5 svarbūs dalykai, kad gyvenimas pagerėtų

Moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-01-06 12:15
Jeigu jaučiatės taip, kad gyvenimas tarsi slysta iš rankų, ir nežinote, kaip tai sustabdyti, o gal tiesiog naujus metus norisi pradėti kitaip, siūlome padaryti keletą nedidelių pakeitimų, kurie tikrai sukurs laimingesnį, geresnį gyvenimą. O kai geriau jausitės jūs, ir artimieji pajus iš jūsų sklindantį pozityvumą.

Koncentruokitės į pozityvius dalykus

Kasdien mes turime pasirinkimą, kaip šiandien jausimės – koncentruosimės į teigiamus ar į neigiamus dalykus. Pastaruosius pastebėti, deja, visuomet paprasčiau. Tokia yra mūsų prigimtis – būdrauti, ar nėra kokio nors pavojaus mūsų gyvybei. Taigi dėl pozityvių dalykų pasistengti teks labiau. Bet verta!

Tai, apie ką galvojame, į ką koncentruojamės, turi didelės įtakos ne tik mūsų nuotaikai, bet ir darbingumui, energingumui. Jeigu pastebite tik blogus dalykus, nesnuostabu, kad jaučiatės sumautai ir po darbo vos gebate parsivilkti namo! O jei pradedate fiksuoti tai, kas gero ir gražaus yra jūsų kasdienybėje, patiriate mažiau streso, nerimo, neišeikvojate savo energijos.

Turėkite malonią rutiną

Kiekvienas iš mūsų turi ką nors malonaus, kas gali praskaidrinti dieną (o jei neturi, pats metas pagalvoti, kas džiugina!). Vieniems padeda šviežios kavos puodelis rytais ar popietę (pasidomėkite švedų fika), kitiems – Tibeto pratimai, joga ar kitos mankštos rūšys, tretiems – pasivaikščiojimas, knygų skaitymas ar žvejojimas. Arba – muzikos klausymas.

Neretai darniau išgyventi emocijas padeda menas ir galimybė išreikšti save per jį – šokis, dainavimas, eilėraščių rašymas, piešimas ar spalvinimas. Pagalvokite apie tai!

Pabūkite vienumoje

Tiems, kurie ir taip daug laiko praleidžia vieni, tai neatrodys aktualu, o visiems kitiems verta atrasti laiko išskirtinai tik sau. Pasaulis triukšmingas, gyvenimo tempas – greitas. Ne visada galime pabūti su savo mintimis, niekieno netrukdomi, o vertėtų. Nebijokite vienatvės – prisijaukinkite ją.

Sveikiau maitinkitės

Pasakysime tiesiai šviesiai: žmogus negali nei būti laimingas, nei produktyvus, jei nėra sveikas. O kelias į sveikatą – sveikesnis maistas, nepersivalgymas, fizinis aktyvumas ir mažiau streso. Tai, ką dedame į burną, tiesiogiai atsiliepia tam, kaip jaučiamės, kaip dirba mūsų smegenys ir kaip atrodome.

Pasistenkite valgyti daugiau šviežių daržovių, vaisių, viso grūdo dalių produktų, riebios žuvies bei saikingai – mėsos ir gerkite daugiau vandens (tuščiu skrandžiu).

Būkite dėkingi

Ar visada įvertinate tai, ką aplinka ir gyvenimas mums duoda? Apgalvokite, už ką esate dėkingi sau, artimiesiems, draugams, kolegoms, Dievui ar Visatai. Tik būkite dėkingi ne apsimestinai, ne dėl to, kad reikia, o iš tikrųjų. Mūsų protas, mūsų mintys, t. y. mes patys esame atsakingi už savo laimę ir gerovę.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai