5 patarimai, kaip interjerą paversti pavasarišku

Svetainės interjeras / Vida Press nuotr.
Autorius: Raminta Paukštytė
Publikuota: 2015-04-16 08:15
Kasmet interjero dizaineriai akcentuoja ir siūlo vis naujas interjero detales bei spalvinius derinius namų jaukumui sukurti. O visgi, į ką verta atkreipti dėmesį šį pavasarį? Patarimais dalijasi architektė Romualda Dainelienė.

1. Svarbiausias interjero akcentas šį pavasarį – medžio detalės

Tiek sendinto ir grubaus, sutrūkinėjusio medžio detalės, tiek natūralaus ar ryškiomis spalvomis dažyto medžio akcentai priduos šarmo bet kokio stiliaus interjerui. Medžio detales rekomenduoju derinti su metalu, stiklu. Stilingai atrodo įvairūs mediniai aksesuarai, šviestuvai bei veidrodžio rėmai.

2. Egzotiškiems motyvams – taip!

Puikus pasirinkimas pavasarį – gėlių, gyvūnų motyvus derinti su geometrinėmis formomis. Lai šie egzotiški motyvai atsikartoja balduose, jų detalėse, tekstilėje ir tapetuose. Pavyzdžiui, pakeisti pagalvėlių užvalkalus kainuos nedaug, o efektas pradžiugins. Taip pat nepamirškite užuolaidų. Tai vienas pagrindinių akcentų interjere, nes jos matomos visą laiką. Pakeitus užuolaidas – efektas nerealus.

3. Skandinaviškas asketizmas išstumiamas į elegantišką prabangą

Skirtingų raštų bei faktūrų miksavimas, nesilaikant jokių taisyklių nesudėtingai pagyvina namų interjerą. Nebijokite drastiškai maišyti skirtingų raštų ir detalių. Jaukumas – labai individualus dalykas, bet svarbiausia nebijoti miksuoti įvairius stilius, naudoti skirtingas faktūras bei pasikliauti intuicija. Kilimai, kilimėliai duoda didžiulį jaukumo efektą, tik nevenkite įvairesnių,  raštuotų. Derindami skirtingus dekoro elementus, sena ir nauja, antikvarą ir moderną tikrai neprašausite.

4. Išskirtinis dėmesys žvakėms ir gėlėms – grupuokite

Stilingos įvairių dydžių ir formų žvakidės bei žvakės atrodys itin gražiai sugrupuotos į kompozicijas ant valgomojo stalo, ant židinio ar komodos bei vonioje. Gėlių šiukštu neišmėtykite bet kur ant palangių – irgi grupuokite. Žydinčias gėles, sukulentus, prieskoninius augalus sustatykite į kompozicijas, o vazonėlius parinkite kuo vienodesnius, kad dėmesys kristų ne į juos, o į pačias gėles. Labai stilinga ir gražu sugrupuoti įvairaus dydžio ir dizaino veidrodėlius – štai jums ir puikus sienos dekoras.

5. Nepasiduokite impulsui pirkti neapgalvotų daiktų

Puikus pavyzdys – foto rėmeliai. Nuotraukų rėmeliai turi derėti ir gražiai žiūrėtis tarpusavyje, tad nepatariu juos statyti „kur papuola“. Svarbu juos pagrupuoti, o pastatyti galima tiek ant baldų, tiek pakabinti ant sienos. Apgalvotai įsigyti ir sugrupuoti aksesuarai bei tvarkingai su pagarba sudėliotos knygos lentynose itin puošia namų aplinką.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai