5 patarimai planuojantiems iškylą gamtoje

Iškylautojai / 123RF.com nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-06-13 15:25
Ši vasara – kaip niekad karšta. Todėl geriausia atgaiva – iškyla gamtoje po medžių pavėsiu, šalia vandens telkinių. Pateikiame atmintinę, kuri kiekvienam iškylų mėgėjui padės susiruošti greičiau ir paprasčiau.

1. Gerai apgalvokite maistą

Skanus maistas, be abejonės, yra sėkmingos iškylos esmė. Jei naudosite kepsninę, galite pasirūpinti mėgstamomis dešrelėmis ar šonkauliukais, vegetarams – varškės sūrio kepsniais ir daržovių verinukais, kuriuos gamtoje kepti ir valgyti yra patogiausia.

Žinoma, prie pagrindinio patiekalo nereikia pamiršti ir garnyro – tai gali būti vynuoginiai pomidorai, nedideli agurkėliai – viskas, ką paprasta paimti į rankas. Jei nieko kepti neketinate, puikiai tiks sumuštiniai, įvairūs vaisiai. Vaikai, ko gero, labiausiai apsidžiaugs, jei pasiūlysite namuose iškepto, jau supjaustyto pyrago arba keksiukų.

Įsidėkite jūsų mėgstamus, lengvai gamtoje paruošiamus produktus / 123RF.com nuotr.
Įsidėkite jūsų mėgstamus, lengvai gamtoje paruošiamus produktus / 123RF.com nuotr.

2. Pasirūpinkite švaria kepsnine

Nors įmanoma apsieiti ir be jos, tačiau kepsninė ir joje kepamas maistas jūsų iškylą pavers išties visaverte. Svarbiausia, prieš naudojant nepamirškite jos tinkamai išvalyti. Paprastai tam pakanka šilto vandens ir skudurėlio.

Tik nenaudokite cheminių valymo priemonių, nes rizikuosite, jog jų likučių pateks ant maisto. Jei kepsninė sunkiai išsivalo, geriau naudokite svogūną: perpjaukite per pusę, pasmeikite šakute ir pašveiskite.

Kepsninė / 123RF.com nuotr.
Kepsninė / 123RF.com nuotr.

3. Nepamirškite žaidimų ir muzikos

Jūsų pikniko atmosferą taip pat labai pagyvins mėgstami žaidimai ir muzika. Kalbant apie žaidimus, rinkitės juos pagal iškylos dalyvių pomėgius. Tai gali būti tiek stalo žaidimai, pavyzdžiui, „Alias“, „Uno“, „Kris Kros“, tiek sporto – badmintonas ar tinklinis.

Tuo tarpu muzikiniam fonui puikiai tiks nedidėlė, belaidė prie telefono pajungiama kolonėlė bei muzikos programėlė, tokia kaip „Spotify“ ar „Deezer“, leidžianti išsirinkti dainas pagal nuotaiką ar muzikos stilių.

Klausykitės muzikos gamtoje / 123RF.com nuotr.
Klausykitės muzikos gamtoje / 123RF.com nuotr.

4. Įspūdžius įamžinkite

Kam nesinori maloniai su artimaisiais ar draugais leidžiamą laiką išsaugoti atmintyje ilgėliau? Tai padaryti šiais laikais padeda įvairios technologijos. Kadangi iškyloje nesinori apsikrauti daug vietos užimančiais daiktais, nuotraukoms daryti užteks gerai įkrauto išmaniojo telefono.

Neatsiliekantys nuo naujausių technologijų madų, galbūt jau turi ir 360 laipsnių kampu filmuojančią kamerą. Tokiomis kameromis naudotis gali ir neprofesionalas, o rezultatas – vasaros prisiminimų archyvas su itin tikroviškais video, kuriuos žiūrėdami per virtualios realybės akinius, kaskart jausitės būdami iškyloje iš naujo.

Nepamirškite pasidaryti asmenukių! / 123RF.com nuotr.
Nepamirškite pasidaryti asmenukių! / 123RF.com nuotr.

5. Dar keletas svarbių smulkmenų...

Be abejo, iškyloje visada svarbu turėti pledą, o visai patogiai įsitaisysite, jei nepamiršite ir pagalvėlių. Taip pat, jei diena saulėta – būtinai turėkite galvos apdangalų bei kremo nuo saulės. Apsauga nuo uodų šiuo metu irgi gali pasirodyti labai reikalinga. Galų gale tikrai nepakenks, jei į krepšį įsimesite drėgnų servetėlių, o kišenėje turėsite universalų kišeninį peiliuką. 

Iškylos daiktai / 123RF.com nuotr.
Iškylos daiktai / 123RF.com nuotr.
Žmonės.lt

Naujausi straipsniai