5 momentai, galintys iškart sužlugdyti darbo pokalbį

Vėluojanti moteris / Vida Press nuotr.
Vėluojanti moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-07-11 15:05
AA

Tikime, kad jūs šitaip nesielgiate. Bet juk kažkas elgiasi, jei žmogiškųjų išteklių specialistai išrinko penkis akivaizdžius momentus, galinčius sužlugdyti bet kokį pokalbį dėl darbo jam nė neprasidėjus.

Juk išties neturėsite antros progos padaryti pirmąjį įspūdį! O netinkamai elgdamasi greičiausiai net negausite galimybės pademonstruoti savo profesinių įgūdžių – jūsų CV keliaus į šiukšlių dėžę kaip a priori nevertos kandidatės. Taigi, kas labiausiai nervina žmones, nuo kurių priklauso jūsų ateitis vienoje ar kitoje kompanijoje?

1. Nepadaryti namų darbai

Tai yra nežinote, kurioje srityje veikia firma, kas jos generalinis direktorius, ir nelabai nutuokiate apie savo būsimas pareigas. Atrodo, kad vaikštote į visas atrankas iš eilės arba tiesiog ėjote pro šalį ir užsukote papretenduoti į darbo vietą. Na, ir eikite sau toliau – pro šalį.

2. Rūkalų ir alkoholio kvapas

Net jei patys HR vadybininkai rūko, atsispirkite pagundai parūkyti prieš pokalbį. Svetimų cigarečių kvapas erzina kur kas labiau nei savų. Ką jau kalbėti apie alkoholio tvaiką. O jei turėsite bendrauti su nerūkančiais žmonėmis?! Be to, alkoholis gali per daug atpalaiduoti.

3. Vėlavimas

Darykite, ką norite, bet ateikite laiku. Ką turėtų pagalvoti HR specialistai apie kandidatę, kuri, dar nė nepriimta, jau vėluoja į potencialų darbą? Žinoma, kad ji – neatsakinga, nerimta ir negerbia jų laiko. Ateiti labai anksti – irgi nekokia idėja.

4. Per daug daiktų

Pasiimkite į kabinetą asmens dokumentus ir, jei reikia, darbų pavyzdžių. Visa kita: kavos puodelis, vandens gertuvė ar net elektroninė knyga – tegu lieka automobilyje ar rankinėje. Rankos turi būti laisvos, kad prireikus galėtumėte pasisveikinti.

5. Telefono skambučiai

Atrodo, tai savaime suprantama, bet jūsų telefono garsas turi būti išjungtas. Nereikia rašyti žinučių ar atsiliepti į skambučius. Gali pasirodyti, kad šitaip sukursite užimto žmogaus įspūdį, bet išties telefonai šiandien visus tik nervina. Pretendentė, nežinanti, kada nedera juo naudotis, – juolab.