5 įpročiai, kurie neleidžia tobulėti

Sėkminga moteris / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-10-10 17:00
Asmenybės tobulėjimas – tai procesas, kuris turėtų tęstis visą gyvenimą. Nuo to, kaip sugebame judėti pirmyn ir žingsnis po žingsnio tobulėti, priklauso mūsų gyvenimo kokybė, laimė, gebėjimas įveikti krizes, atleisti, konstruktyviai mąstyti ir būti kūrybišku.

Tačiau yra kasdienių įpročių, kurie mūsų asmenybei trukdo tobulėti. Pažvelkite į save iš šalies. Gal turite kokių nors žemiau pateiktų įpročių, kurie trukdo jums tobulėti? Pabandykite jų atsikratyti. Tai suteiks jums ne tik galimybę kurti gerus santykius su žmonėmis, bet ir padės kasdien, po truputį, judėti pirmyn.

1. Įprotis priešintis

Jeigu gyvenime kas nors klostosi ne taip, kaip mums norėtųsi, mes iš karto priešinamės tam. Išeikvojame daug nervų, laiko bei pastangų ir net nesusimąstome, kad gyvenime būna situacijų, kurių mes negalime pakeisti.

Išanalizuokite, kokiose gyvenimo situacijose jūs pradedate priešintis. Kaip reaguojate į artimųjų nuotaikas, pasakytus žodžius, į pokyčius darbe? Kiekvienas žmogus skirtingai parodo savo jausmus. Vieni, susiklosčius tam tikrai situacijai, pradeda rėkti, kiti – tiesiog supyksta ir tyli, treti – pasineria į save. Bet rezultatas būna vienodas – sugadinti santykiai.

Sudėtingas situacijas reikia spręsti kitaip – ieškoti kompromiso. O kartais, siekiant išvengti neigiamų pasekmių – priimti viską taip, kaip yra. Patikėkite, tai padarys jus stipresniais. Norėdami pakeisti situaciją, pakeiskite savo požiūrį į ją bei visame kame ieškokite pozityvo.

2. Įprotis jaustis auka

Yra žmonių, kurie mėgsta permesti atsakomybę už savo nesėkmes kam nors kitam. Tokie žmonės mano, kad dėl visko kalta valstybė, valdininkai, neturtingi tėvai, niekam tikęs sutuoktinis ar dar kas nors kitas, bet tik ne jie patys. Tokie žmonės jaučia pasitenkinimą, kai pasakoja kitiems, kokie jie nelaimingi, kad jų reikia gailėtis.

Apie viską, kas vyksta aplinkui, turite nepalaužiamą ir vienpusę nuomonę, o po to stebitės, kodėl negalite susišnekėti net su artimaisiais?

Iš tiesų viskas yra labai paprasta: arba mes prisiimame atsakomybę už savo gyvenimą ir veiksmus, arba verkšlename ir skęstame problemose, kurias, iš tiesų, patys ir susikuriame.

Taip pat skaitykite: 5 nusivylimai gyvenime, kurie padės gyventi geriau

3. Įprotis viską kritikuoti

Žmonės skirstomi į kūrėjus ir kritikus. Kritikuoti visada lengviau negu kurti. Kartais žmogus, net padoriai nesuvokdamas situacijos, skuba viską kritikuoti. Su tokiu žmogumi labai sunku gyventi ir bendradarbiams, ir draugams, ir artimiesiems.

Nuspręskite, kas jums svarbiau: būti visada teisiu ar džiaugtis gerais santykiais su žmonėmis.

4. Įprotis kontroliuoti

Begalinis noras primesti savo nuomonę, reikalavimas besąlygiškai jai paklusti ir viską vykdyti taip, kaip norisi jums, visko kontroliavimas, kas vyksta jūsų gyvenime, sukuria neigiamą atmosferą ar netgi agresiją.

Norėdami, kad žmonės atliktų tam tikrus veiksmus, motyvuokite juos ir įkvėpkite, o ne besąlygiškai reikalaukite.

Taip pat skaitykite: Koks augalas atneš jums sėkmę? Sužinoti padės Zodiakas

5. Įprotis visada jaustis teisiu

Nenorite ir nesugebate girdėti, ką sako kiti? Jums neįdomus kitų žmonių požiūris? Apie viską, kas vyksta aplinkui, turite nepalaužiamą ir vienpusę nuomonę, o po to stebitės, kodėl negalite susišnekėti net su artimaisiais?

Norėdami atsikratyti šio įpročio, išmokite išgirsti ir gerbti kitą nuomonę. Tai padės rasti kompromisą ir susikalbėti net konfliktinėse situacijose.

Ji24.lt
Temos:
Savijauta

Naujausi straipsniai