5 priežastys, kodėl nepavyksta numesti svorio

Mergina / Fotolia nuotr.
Mergina / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-02-21 09:00
AA

Mityba kartais atrodo toks painus dalykas – mes galime manyti, kad maitinamės sveikai, tačiau kažkur vis padarome klaidų, dėl kurių kilogramai stovi vietoje. Ką reikėtų keisti kasdienėje rutinoje?

Sportuojate, bet nederinate mitybos

Greičiausiai girdėjote, jog vien tik sportas neduos naudos – būtina atsižvelgti į mitybą, kuri lemia net 80 proc. sėkmingai numesto svorio ar bent jau gerą savijautą. 2015-aisiais metais atlikti tyrimai atskleidžia, jog padidėjus aktyvumui, auga ir apetitas, todėl mes suvartojame daugiau kilokalorijų, kad patenkintumėme savo poreikius.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 itin veiksmingų būdų apgauti alkį

Tai reiškia, kad valgydami ir sportuodami mes vis tiek išeikvojame nepakankamai energijos, todėl svoris ir toliau auga. Kitas tyrimas atskleidžia, kad ilgainiui mūsų kūnas pripranta prie atliekamų tų pačių pratimų, todėl nebūtinai apskritai degins tas kalorijas. Žinoma, patarimas nėra toks, kad turite nustoti sportuoti. Esmė ta, kad turite gerai apgalvoti, ką ir kokiais kiekiais valgote.

Cukrus, cukrus, cukrus!

Nors rytą patariama pradėti sudėtinių angliavandenių turinčiais produktais, tačiau šiuo atveju saldi kava su grietinėle, dribsniai su karamele ar uogienė tikrai netiks. Nuo pat ryto valgydami saldumynus negausite naudingų medžiagų. Pavyzdžiui, baltymų, kurie padeda lengviau atsikratyti svorio ir netgi atsispirti užkandžiams ir saldėsiams. Beje, baltymai ir riebalai daro mažiausią įtaką cukraus ir insulino kiekiui kraujyje. Pusryčiams galite rinktis kiaušinius, avokadus, riešutus, uogas, įvairias košes.

Laikydamiesi dietos jaučiate alkį

Buvimas alkanu – ne pati maloniausia savijauta. Viena, kas gali nutikti, tai – persivalgymas, taip pat kamuos nuovargis, apatiškumas, noras sveiką maistą iškeisti į riebų ir saldų. Pavyzdžiui, tyrimo metu pelės, būdamos alkanos maistą rinkosi ne vien pagal skonį, bet norėdamos kompensuoti neigiamus jausmus, susijusius su badu.

Kuo daugiau svorio netenkama, tuo labiau šie signalai tampa stipresni, kaip ir aistra valgyti. Taigi, ką galime padaryti, kad mūsų neištiktų persivalgymo priepuoliai? Visų pirma, nevalgykite tada, kai esate sotūs; pasistenkite mityboje daugiau vartoti baltyminių produktų, taip pat – turinčių gerųjų riebalų, kadangi dėl jų išlaikomas insulino kiekis kraujyje.

Valgydami venkite telefono, kompiuterio ar TV, kadangi jie blaško jūsų dėmesį ir jūs nepajaučiate, kada suvalgote per daug.
Trečia, rinkitės produktus, kurie nekaloringi, bet maistingi, tarkime, skanaukite įvairių daržovių. Gerkite tik nekaloringus gėrimus, geriausia – vandenį.

TAIP PAT SKAITYKITE: 6 mitai apie stresą, kuriais neverta tikėti

Ignoruojate stresą  

Stresas kenkia visomis prasmėmis, o jeigu norite numesti svorio, tačiau be perstojo kenčiate įtampą, sunerimkite. Tyrimai atskleidžia, kad dėl streso organizme išsiskiria kortizolis bei kitos medžiagos dėl kurių mes riebalus kaupiame, o ne deginame. Stresas paveikia ir mūsų miego kokybę, o kai miego per mažai, organizme išsiskiria daugiau grelino ir leptino, t. y. hormonų, kurie mus priverčia jausti alkį ir tą alkį numalšinti bei patenkinti darosi vis sunkiau.

Ką daryti? Ieškoti būdų, kaip pajausti dvasios ramybę. Sportas, meditacija, poilsis – tegu visa tai tampa kasdiene jūsų rutinos dalimi.

Alkoholio spąstai

Alkoholio žala žinoma visiems, nepaisant to, daugelis neatsisako išlenkti ne vieną taurelę. Štai skaičiai – raudona vyno taurė turi 120 kcal, alaus skardinė – 150 kcal, degtinės stikliukas – 100 kcal. Atrodytų nedaug, tačiau pridėkime ir tai, kad dažnas užkandžiauja vartodamas alkoholį, todėl kilokalorijų skaičius auga kaip ant mielių.

Trumpai tariant, alkoholiniai gėrimai gali rimtai pakišti koją jūsų svajonių figūrai, skaisčiai odai, gerai savijautai ir psichologinei būsenai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Dieta ir alkoholis: kiek kilokalorijų slypi gėrimuose