5 meilės stadijos. Kodėl dauguma sustoja ties 3-ia?

Pora kalbasi / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-05-30 19:00
Meilė yra siekiamiausias dalykas pasaulyje. Žmonės taip jos siekia, kad įsimylėję jie dažnai elgiasi lyg pamišę arba visai kitaip, nei įprastai. Surasti meilę nori įvairaus amžiaus žmonės, tačiau neapsakomai daug santykių bei santuokų laikui bėgant išyra.

Portalas heartcenteredrebalancing.com pateikia jums penkias meilės stadijas ir priežastis, dėl kurių dauguma pasiduoda, pasiekę trečiąją.

Pirmoji stadija – įsimylėjimas

Kai abu pradėsite gyti, pastebėsite, kaip ta pirminė ugnelė ir tikra meilė vėl ima žydėti.

Jei niekada nebuvote įsimylėję – pabandykite. Tai viena beprotiškiausių patirčių, kurios niekada nepamiršite. Įsimylėti yra šaunu dėl daugelio priežasčių, tačiau pagrindinė yra ta, kad smegenys prisipildo cheminių medžiagų, verčiančių mus jaustis nuostabiai.

Dopaminas, oksitocinas, serotoninas, testosteronas ir estrogenas susimaišo, dėl to įsimylėję „pilve jaučiate drugelius“. Kai esate įsimylėję, niekas kitas jums neįdomus, nes esate 100% įsitikinę savo jausmais.

Antroji stadija – tapimas pora

Antrosios stadijos metu meilė, įsiplieskusi tarp dviejų asmenų, tampa gilesnė ir šiek tiek brandesnė. Šios stadijos metu dauguma nori susilaukti vaikų ir kartu juos auginti, kadangi taip stiprėja ryšys tarp jų.

Žmonės pradeda priimti sprendimus, naudingus porai, o ne individui. Daugumai žmonių atrodo, kad tai meilė, truksianti amžinai, ir dažniausiai tai būna tie žmonės, kuriuos suglumina trečioji stadija.

Trečioji stadija – nusivylimas

Dažniausiai trečioji stadija įveda žmones į uždarą ratą, kadangi tai yra laikotarpis, kai vienas (arba abu) pradeda jaustis neužtikrintai dėl krypties, kuria juda santykiai.

Trečioji stadija yra tas laikas, kai pradedate jaustis ne taip. Tampate pagiežingas ir piktas dėl menkiausių dalykų, jaučiatės mažiau mylimas, patiriate mažiau intymumo, todėl norite ištrūki. Norite sugrąžinti tą ugnelę, tą trauką, tačiau nežinote, kaip tai padaryti.

Išgyventi trečiąją stadiją gali būti labai sunku, tačiau jei pora ją išgyvena, ji tampa stipresnė, ir abu įsimyli vienas kitą dar labiau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Zodiako ženklai: slapčiausios jų baimės

Ketvirtoji stadija – tikros, ilgalaikės meilės kūrimas

Jei išgyvenate trečiąją stadiją, ketvirtoji stadija yra jūsų prizas. Ketvirtoji stadija įvyksta tada, kai prisikasate iki skausmo ir konflikto esmės ir stengiatės viską išspręsti. Dalis sprendimo yra suvokimas, kad visi vienap ar kitaip yra sužeisti, ir jūsų santykiuose tos žaizdos atlieka svarbų vaidmenį.

Tyrimas apie nepalankius vaikystės išgyvenimus parodė, kad vaikystės trauma gali labai stipriai paveikti žmogaus fizinę ir emocinę sveikatą bei gebėjimą kurti gerus santykius.

Ilgai trunkančios meilės kūrimas reiškia norą augti ir padėti vienas kitam užsigydyti žaizdas. Kai abu pradėsite gyti, pastebėsite, kaip ta pirminė ugnelė ir tikra meilė vėl ima žydėti.

Penktoji stadija – meile užkariaujamas pasaulis

Pasaulis dažnai matomas kaip labai baisi vieta, iš esmės taip ir yra. Vien nuo minties apie nesibaigiančius konfliktus ir neramumus, kamuojančius kiekvieną pasaulio lopinėlį, gali pasidaryti baugu. Jaučiamės negalintys nieko padaryti, kad pakeistumėme situaciją.

Sukurti amžiną meilę tarp dviejų žmonių yra beprotiškai sudėtinga, o ją jau kalbėti apie kelis milijardus žmonių. Bet galbūt surasti tikrąją meilę ir sukurti amžinąją yra pirmas šio proceso žingsnis? Jei mes tai galime, galbūt galime pradėti žvalgytis aplinkui ir ieškoti būdų, kaip padėti pasauliui mylėti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Iš miesto į sodybą persikėlusi Aurika Leveckienė: „Gyvenimas po 50-ties – tik prasideda“

Ji24.lt

Naujausi straipsniai