5 atsakymai į klausimus apie seksą, kurių nedrįstate paklausti

Seksuali pora / „Shutterstock“ nuotr.
Seksuali pora / „Shutterstock“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-06-01 21:33
AA

Nors šiuolaikinėje visuomenėje kalbos apie seksą anaiptol nebėra tabu, vis dėlto yra keli dalykai, kurių paklausti išdrįsta retas, rašo huffingtonpost.com. Idant jums nereiktų raudonuoti svarstant, kaip išsiaiškinti rūpimus dalykus, žiniomis apie seksą dalinasi ekspertai – atsako į penkis dažniausiai rūpimus, tačiau nutylimus klausimus.

1.    Ar gali būti, kad lytinio akto metu netyčia prišlapinau į lovą?

Jei vaikinas mūvėjo prezervatyvą ir esate tikra, kad šlapia dėmė nėra jo kaltė, pauostykite ją. Ar jos kvapas primena šlapimą? Jei taip, atsakymas aiškus. Net jei moteris prieš seksą ir būna pasinaudojusi tualetu, šiek tiek šlapimo vis tiek gali nejučiomis ištekėti į išorę. Tai lemia tam tikros sekso pozos, pavyzdžiui, misionieriaus. Jei taip nutinka tik retkarčiais, tada nėra ko nerimauti. Tačiau jei šlapimas išteka palyginus dažnai ar net kaskart, vertėtų sunerimti ir kreiptis į medikus. 

2.    Kodėl besimylint kartais labai norisi juoktis ar net verkti?

Seksas yra labai jausmingas ir nervų sistemą dirginantis procesas. Nusirengus nuogai prieš kažką gali užplūsti netikėti jausmai. Emocijas gali lemti ir hormonai, menstruacijų ciklas ar baimės dėl esamų santykių. Geriausiai save žmogus pažįsta pats: jei sekso metu susiduriama su nemaloniais jausmais, tai vertėtų aptarti su partneriu. 

Santykiai / „Shuterstock“ nuotr.

3.    Iki menopauzės dar toli, tačiau toje vietelėje sausa it Sacharoje. Net tada, kai tikrai noriu mylėtis. Kodėl taip yra?

Anot medikų, išsausėjusią vaginą gali lemti išbalansuota hormonų pusiausvyra, kontracepcija. Su tokia problema susiduria nedaug moterų – tik 5 procentai, tačiau medikams ji žinoma. Siekiant išsiaiškinti problemos sukėlėją derėtų kreiptis į ginekologą, o laukiant vizito pas jį nebijoti išbandyti lubrikantų. 

4.    Ar derėtų sunerimti, jei po sekso kraujuoju?

Jei kraujo atspalvis šviesus ir taip nutiko tik kartą, tuomet tai turėtų būti stipraus sudirginimo pasekmė. Tačiau jei kraują pastebite reguliariai, jo pasirodo daug, tada reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją. Gali būti, kad pasigavote infekciją ar susirgote lytiniu būdu plintančia liga. 

5.    Dėl to kvapo...

Normalus pH lygis vaginoje yra tarp 3,5 ir 4,5. Tokios sąlygos palankiausios vystytis gerosioms bakterijoms. Jei pH pakyla per aukštai, gerosios bakterijos žūsta ir ima dominuoti blogosios bakterijos, lemiančios skirtingus susirgimus ir diskomforto jausmą, nemalonų kvapą. Visa tai gali lemti ir menstruacijos. Dažniausiai pH lygį reguliuoti padeda vaistiniai preparatai, tačiau juos rinktis reiktų pasitarus su gydytojais. 

Santykiai / „Shuterstock“ nuotr.