5 patarimai, padėsiantys nedidelę vonią paversti jaukia ir erdvia

Jeigu jūsų vonia yra visai nedidelė, siūlome pamiršti apie visus aksesuarus ir nebūtinus dalykus
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-22 13:56
Daugybė žmonių gyvena ganėtinai nedideliuose namuose, todėl tenka išnaudoti mažas patalpas. Visgi sudėtingiausia yra išrinkti baldus nedideliam vonios kambariui – jame reikia sutalpinti tiek daug, o jeigu vietos nėra, iškyla problemos – tinka ne visi vonios baldų komplektai, kartais kai kuriuos dalykus net tenka perkelti kitur. Elektroninės parduotuvės pigu.lt ekspertai pataria, kaip iš mažos vonios kambario „išspausti“ kuo daugiau.

Išnaudokite savo vietą kaip įmanoma labiau

Jeigu jūsų vonia yra visai nedidelė, siūlome pamiršti apie visus aksesuarus ir nebūtinus dalykus. Tokiu atveju vietą reikia išnaudoti kaip įmanoma labiau – galite netgi paskirstyti savo vonią zonomis, pavyzdžiui, vieną vonios dalį galite skirti maudymuisi ir džiovinimuisi, kitą – plaukų tvarkymui ir makiažui, tuo tarpu trečia zona gali būti skirta skalbimo mašinai ir drabužių džiovinimui.

Taip pat nepamirškite išnaudoti vietas, apie kurias įprastai nepagalvotumėte – drąsiai dėkite baldus vienus ant kitų, daugelis skalbimo mašinų taip pat gali išlaikyti džiovyklę ar skalbinių dėžę ir t. t. Rinkitės mažesnius vonios baldų komplektus ir išnaudokite kiekvieną centimetrą po baldais, ant jų ar juose.

Veidrodžiai yra ypač svarbu

Vertėtų nepamiršti, jog kiekvienai nedidelei patalpai veidrodis gali suteikti erdvumo įspūdį. Na, o vonioje veidrodį bet kuriuo atveju turėti yra būtina, tad kodėl neįsigijus didžiulio veidrodžio savo vonios kambariui? Jis užims visai nedaug jūsų vonios kambario vietos, atspindės jūsų atvaizdą (ko jums vonioje reikia bet kuriuo atveju) ir bent jau vizualiai padidins jūsų vonios kambarį. Taip pat galite pasirinkti vonios baldų komplektą su veidrodžiu, į kurį galėsite sudėti savo kosmetiką, šukas, vaistus ar kt.

Protingai pasirinkite spalvas

Ar žinojote, jog pasirinkę tinkamą spalvą savo vonios kambario sienoms, galite vizualiai jį padidinti? Siūlome rinktis šviesias, pastelines spalvas – jos padeda neutralias vietas paversti labiau erdviomis. Kadangi egzistuoja tiek daug spalvų ir jų galimų kombinacijų, siūlome paeksperimentuoti su keliais atspalviais prieš galutinai pasirenkant savo sienos spalvą. Būtinai atkreipkite dėmesį, kaip tos spalvos atrodys esant skirtingam apšvietimui – juk vonioje, ko gero, ne tik maudotės, bet ir dažotės bei tobulinate savo grožį!

Jeigu jūsų vonia yra visai nedidelė, siūlome pamiršti apie visus aksesuarus ir nebūtinus dalykus
Jeigu jūsų vonia yra visai nedidelė, siūlome pamiršti apie visus aksesuarus ir nebūtinus dalykus

Komfortas turėtų būti svarbiausia

Bandydami sutaupyti kuo daugiau vietos ir įtalpinti kuo daugiau baldų ir daiktų, galite visai pamiršti apie komfortą. Tačiau būtent jis jums turėtų rūpėti labiausiai! Pirkdami ir montuodami vonios baldų komplektus, pirmiausiai atsakykite į kelis klausimus:

  • Ar galiu patogiai valytis dantis?
  • Ar veidrodis yra pakankamai aukštai (arba žemai), kad galėčiau matyti savo visą veidą?
  • Kas dar naudosis mano vonios kambariu? Kokio jie ūgio? Turėkite omenyje, jog jūsų vaikai užaugs ir jie gali laikinai pasinaudoti taburete ar kėdute, tuo tarpu svečiai ir vyresni namiškiai jau neaugs.

Taigi, svarbiausia yra nusistatyti idealų baldų aukštį ir palikti pakankamai vietos bent jau apsisukimui aplinkui savo ašį ir patogiam išlipimui iš vonios ar dušo. Taip pat vertėtų pasvarstyti ir apie tai, kaip paprasta jums bus valyti jūsų vonios kambarį: ar jums reikės daug lankstytis, ar yra nepasiekiamų vietų ir t.t.

Nepamirškite originalumo

Taip, jūsų vonios kambarys gal ir mažas, bet tai nereiškia, jog jis turi būti visiškai neoriginalus – nepamirškite ir į vonios kambarį įdėti „šiek tiek savęs“ – parodykite savo hobius, pakabinkite kokį nors paveikslą ar net matomoje vietoje pakabinkite savo papuošalus. Nebijokite savęs išreikšti!

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, turinio kontrolė – partnerio rankose

Naujausi straipsniai