5 plaukų produktai, kurių galbūt dar nebandėte

Moteris gražiais plaukais / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2015-05-05 08:14
Rinkoje nuolat pasirodo naujų grožio produktų. Kai kurios inovacijos gali būti netgi labai naudingos, ypač šiais visuotiniais skubėjimo laikais. Pristatome kelias plaukų puoselėjimo priemones, į kurias verta atkreipti dėmesį ir, galbūt, netgi išmėginti.

1. Galvos odos ir plaukų valomosios priemonės 

Valomasis gelis
Valomasis gelis

Šios priemonės ypatingos tuo, kad gali pašalinti plaukuose ir galvos odoje besikaupiančias plaukų priežiūros, formavimo priemonių, chloro, druskos nuosėdas. Dalis tokių produktų daro dar daugiau ir tai lemia jų formulė (turi augalinių ekstraktų, įvairių rūšių aliejaus): drėkina, maitina galvos odą ir plaukus, saugo juos nuo laisvųjų radikalų, stimuliuoja kraujotaką, stiprina plaukų šaknis, greitina augimą, stabdo slinkimą.

Garsus Los Andželo stilistas Chazas Deanas, sukūręs valomųjų kondicionierių liniją dar 1993-iaisiais, tvirtina nuo to laiko nenaudojantis tradicinio šampūno, plaukus švarinantis tik kondicionieriumi. „Tokiu būdu aš išvadavau galvos odą ir plaukus nuo visų agresyvių cheminių medžiagų, kurių yra įprastuose šampūnuose. Eteriniai aliejai ir ekstraktai „nenusiaubia“ galvos odos ir plaukų“, – taip jis aiškina savo pasirinkimą.

2. Formavimo priemonės su druska 

Valomasis gelis
Valomasis gelis

Dažniausiai plaukų apimtį kuriame putomis ir purškikliais, pakeliančiais plaukus nuo šaknų, tačiau puikiai šį darbą atlieka ir druskos tirpalas. Galite pasidaryti jį pačios, bet patogiau bus įsigyti gatavą, juolab tokiame produkte gali būti argano aliejaus ar kitų plaukams naudingų medžiagų. Jei šlapius plaukus papurkšite druska ir pagniaužysite, natūraliai išdžiūvę jie atrodys, taip, lyk ką tik grįžote iš paplūdimio. Tokie purškikliai gaminami įvairiems plaukų tipams, nes vienokio reikia ploniems (putos juos dažnai apsunkina), kitokio vešliems (jie sugeria tradicines priemones kaip kempinė, todėl šių reikia daug) ir pažeistiems (tokiems plaukams labai gerai, kai buteliuke yra ir stilizuojanti, ir puoselėjanti priemonė).

3. Kvepalai plaukams

Valomasis gelis
Valomasis gelis

Kuri iš mūsų nenorėtų, kad plaukai skleistų nuostabų gaivų aromatą? Žinoma, galima papurkšti šukas kvepalais ir perbraukti jomis plaukus, tačiau rinkoje yra būtent plaukams skirtų kvepalų! Jie nenusvarina plaukų, o kai kurie dar ir suteikia jiems apsaugą nuo žalingų aplinkos veiksnių. 

 

 

4. Nuo karščio ir UV spindulių plaukus saugančios priemonės

Valomasis gelis
Valomasis gelis

Karštis ir UV spinduliai plaukams labai kenkia! Jie blukina, sausina, dėl to šie ima lūžinėti, veltis. Ultravioletinė spinduliuotė galvos odai gali pridaryti tokios žalos, apie kurią ir žinoti nesinori – turime galvoje odos vėžį. Pasidairykite priemonės, saugančios nuo karščio ir turinčios SPF filtrą. O kol tokios neturite, labai saulėtą dieną patartina plaukus patepti nedideliu kiekiu veido kremo su SPF. Arba nešiokite skrybėlę!

5. Dažanti plaukų šaknų pudra

Valomasis gelis
Valomasis gelis

Ji – išsigelbėjimas toms, kurios plaukus dažo ir nuolat susiduria su vis ta pačia problema – ataugančiomis ir negražiai atrodančiomis šaknimis. Spalvota plaukų pudra akimirksniu paslėps pražilusias ir ataugančias šaknis, o jei dažotės sruogelėmis, padės atkurti jas prie šaknų. Pudros yra įvairių atspalvių, ji  nuplaunama šampūnu.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai