5 Niujorko mados tendencijos, nematytos ankstesniuose sezonuose

„Cushnie et Ochs“, „Victoria Beckham“, „Brandon Maxwell“ / „Scanpix“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-02-23 09:07
Sakoma, kad nauja, tai gerai užmiršta sena. Dizaineriai irgi mielai naudojasi šia išmintimi, ir revoliucijos ant podiumo gana retos. Tačiau šįkart Niujorkas nustebino – ruduo atrodys originaliai. Ir ne tik dekoltė gyliu ar diržo storiu. Taigi, ko bus?

1. Daug asimetrijos

Įprastas graikinis variantas, kai apnuoginamas vienas petys, per kelis pastaruosius sezonus išeksploatuotas į kairę ir į dešinę. Tačiau pati tendencija – kirpti – dar neatsibodo, taigi madų diktatoriai nepaleidžia iš rankų žirklių ir kerpa viską, kas tik papuola po ranka. Būna, kad nukenčia ir pečiai. O jei rimtai, net ir pečių linijos asimetrija – ne tokia pati kaip pernai. Žiūrim ir kopijuojam.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

2. Maksi sijonai ir ilgi batai

Padėtas taškas diskusijoms: ar batų kraštas gali palįsti po sijono kraštu, ar taip nešioja tik visiškos mados analfabetės. Ateinantį rudenį taip nešios visos: nepamirškite – rengtis pagal oro sąlygas ir gyvenimo būdą – vienas iš stiliaus elementų. Galų gale, Anna Wintour taip derina visą gyvenimą ir nė nežino, kad Lietuvos mados sekėjos mano kitaip.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

3. Neįprastos prorėžos...

...arba antroji odė žirklėms. Jei nesugalvoji nieko radikaliai naujo – kirpk skyles. Dizainerio talentas net paprastą iškirptę paverčia meno kūriniu. Neišėjo simetriška ir daili U ar V? Nieko tokio – karpom toliau. Ir tegu suka galvą baltinių gamintojai – rasti liemenėlę ar kelnaites, tinkamas po tokiais apdarais, – iššūkis. Radikali versija – going commando – t. y., nedėvėti po apačia nieko.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

4. Derinama nesuderinama

Apatiniai ir naktiniai – kaip viršutiniai ir treningai, dėvimi visur, tik ne sporto salėje, ir kainuojantys brangiau nei vakarinė suknelė, atsibodo? O nenorite sujungti treningų ir vakaro blizgesio?! Aišku, Thomo Browne'o klientės pirmiausia bus Lady Gaga ar sesutės Hadid, bet kai tendencijos imsis „Zara“ ir „H&M“, išeis kas nors nešiojamo. Ir šiaip „athleisure“ laidoti per anksti.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.

5. Labai šilti daiktai

Į ilgų batų ir maksi sijonų kompaniją. Daugiau jokių plikų kulkšnelių ir atlapotų paltų rudenį ir žiemą. Tegyvuoja šiluma (pagaliau mada atsigręžė į Šiaurės ašigalį). Suknelės ar megztiniai ne šiaip iš vilnos ar kašmyro, o iš kuo tikriausio kailio. Tiesa, šilumos efektą gali sumažinti itin patrumpinti modeliai. Kai kurie iš jų baigiasi tiesiog po krūtine ir labiau primena maksi liemenėlę.

„Scanpix“ nuotr.
„Scanpix“ nuotr.
Elaima.lt

Naujausi straipsniai