5 seksologų patarimai, kuriuos jie taiko ir savo santykiams

Jausminga pora / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-09 20:45
Apie seksualinį gyvenimą kalbėti nori ne visos poros, tačiau tiek santykių ekspertai, tiek seksologai tikina, kad gebėjimas išsikalbėti – tiesus kelias į harmoningus santykius. Iš kitos pusės, jeigu jau intymių santykių žinovai negali sukurti tobulo ryšio, tuomet kuo galime pasitikėti?

Šiuo atveju netinka garsusis posakis „batsiuvys be batų“ – sužinokime, ką savo seksualiniame gyvenime taiko specialistai.

Bučiniai

„Tai taip paprasta, bet tuo pačiu ir taip būtina. Įprotis pabučiuoti vyrą kiekvieną kartą, kai jis išeina į  darbą, ar vakare, kai einame miegoti, išties naudingas santykiams. Tai puikus būdas likti artimais, išlaikyti ryšį net ir tada, kai negalite skirti vienas kitam daug laiko. Iš seksologų pusės, tai padeda uždegti intymumą, padedantį mums labiau atsiskleisti lovoje“, – teigia seksologė Yvonne K. Fulbright.

Apsilankykite sekso prekių parduotuvėje

„Supratau, kad vienas geriausių būdų paaštrinti mūsų seksualinį gyvenimą – įtraukti naują „produktą“. Mes visi puikiai žinome, kad tai raktas įdomiam, smagių potyrių pilnam seksui, juolab, kad ir partneris džiaugiasi galėdamas išbandyti ką nors naujo – nuo lubrikantų (kurie skirti ne tik išvengti diskomforto) ar malonių vibracijų, kurios kūną pakylėja iki dangaus“, – pataria seksologė Emily Morse.

Malonė sau

„Nepamirškite ir pamaloninti savęs net ir tada, kai turite partnerį. Solo variantas nėra vien tik malonumas – tai sveika mūsų sveikatai, nuotaikai ir padeda atrasti tai, ką vėliau įkaitinti padės partneris“, – sako Joan Price, knygos The Ultimate Guide to Sex After 50: How to Maintain–or Regain!–a Spicy, Satisfying Sex Life autorė.

Susitvarkykite

„Sukurkite malonią, ramią aplinką, atsikratykite visų dėmesį blaškančių daiktų. Išjunkite TV, telefoną, kompiuterį ir visa kita, kas vagia laiką. Aš netgi paslepiu laikrodžius, kad nereikėtų jaudintis dėl laiko. Tai skatina išsiskirti geros nuotaikos hormonus, tarkime, dopaminą, kuris padeda pajusti dar didesnį pasitenkinimą“, – asmenine patirtimi dalijasi Ava Cadell, knygos NeuroLoveology, the Power to Mindful Love and Sex autorė.

Taip pat skaitykite: Emocijų paleidimo instruktorius Rytis Lukoševičius: „Norite būti laimingi? Nebesinešiokite skausmo“

Nesusitelkite tik į savo orgazmą

„Seksas nėra tik orgazmas. Mes jaučiame tokį spaudimą būti roko žvaigžde–sekso dievaite 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę... Mano partneris ir aš mėgstame vienas kitą kutenti, liesti, glostyti, atlikti jausmingą masažą. Jūs galite liesti savo mylimąjį įvairiais būdais, tad pasitelkite savo kūną. Ne todėl, kad seksas neturėtų sukelti panašių jausmų, tai tiesiog kitokio pobūdžio jausena“, – teigia seksologė ir santykių ekspertė Megan Stubbs.

Ji24.lt