5 efektyvūs žingsniai, kurie padės pamiršti mylimąjį

Dužusi širdis / „Fotolia“ nuotr.
Dužusi širdis / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-10-01 21:00
AA

Ilgametę darbo patirtį turinti psichoterapeutė ir knygų autorė Jennice Vilhauer, sukūrusi psichoterapinio gydymo programą „Orientuotas į ateitį“, tikina, kad laimingai ateičiai trukdo tik neužgijusi nutrūkusių santykių žaizda.

Anot jos, visiškai nesvarbu, kaip tie santykiai pasibaigė, ar tai, kuri pusė dėl to buvo kalta, dažniausiai rezultatas būna tik vienas – gilus skausmas ir prarasto mylimojo ilgesys, kuris ir trukdo žengti į priekį bei mėgautis gyvenimu.

Ir nors visas žaizdas geriausiai užgydo laikas, Jennice Vilhauer portale „Psychology Today“ pateikia penkių žingsnių programą, kuri padės pamiršti buvusį mylimąjį ar mylimąją.

Pirmas žingsnis – jokio kontakto

Pasiryžkite tam bent jau kuriam laikui. Ne, jūs tikrai neturite likti draugais – tai tikrai nėra brandumo požymis. Brandi asmenybė būsite tik tuomet, jei žinosite, kaip tinkamai pasirūpinti savo emocine gerove, o kad tai padarytumėte, tiesiog privalote nutraukti visus ryšius su buvusiu savo mylimuoju ar mylimąja.

Daugelis žmonių, praradę jiems svarbius santykius, laikosi įsikibę idėjos, kad su buvusiu ar buvusiąja gali likti draugais, nes visiškai atsisakyti bendravimo su šiuo žmogumi jiems atrodo pernelyg sunku, tačiau tai padaryti jums būtina dėl savęs.

Susiklosčius aplinkybėms, kartais tokios draugystės būna išties įmanomos, tačiau turi praeiti nemažai laiko tam, kad spėtumėte pasveikti ir pamiršti patirtą skausmą bei nusivylimą. Po sunkaus išsiskyrimo labai svarbu būti savo paties geriausiu draugu ir nesinerti į situacijas, kurios gali sukelti tik dar daugiau nereikalingo skausmo. Kai jums skaudu, esate pažeidžiamas, todėl svarbu susikurti savas ribas ir apsisaugoti nuo galimos žalos.

Jei vis dėlto ryšių nutraukti negalite dėl bendrų vaikų, bendro darbo ar reikalų, tuomet bent jau atskirkite tikrą draugystę nuo paprasčiausio buvimo draugišku ar draugiška.

Antras žingsnis – paleiskite fantaziją

Kai jums skaudu, esate pažeidžiamas, todėl svarbu susikurti savas ribas ir apsisaugoti nuo galimos žalos.

Daugelis žmonių net nesupranta, kad didžioji išsiskyrimo skausmo dalis kyla visiškai ne dėl santykių, kuriuos jie prarado, o dėl to, kad neišsipildė jų lūkesčiai ir fantazijos. Bet kurie santykiai baigiasi ne be priežasties ir dažniausiai ji būna visiškai paprasta – vienos pusės ar abiejų pusių jie tiesiog netenkina.

Taip pat skaitykite: Asmeninio tobulėjimo trenerė R. Rimkevičienė: „Nebandykite įtikti kitiems. Susimąstykite, kaip įtikti sau“

Išsiskyrusieji pakankamai retai norėtų susigrąžinti lygiai tokius pat santykius, kuriuose jie buvo. Dažniausiai gedima tokių santykių, kokiais jie galėjo būti, jei tik tam tikros aplinkybės būtų susiklosčiusios kiek kitaip. Vis tik tiesa yra viena – tokie santykiai neegzistuoja. Ir šią tiesą būtina priimti.

Paleisti ilgus metus puoselėtas fantazijas yra nepaprastai skaudu – juk santykių pradžioje viskas atrodė puiku ir gražu, tačiau išsiskyrus svarbu atminti ne tik santykių pradžią, bet ir jų vystymąsi ir – svarbiausia – jų pabaigą.

