5 plaukų priežiūros patarimai rudeniui

Ruduo / „Shuterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2014-10-01 12:48
Pasikeitus sezonui, be jokios abejonės, derėtų keisti ir savo grožio įpročius. Šįkart pakalbėkime apie plaukus – kaitri saulė, karšti orai ir drėgmės trūkumas per vasarą jiems tikrai pridarė nemažai žalos, tad metas juos atgaivinti.

Pateikiame jums Minesotoje dirbančios plaukų stilistės Sašos Ivanovski patarimus, kaip rudenį derėtų pakeisti savo plaukų priežiūros įpročius.

Daugiau drėgmės

Jei vasarą retkarčiais sau leisdavote „pamiršti“ kondicionierių ar plaukų kaukę, šaltesniu sezonu to daryti jokiu būdu nederėtų, mat drėgmės reikia ne tik jūsų plaukams, bet ir per vasarą išsausėjusiai jūsų galvos odai.

„Rudenį būtina plaukus pamaitinti giliai drėkinančiu kondicionieriumi ar plaukų kauke, taip jūsų garbanos vėl atgaus prarastą žvilgesį ir atrodys kur kas geriau. Rudenį pats laikas sustiprinti plaukus ir paruošti juos šaltajam metų sezonui, tad retkarčiais pamaitinkite juos ir aliejais. Kokosų, arganų ir simondsijų aliejai puikiai maitina plaukus, tad išsitepkite juos prieš eidama miegoti, o ryte galvą išsiplaukite šampūnu“, – pataria plaukų stilistė.

Tik natūralūs ingredientai

Jei po vasaros plaukai liko stipriai išsausėję, būtinai peržiūrėkite savo naudojamų plaukų priežiūros priemonių sudėtį. Atkreipkite dėmesį, ar jie pagaminti naudojant tik natūralias medžiagas. Jei sudėtyje us daug sintetinių medžiagų ar alkoholio, šios priemonės jūsų plaukus tik dar labiau išsausins, tad S. Ivanovski pataria šampūną ar kondicionierių pirkti tik ekologiškas prekes parduodančiose parduotuvėse, mat taip galėsite būti tikri, kad juose bus daug mažiau nenatūralių produktų.

Apsilankykite pas kirpėją

Tikrai nebūtina imtis kraštutinių pokyčių ir kardinaliai pasikeisti savo šukuoseną (žinoma, nebent to tikrai norite), tačiau po apsilankymo pas kirpėją ar gerą plaukų stilistą, jūsų plaukai atrodys daug gyvybingesni. Užtenka tik pasitrumpinti plaukų galiukus, juk po vasaros jie gerokai apšiuro! O tiesūs ir gražūs plaukai su neišsišakojusiais galiukais ant rudeninio palto kris daug gražiau!

Masažuokite galvą

Jei po vasaros pastebėjote, kad plaukai pradėjo slinkti, neišsigąskite. Jei rimtesnių sveikatos problemų neturite, šią problemą išspręsite reguliariai sau atlikdami galvos masažą – jis stimuliuoja galvos odos kraujotaką, taigi plaukai augs kur kas sveikesni ir stipresni. Masažą geriausia darytis specialiomis jam skirtomis priemonėmis arba pirštų galiukais, jei tų priemonių neturite.

Taip pat skaitykite: Dveji metai be šampūno. Ar ryžtumėtės tokiam eksperimentui dėl gražesnių plaukų?

„Jei norite dvigubos naudos – bemasažuodami galvos odą pirštus ar masažo priemones patepkite mėgstamu alieju plaukams. Tuomet ne tik pagerės galvos odos kraujo cirkuliacija, bet ir sustiprės plaukai. Masažą stenkitės atlikti sau bent 2–3 kartus per savaitę“, – pataria plaukų stilistė.

Pabandykite pakeisti plaukų trinkimo įpročius

Galvą iš pradžių išsiplaunate šampūnu, o tik po to su kondicionieriumi? Gydytojai trichologai Philipas Kingsley ir Liz Philips tikina, kad vis dėlto toks plovimo būdas nesuteikia plaukams pakankamai drėgmės. Jie siūlo atvirkštinį išbandyti variantą: drėgnus ar šiek kiek sušlapintus plaukus ištepkite kondicionieriumi ir palikite 30 minučių. Tepkite ne per visą ilgį, bet nuo plaukų vidurio iki pat galiukų ir tik tada plaukus ištrinkite šampūnu.

„Toks būdas plaukus puikiai sudrėkins dar prieš juos trenkant šampūnu, neapsunkins, suteiks sruogoms lankstumo ir švytėjimo. Tokią atvirkštinę procedūrą galite atlikti kelis kartus per savaitę ar dažniau, atsižvelgdami į savo plaukų būklę“, – tikina specialistai.

Ji24.lt

Naujausi straipsniai