5 mitai apie celiulitą

Celiulitas. Ar yra šansų jo atsikratyti? / Fotolia nuotr.
Celiulitas. Ar yra šansų jo atsikratyti? / Fotolia nuotr.
2017-03-15 10:00
AA

Kai kurie specialistai apelsino žievelę ant odos vadina ne liga, o netikruoju celiulitu. Ir teigia, kad tai tiesiog rodo normalią moters estrogenų gamybą ir vaisingą būvį. Tikras ar ne, celiulitas mums nepatinka, todėl norime jo atsikratyti. Išsiaiškinkime, ar mūsų žinios teisingos.

1. Celiulitas atsiranda apkūnioms moterims. Deja, jis gali varginti visas, nepriklausomai nuo svorio. Nuo celiulito kenčia net lieknos ir sportiškos gražuolės. Ir priešingai – putlučių oda gali būti lygi ir daili.

Nuo celiulito kenčia net lieknos ir sportiškos gražuolės. Ir priešingai – putlučių oda gali būti lygi ir daili.

Todėl norėdama atsikratyti apelsino žievelės ant sėdmenų ir kojų, nepulkite drastiškai mesti svorio. Specialistai įspėja, kad taip galima tik dar labiau nukentėti. Mat celiulitą lemia tam tikra odos struktūra – suglebę jungiamieji audiniai. Atsikračius kelių papildomų kilogramų, ši bėda gali net išryškėti. Dar daugiau – dažni svorio svyravimai, silpninantys jungiamuosius audinius, kaip tik ir yra dažna nepageidaujamų kauburėlių priežastis.

2. Ši bėda gresia tik vyresniame amžiuje. Tikrai ne. Celiulitas dažniausiai susiformuoja vykstant hormonų pokyčiams: per nėštumą, klimakterinį laikotarpį ir bręstant lytiškai. Taigi tai nėra vien vyresnio amžiaus moterų problema. Pagal statistiką, net 15 proc. jaunų merginų skundžiasi turinčios apelsino žievelės odos plotelių. Paauglių celiulitas išsiskiria tuo, kad labai greitai vystosi. Probleminėse vietose – ant šlaunų, sėdmenų, kartais žastų ir pilvo – nemalonios išvaizdos kauburėlių gali atsirasti net per keletą mėnesių. Gera naujiena ta, kad jaunoms merginoms celiulitas gali daug greičiau ir išnykti, nes nepažeidžia gilesnių odos sluoksnių. Žinoma, tam būtina pakeisti gyvenimo būdą. Pasitaiko atvejų, kad problema dingsta ir savaime, kai hormonų veikla stabilizuojasi.

Kūno priežiūra / Fotolia nuotr.

3. Lankant jogą, oda tampa lygi. Ne visai tiesa. Kartais net ir jogos trenerių kojos nusėtos nedailių poodinio sluoksnio kauburėlių. Žinoma, sportą derinant su mityba, gyvenant judriai minimaliai sumažinama celiulito tikimybė. Tačiau ne viskas mūsų valioje. Jei sergama ligomis, provokuojančiomis celiulitą, jungiamieji odos audiniai suglebę, gyvenama nejudriai ir pasikliaujama tik keliomis jogos valandomis per mėnesį, gerų rezultatų tikėtis neverta.

Kokios treniruotės veiksmingiausios? Tos, kurios tirpdo riebalus ir stiprina raumenis, aktyvina kraujotaką. Tinka plaukimas, sportinis ėjimas, važinėjimas dviračiu, šokinėjimas per virvutę. Joga puiki tuo, kad stangrina jungiamuosius audinius, skatina kraujo ir limfos cirkuliaciją, stiprina raumenis.

4. Speciali kosmetika – neveiksminga. Netiesa. Žinoma, parduotuvėse pilna ir tariamai veiksmingos kosmetikos priemonių, todėl, kad nenusiviltumėte, pirkite tik vadovaudamosi kosmetologų ar medikų rekomendacijomis. Veikliosios kremo nuo celiulito medžiagos gerina kraujotaką, mažina audinių paburkimą, šalina toksines medžiagas, stimuliuoja ląstelių aktyvumą, neleidžia susidaryti naujoms riebalų ląstelėms ir pan. Tačiau klaidinga manyti, kad norint įveikti šią bėdą pakaks vien kremo. Ar kad kuo jo tepsime daugiau ir dažniau, tuo geriau. Kremas turi gerai įsigerti, todėl jį būtina įtrinti, o priemonės pertekliaus oda paprasčiausiai nepriims.

5. Apelsino žievelės galima atsikratyti per 28 d. Mitas. Laikas, per kurį galima greitai įveikti celiulitą, įvairiose reklamose ir patarimų atmintinėse varijuoja. Kai kur sakoma, kad apelsino žievelės pavyks atsikratyti per savaitę ar dvi, kitur – per 28 ar 30 dienų. Su kuo susiję šie skaičiai? Pirmiausia su odos ląstelių atsinaujinimu. Mokslininkai teigia, kad išorinis odos sluoksnis visiškai atsinaujina per 2–4 savaites. Tačiau tik tada, jei oda tinkamai rūpinamės. Neverta tikėtis, kad, praėjus tam tikram laikui, bėda savaime išsispręs. Nepamirškime, kad kartais šis sutrikimas būna stipriai pažengęs, ir teks gerokai padirbėti, norint jį įveikti. Be to, prisiminkite, kad celiulitas dažniausiai įvardijamas kaip gyvenimo būdo liga, todėl keletas dienų, praleistų sveikiau maitinantis ir kiek daugiau sportuojant, įsisenėjusios problemos lengvai nepanaikins.