir ryškiau yra švelnaus atspalvio skaistalai, kurie suteikia natūralaus švytėjimo skruostams. Nors dabar labai populiarus veido kontūravimas, makiažo meistrė siūlo geriau rinktis rausvo atspalvio su spindinčiomis dalelėmis skaistalus ir jais švelniai perbraukti skruostikaulius.

Šventinis spindėjimas

Jeigu norite šiek tiek ryškesnio makiažo, šventinio spindesio, panaudokite perlamutrinius akių šešėlius: „Nereikia net šepetėlio, užteks pirštų galiukais užtepti blizgučius ant judančio voko.“ Rinkitės jums tinkančias spalvas – jeigu esate baltesnio veido, rinkitės šviesiai rožinius blizgučius, šešėlius, o jeigu oda įdegusi, į gelsvumą – tiks auksiniai, bronziniai.

Akcentas – lūpas

Jei visame šventiniame makiaže G.Mariškevičiūtė patarė rinktis blankesnes priemones ir jas naudoti labai saikingai, lūpas rekomenduoja paryškinti.

Paauglių makiažas / Organizatorių nuotr.
Paauglių makiažas / Organizatorių nuotr.

„Jei norisi šventiškumo, galima rinktis uoginių atspalvių ar net raudonus lūpų dažus. Jie tikrai nesendina, o suteikia pakilią nuotaiką ir išraiškingumą“, – įsitikinusi specialistė. Žinoma, prieš tai pasipraktikuokite ne vieną kartą. Renkantis ryškesnius lūpų dažus visuomet kontūrą apibrėžkite lūpų pieštuku, kuris neleis lūpdažiui išsisklaidyti, o ir jums vėliau bus aišku kur tepti lūpų dažus. Nedidinkite lūpų ir nesiaurinkite – tokios pačios, kaip ir lūpdažis, lūpų pieštuką tepkite konkrečiai ties savo lūpų linija. Lūpdažį gražiau paskirstysite jei jį tepsite specialiu teptuku.

„Dažytis ar dar palaukti? Tai turi nuspręsti pati paauglė pasitarusi su mama. Kaip ir visais kitais atvejais – draudimai nepadės, bet profesionalų patarimai, kuriuose prioritetas teikiamas natūraliam grožiui, jaunystei, visada priverčia susimąstyti“, – įsitikinusi E.Kislovki.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai