5 patarimai, kaip liautis vėluoti

Skubanti mergina / Vida Press nuotr.
Skubanti mergina / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-08-08 15:28
AA

Nors paplitęs stereotipas, kad paprastai labiau vėluoti linkusios moterys, tačiau neretai būtent jos lūkuriuoja savo gyvenimo vyrų, kol jie susiras tinkamus marškinius draugų šventei, ar šildo vakarienę, nes jie – pažadėję grįžti iš darbo anksčiau – vis tiek užtrunka mažiausiai valandą.

Visos mes turime pažįstamų – tiek, vyrų, tiek moterų, kurie nuolatos vėluoja. O gal pačios dažnai girdime tokius priekaištus? Rodos, atėjome vėliau kokių dešimčia minučių, o aplinkiniai jau varsto priekaištingais žvilgsniais?

Punktualumas yra ne tik gero tono ženklas, bet ir padeda sėkmingai planuoti daugelį darbų bei reikalų. Kai žmonės vėluoja, jie dažnai sujaukia ne tik savo, bet ir aplinkinių planus. Todėl net iš pažiūros nekaltas vėlavimas pora minučių bėgant laikui gali tapti nesutarimų priežastimi ir „padovanoti“ neatsakingo žmogaus reputaciją.

Gera žinia – punktualumo galima išmokti.

1. Nesitarkite susitikti apytiksliu laiku. Sutarę tikslią valandą, stenkitės atvykti truputį anksčiau. Taip ugdysite savo laiko pojūtį. Žmonės labai skirtingai supranta apytikslius susitarimus – vienam „apie šeštą“ gali reikšti penkių minučių paklaidą, o kitam – viso pusvalandžio.

2. Skaičiuokite laiką. Ar žinote, kiek laiko trunka kelionė į darbą? Kiek jo skiriate pietums, sportui? Nuolatos vėluojantys apie tai nesusimąsto, o punktualūs gali labai tiksliai tai įvardyti. Stebėkite savo kasdienę veiklą ir fiksuokite, kiek laiko kas trunka. Taip galėsite daug tiksliau planuoti savo darbus ir susitikimus.

3. Nesiblaškykite. Jei užsukote į parduotuvę maisto, atsispirkite pagundai apžiūrinėti prekes, kurių nepirksite. Jei po darbo esate laukiami namie, vadinasi, netikėtas susitikimas su seniai matytu draugu negali virsti pasiplepėjimu prie kavos puodelio – net ir toks mažas malonumas turi būti nukeltas konkrečiam laikui. Jei darbe planuojate atlikti darbą, nesiimkite kitų veiklų, kol jis nebaigtas.

4. Mažiau spontaniškumo. Paprastai vėluoti linkę spontaniški žmonės. Tai nereiškia, kad turite atsisakyti bet kokio polėkio, tačiau patys sau aiškiai apibrėžkite laiką, kada tai galite sau leisti, o kada – ne. Pavyzdžiui, savaitgalį galite pasiduoti nuotaikos impulsui ir išvykti prie jūros, pasikviesti svečių ar ilgai drybsoti lovoje, tačiau darbo dienomis atsisakykite spontaniškų pagundų.

5. Ribokite laiką internete. Ilgas naršymas internete ir socialiniuose tinkluose „išsiurbia” mūsų laiką. Stenkitės darbo metu neklaidžioti ten, kur nereikalauja jūsų veikla, venkite naršyti savo išmaniajame valgydami, bendraudami su kitais. Jei jaučiate, kad tai virsta priklausomybe, įsigykite paprastą „mygtukinį“ telefoną.