Kadangi mūsų protas bando išgydyti sužeistą širdį, natūralu, kad pasibaigus santykiams, pamename tik gražiausias jų akimirkas. Pamirštame, kaip tą žmogų matėme santykiams artėjant į pabaigą, ir vis prisimename jį tų santykių pradžioje, dažnai pernelyg stipriai jį idealizuodami.


Norėdami išvengti šių savo pasąmonės iliuzijų, ant popieriaus lapo susirašykite visas jums skaudžiausias santykių akimirkas ir, kaskart užplūdus gražiems prisiminimams, sąrašą sau paskaitykite, bandydami kuo vaizdingiau prisiminti, kas tuo metu vyko bei kaip tada jautėtės. Šios užduoties tikslas – atminti tikrąją priežastį, kodėl santykiams buvo lemta žlugti. Galiausiai visi šie prisiminimai išblės, o su jais – ir santykių ilgesys.

Pora / Vida Press nuotr.

Trečias žingsnis – susitaikykite su praeitimi

Nebėkite nuo juntamo pykčio, tačiau ir nesineškite jo su savimi, nes tai tėra nereikalinga ir jums visiškai nenaudinga našta. Pasistenkite susitaikyti su praeitimi ir pakeiskite savo požiūrį, nes kad ir kaip norėtumėte, praeities pakeisti negalite.

Atleiskite savo mylimajam ar mylimajai, į jo ar jos veiksmus bandydami pažvelgti iš jo ar jos perspektyvos. Visi mes žmonės ir taip jau esame sutverti, kad svarbiausia mums visuomet yra mūsų pačių poreikiai, tačiau jų tenkinimas kartais gali duoti skaudžių ir žeidžiančių rezultatų. Kad ir kaip ten būtų, pasistenkite suprasti, kad klysti yra žmogiška, o jei nuolat jausite pyktį, tik nereikalingai save apsunkinsite ir negalėsite pajusti emocinės laisvės.

Ketvirtas žingsnis – nebijokite sau pripažinti, kad vis dar mylite

Kartais vienintelis būdas susitaikyti su prarasta meile – tai noras, kad mylimas žmogus būtų laimingas, net jei tai reiškia, kad daugiau ir nebūsite kartu.

Meilė niekada negali būti klaida. Kai žmogus įžengia į jūsų gyvenimą ir dovanoja jums galimybę mylėti, šią dovaną turite vertinti. Vis tik privalote suprasti, kad kartais kokybiškiems ir geriems santykiams vien meilės neužtenka. Dažnai daugelis pašalinių faktorių ar aplinkybių, tokių kaip netinkamas laikas, nesuderinamos vertybės ar blogi pasirinkimai, taip pat padaro jiems labai didelę įtaką.

Taip pat skaitykite: Kaip keičiasi jūsų seksualinis gyvenimas su tuo pačiu partneriu bėgant metams?

Vis tik, kai tenka pamiršti santykius, dar tikrai nereiškia, kad tuojau pat turite pamiršti ir juntamą meilę. Kartais vienintelis būdas susitaikyti su prarasta meile – tai noras, kad mylimas žmogus būtų laimingas, net jei tai reiškia, kad daugiau ir nebūsite kartu.

Penktas žingsnis – išmokite labiau mylėti save

Daugeliui tai vienas sunkiausių žingsnių, mat išsiskyrus, yra nepaprastai sunku matyti save pozityvioje šviesoje, bet jūs tiesiog privalote tai padaryti. Juk negalite tikėtis, kad jus kas nors pamils ir vertins, jei visų pirma nemylėsite ir nevertinsite patys savęs.

Atleiskite sau ir nustokite kaltinti už padarytas klaidas – juk vis tiek nežinote, kaip viskas tuomet būtų susiklostę. Savo juntamą kaltę verčiau paverskite nauda – kiekvieni santykiai mus šio to išmoko ir paverčia brandesne asmenybe, tad pagalvokite, ką šiuose santykiuose išmokote ir kokias klaidas juose darėte.

Kai suprasite, koks ar kokia buvote pasibaigusiuose santykiuose, žinosite, kur jums dar reikia tobulėti ir ką daryti, kad šios klaidos daugiau nesikartotų. Aukite ir mokykitės, nes tik taip ir rasite brandžius bei visaverčius santykius.