5 rudeninės terasos dekoravimo idėjos: nuo rudeninių augalų iki sodo gėrybių

Terasos dekoravimo idėjos/Organizatorių nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-09-09 22:15
Vasarai pasibaigus tikrai nebūtina skubėti uždaryti terasos „sezono“. Neverta pradėti gailėti šiltų vasaros vakarų, verčiau pasitelkti keletą kūrybingų idėjų ir paversti savo terasą spalvinga ir jaukia rudens rezidencija. Vos keletas priemonių, kurias siūlo pati gamta, truputis fantazijos, šiek tiek laiko ir sukursite neprilygstamą vietą vakarojimui lauke.

Rudeniniai augalai

Kai nužydi per vasarą puoselėti gėlynai, metas prisiminti dekoratyvius rudens augalus, kurių grožis atsiskleidžia būtent atvėsus orams. Pats paprasčiausias, bet tikrai ne prasčiausias pasirinkimas yra ryškiaspalvės viržių šluotelės. Juos galite susodinti į lovelius ar klombas arba tiesiog sudėti kerelius su plastikiniais vazonėliais į dailesnius vazonus, kibirėlius ir nenaudojamus indus. Iš naujo atrandamos ir chrizantemos, deja, ilgą laiką sietos tik su kapų dekoravimu. Gausiai žiedais apsipylęs chrizantemos krūmas terasą puoš iki pat pirmųjų šalnų. Didelis rudens augalų privalumas yra tai, kad jie visai nelepūs ir nereikalauja daug priežiūros.

Sodo gėrybės

Sodo ir daržo derlius gali būti naudojamas ne tik maistui, bet ir dekoravimui. Toks gėrybių panaudojimas jus išvaduos nuo vargo ieškant, kuris kaimynas ar kolega dar nebuvo apdovanotas peraugusia cukinija ar milžinišku moliūgu. Oranžiniai moliūgai yra dekoratyvūs iš prigimties. Akį trauks tokių kamuolių paradas ant laiptų, prie durų ar palei terasos kraštą išrikiuota eilė. Kokį variantą bepasirinksite – efektas garantuotas. Norintys sukurti subtilesnes arba kaip tik itin drąsias rudens kompozicijas, oranžinius milžinus gali imti ir nudažyti pagal savo skonį: pilkai, juodai, auksine ar bet kuria terasoje derančia spalva. Dekoro elementu taip pat gali tapti bet kurie rudens vaisiai ir daržovės – pintinė obuolių, svarainių vaza.

Terasos dekoravimo idėjos/Organizatorių nuotr.
Terasos dekoravimo idėjos/Organizatorių nuotr.

Rudeniniai vainikai

Be reikalo vainikai, kaip dekoro elementas dažniausiai prisimenami tik prieškalėdiniu laikotarpiu. Kiekvienas metų laikas dovanoja vis kitas, unikalias medžiagas vainikų gamybai. Rudeniniam vainikui priemonių pasirinkti galite tiesiog išėję pasivaikščioti į sodą ar mišką. Puošnų vainiką pasigaminsite iš ryškiaspalvių klevo lapų. Ne mažiau efektinga dekoraciją galite sukomponuoti iš raudomis uogomis apsunkusių šermukšnio ar kitų medelių šakelių.

Žibintai

Ankstyvą rudenį žvaigždės būna ryškiausios, o saulė leidžiasi vis ankščiau, todėl romantikams nebetenka laukti gilios nakties. Keletas dekoratyvių žibintų ar saugių žvakidžių leis sukurti jaukumo ir mistikos sklidiną atmosferą. Kitas žibintuose plazdančios žvakių liepsnelių privalumas – jų šviesa neužgoš žvaigždėmis nusėto dangaus.

Tekstilė

Vėstant orams neverta pamiršti ir tekstilės, kuri ne tik maloniai žiūrisi, bet ir šildo. Giedrą rudens dieną nepatingėkite į terasą vėl susinešti, po vasaros jau saugiai paslėptų pagalvėlių ir pledų. Storas pledas ir šiltos arbatos puodelis leis ilgiau pratęsti terasos sezoną ir pasigėrėti rudens spalvomis bei pasinerti į melancholišką nuotaiką.

Verta atminti, kad natūralios dekoro kompozicijos ilgesnį laiką atrodys patraukliai, jei skirsite šiek tiek dėmesio jų priežiūrai. Paprasčiau palaikyti švarą ir tvarką medžio plastiko kompozito terasoje. WPC terasinės lentos yra visiškai atsparios drėgmei ir puvimui, todėl laiku nesušluoti nubyrėję lapai ir gėlių žiedlapiai ar pamažu ėmęs gesti moliūgas nepadarys jokios žalos terasos lentoms. Medžio plastiko kompozito lentos taip pat atsparios temperatūros svyravimams, todėl galite drąsiai dėti žibintą su žvake tiesiai ant šios dangos.

Daugiau informacijos apie medžio plastiko kompozito savybes rasite https://kompozitas.eu.

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai