5 būdai, kaip kenkiate savo odai, to nesuvokdamos

Moteris / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-08-02 15:20
Jeigu kalbėtume apie makiažą, pernai buvo populiariausias „makiažas be makiažo“ įvaizdis. Šiemet – švytinti oda. Kad ji tokia atrodytų, nepakanka vien gerų kosmetikos priemonių – reikia, kad oda būtų sveika. Ir jei ją labai prižiūrite, o rezultatų nėra, galbūt darote tam tikras dažnas klaidas, dėl kurių odą beria, ji sausėja arba atrodo pilka? Ir kalbame ne apie piktnaudžiavimą saldžiu ar sūriu maistu (nors tai irgi kenkia).

Geriate per daug kavos

Vanduo ir žalioji arbata – odos draugai. Natūralios sultys, glotnučiai (jei nesate alergiška kažkuriam iš ingredientų ir jei juose nėra per daug vaisių) – irgi. O visa kita... Kad limonadas kenksmingas odai, žino turbūt visi, tačiau ir kava gali pridaryti bėdų. Jei jos geriate dažnai, kava gali sutrikdyti hormonų balansą, oda patirs stresą, gamins daugiau riebalų ir ją pradės berti. Taip nutinka ne visiems, tiesiog stebėkite situaciją.

Persistengiate su šveitikliu

Valyti veido odą šveitikliu – itin svarbu. Taip pašalinamos jau negyvos ląstelės, skatinamos rastis naujos, o oda geriau priima po to tepamus kremus ir / ar serumus. Tačiau tai nereiškia, kad jei pradėsite naudoti šveitiklį kas antrą dieną arba jei šveisite veidą grubiau, oda bus dar gražesnė. Toks persistengimas jai kenkia – normali arba sausa oda išsausėja, tampa jautresnė. O riebi taip skatinama gaminti dar daugiau riebalų.

Taip pat atminkite, kad nereikėtų nei veido, nei kūno, nei galvos odos prausti karštu vandeniu. Jai labiausiai patinka vėsus.

Naudojate nešvarius rankšluosčius

Ant mūsų rankšluosčių kaupiasi nešvarumų, prakaito, grožio priemonių likučiai ir kita velniava. Todėl būtina rankšluosčius plauti dažnai ir aukštoje temperatūroje, kad jie būtų švarūs ir nepakenktų odai.

Neatlimpate nuo išmaniojo

Tai bene nešvariausias objektas mūsų namuose – net unitazas ar TV pultelis neturi tiek mikrobų (nes, bent jau pirmąjį, dažniau valome ir tam nepagailime chemijos). Išmanieji – nuolat mūsų rankose, kuriomis vėliau liečiame veidą, plaukus ir t. t. Ir, tiesą sakant, jų ekranus nuvalome nereguliariai. Geriausia – įsigyti tam skirtų servetėlių ir kruopščiai valyti kuo dažniau.

Apskritai dažnas veido lietimas rankomis yra odai ydingas įprotis.

Persibūnate saulėje

Tikriausiai teko girdėti, kad saulė išdžiovina spuogus? Kad ji pasausina odą (kas nėra gerai) – tiesa, ir taip būtų ir su spuogais, bet yra kita bėda. Ilgiau pabuvę saulėje, jūs suprakaituojate, veidas – irgi. Kai prakaitas susimaišo su nešvarumais, jau esančiais ant jūsų odos, ir yra iki vakaro nenuvalomas, tai gali paskatinti ūmų spuogų atsiradimą. O jei oda neapsaugota nuo ultravioletinių spindulių, su laiku dar ji ir senėja, pradeda raukšlėtis.

Įkvėpimui – populiariausia šių metų makiažo tendencija, kurios vienintelis poreikis – graži veido oda.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai