Moterys galės atsikvėpti: 5 robotai, kurie padės buityje

Robotas buityje / Shutterstock nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-06-17 09:00
Besisukiojant virtuvėje ar tvarkantis namuose pritrūksta dar poros rankų? Grįžus namo po sunkios dienos norisi su kuo nors pasikalbėti, bet nieko nėra aplink? Turite trumpam palikti vaikus, tačiau nėra kam jų prižiūrėti? Ne bėda. Jums padės robotai!

Kasmet rinkai pristatomi bent keli robotai, kurie mielai už jus nuveiks visus darbus: prižiūrės vaikus, palaikys draugiją jums ar jūsų svečiams ir atliks dar daug kitų funkcijų. Kūrėjai net neabejoja, kad jie prasiskins kelią į kiekvieno namus.

Kasmet rinkai pristatomi bent keli robotai, kurie mielai už jus nuveiks visus darbus: prižiūrės vaikus, palaikys draugiją jums ar jūsų svečiams ir atliks dar daug kitų funkcijų.

Sumanusis mažasis kompanionas – Zenbo

Zenbo – tai naujausias „Asus“ kompanijos robotas, kuris gali tapti puikiu draugu bei pagalbininku tiek suaugusiesiems, tiek vaikams. Robotas be jokio vargo juda po namus, išvengdamas kliūčių. Jis klauso balso komandų ir atsakinėja į jam užduodamus klausimas. Zenbo gali prisijungti ir valdyti išmaniuosius įrenginius jūsų namuose bei užsakinėti prekes internetu. „Asus“ kompanijos robotas ne tik primins apie vizitą pas daktarą ar kitą svarbią veiklą, bet ir paseks interaktyvią pasaką jūsų vaikams, žais lavinančius žaidimus. Šis mažasis kompanionas nufotografuos arba nufilmuos gražiausias ir įsimintiniausias akimirkas ir stebės aplinką jūsų namuose. Zenbo reaguoja į nenumatytą, kritišką padėtį ir akimirksniu informuoja šeimos narius. Tad esamą padėtį galėsite iškarto stebėti savo išmaniajame telefone, planšetėje ar kompiuteryje.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vyrai buityje: kaip nenuslopinti noro jums padėti

Asmeninis asistentas ir transporteris – Loomo

„Segway Robot“ kūrėjų darbas – robotas Loomo, geba matyti, kalbėti, judėti ir mąstyti. Susietas su namų įrenginiais, robotas atrakina duris. Jam taip pat nesuku patikrinti, kas beldžiasi. Įdiegta programinė įranga leidžia robotui atpažinti veidus. Loomo supranta anglų ir kinų kalbą, o daugybė mikrofonų užtikrina, kad asmeninis asistentas išgirs jūsų komandas, kad ir kuriame kambaryje bebūtumėte. Loomo ne tik padės išspręsti problemas, pasitarnaus kaip navigacija, bet ir nuveš jus į reikiamą vietą. Robotas vienos kelionės metu gali nuvažiuoti 18 mylių ( ̴ 29 km.) ir išvystyti 11 m/h greitį.

Naujasis draugas – Jibo

Jibo yra pirmasis pasaulyje robotas, sukurtas palaikyti draugijai. Nepaisant to, kad šis robotas pats nejuda po namus, jis gali sukioti galvą ir kūną. Tai jam suteikia gyvumo. Jibo geba atpažinti šeimos narių ir artimų draugų veidus bei balsus. Vos įžengus į kambarį, robotas nekantrauja su jumis pasikalbėti. Jis gali pasisveikinti su jumis ar užduoti klausimą. Jibo moka pokštauti, pasakoti linksmas istorijas ir dalintis įdomiais faktais. Tad niekad nežinai, kuo kitą kartą jis nustebins.

Asmeninis padėjėjas – Kuri

Robotas Kuri gali nevaržomai judėti po namus. Jo nesustabdys nei kilimas, nei slenkstis. Kuri greitai perpranta namų ritmą, todėl gali jus pažadinti į darbą ir pasitikti, sugrįžus namo. Robotas atpažįsta veidus, fotografuoja ir filmuoja. Nebūnant namuose asmeninis padėjėjas Kuri ne tik stebi, kas dedasi aplink, bet ir, užfiksavęs neįprastą garsą, praneša, jei kas nors negerai. Nors „Mayfield Roboticks“ kūrėjų darbas supranta visus jam duodamus nurodymus ir atpažįsta balsus, priešingai negu anksčiau minėti robotai, Kuri kalba tik robotų kalba (Beep! Bloop! BeBeep!).

Supratingasis humanoidas – Pepper

„SoftBank“ produktas – robotas humanoidas (savo forma primenantis žmogų) Pepper – pirmasis toks robotas, sugebantis atpažinti pagrindines žmogaus emocijas. Robotas yra pajėgus interpretuoti šypseną, raukymąsi, balso toną, kalbą, gestus ir t.t. Ši funkcija padeda Pepper prisitaikyti prie jūsų. Jis gali paguosti, kai liūdna, ir pasidalinti džiaugsmu, kai linksma.

TAIP PAT SKAITYKITE: Metas susidraugauti su išmaniosiomis programėlėmis

Ji24.lt

Naujausi straipsniai