5 dalykai, ką svarbu žinoti apie suglebusį veidą

Veido oda / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-11-30 10:46
Dažnai veidas yra ne tik grožio, bet ir sveikatos ženklas, todėl natūralu, kad imama nerimauti, kai su amžiumi pradeda matytis pokyčių. Kai kurie su jais kovoja pasiryždami plastinei operacijai, tačiau dalis dar nesubrendę didžiajai chirurgijai ir ieško kitų efektyvių būdų. Vienas jų – veido pakėlimas chirurginiais siūlais. Apie tai, ar įmanoma išgauti norimą efektą be skalpelio, į ką svarbu atsižvelgti, plačiau komentuoja dr. Ernest Zacharvskij, „SV plastinės chirurgijos centro“ plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas.

Kreipiasi įvairaus amžiaus vyrai ir moterys

Vadinamasis susileidęs, suglebęs veidas kamuoja ne tik moteris, bet ir vyrus. Dažniausiai pacientai būna nepatenkinti savo žandikaulio kontūrais, skruostais, kakta ar antakiais, o jų amžius būna labai įvairus – 30–50 m. Taip pat ją renkasi tie, kurie baiminasi komplikacijų, nes ši procedūra yra ganėtinai saugi, be to, šalutinio efekto galimybė išlieka itin nedidelė. Pacientams, kurie nenori staigių pokyčių, taip pat dar nėra pasiruošę klasikinei chirurgijai, tačiau nori greito rezultato, veido pakėlimas siūlais yra itin efektyvi alternatyva.

Veido pakėlimo siūlais procedūra tinkama ne visiems

Nors veido pakėlimo siūlais procedūros metu nenaudojamas skalpelis, nereikalinga narkozė, ji tinkama tikrai ne visiems. Visų pirma, žmonėms, pasiryžusiems šiai procedūrai, labai svarbu atkreipti dėmesį į savo odos būklę. Ji turi būti sveika, pacientas negali turėti odos pažeidimų, bėrimų. Taip pat veido pakėlimas siūlais nerekomenduojamas tiems, kurių oda labai silpna, plona, taip pat esant ryškiam odos pertekliui. Apskritai, nusprendus atlikti bet kokią procedūrą, visus lūkesčius labai svarbu aptarti su gydytoju, nes gali būti, kad vien siūlais norimo rezultato pasiekti neįmanoma. Tinkamai įvertinus aplinkybes, specialistas jums patars tinkamiausią ir efektyviausią variantą.

 Procedūra nėra varginanti

Veido korekcija chirurginiais siūlais itin tinkama tiems, kurie negali skirti daug laiko operacijai, jiems plastinė chirurgija netinkama, tai pat pageidauja tik subtilių korekcijų, kurios nesukeltų daug klausimų aplinkiniams. Atliekant procedūrą, veido srityje specialistas atlieka 1–2 mm dūrius. Vėliau specialia adata siūlas tempiamas ir prikabinamas tose vietose, kurias norima pakelti. Taigi vieni audiniai yra pakeliami kitų audinių atžvilgiu būtent siūlais. Atliekant šią procedūrą, gali būti naudojami dviejų kategorijų siūlai – tirpstantys arba netirpstantys. Kokio tipo siūlas bus naudojamas procedūros metu, priklauso nuo chirurgo patirties bei paciento pasirinkimo.

 Po procedūros ant veido nelieka randų

Kaip dar viena priežastis, kodėl dauguma žmonių renkasi šią procedūrą, yra ta, kad po jos nelieka jokių žymių. Nors dauguma pacientų, kreipdamiesi į specialistus, itin nerimauja, kad išliks randų, juos galima nuraminti – šios grožio procedūros metu suglebusi veido oda subtiliai pakeliama aukštyn, taip sukuriant gaivesnę, energingesnę veido išraišką, o žymių beveik nelieka.

Pooperacinis laikotarpis nesudėtingas

Nors ši procedūra yra mažai invazinė, po jos galimi patinimai, mėlynės, kurios visiškai pranyksta mažiau nei po savaitės. Vis dėlto po jos svarbu atsižvelgti į gydytojų rekomendacijas – bent 5–7 dienas dėvėti specialią kaukę, kuri neleidžia kauptis skysčiams, stengtis vengti staigių veido judesių, kuo mažiau jį liesti, kuriam laikui apriboti aktyvią fizinę veiklą. Dėl šių priežasčių reikia įvertinti savo darbinę veiklą, pomėgius ir vadovautis specialisto patarimais, kad efektas būtų geresnis. Viskas sugyja maždaug po mėnesio, o efektas priklauso nuo kiekvieno žmogaus individualiai – gali būti jaučiamas net 2–3 metus.

Naujausi straipsniai