5 argumentai, kodėl sporto klubą verta iškeisti į lauką

Ėjimas teikia daug naudos, laimės – irgi / Vida Press nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-03-01 09:07
Pavasaris atėjo. Taigi besitreniruojantiems sporto klube verta pradėti svarstyti apie treniruočių perkėlimą į lauką. Grynas oras – bene didžiausias sporto lauke privalumas, kuris leidžia pasiekti puikių rezultatų ir džiaugtis gera savijauta. Tam, kad tuo įsitikintumėte, pateikiame penkis argumentus, kodėl treniruotės lauke yra puiki alternatyva sporto klubams.

1. Sutaupysite laiko ir pinigų

Už narystės mokestį populiariausiuose šalies sporto klubuose per mėnesį paklosite mažiausiai 50 eurų. O štai sportas lauke nieko nekainuoja. Viskas, į ką turėsite investuoti, – tai kokybiški sportiniai bateliai ir patogi apranga. Taip pat sutaupysite laiko. Sportuodami klube esate įsprausti į jo darbo laiko rėmus ar apsilankymo trukmės limitus, neretai turite laukti eilėje prie norimų treniruoklių. O išbėgti į lauką galite kada tik norite.

2. Pasisemsite energijos

Mokslininkų teigimu, judėjimas gryname ore, lyginant su uždaromis patalpomis, suteikia daugiau energijos, o tai savo ruožtu padidina darbingumą ir gerina socialinį gyvenimą. Fizinė veikla lauke stiprina širdį, gerina kraujotaką, subalansuoja medžiagų apykaitą, padeda kovoti su nemiga. Medikai pastebėjo, kad grynas oras gelbsti ir nuo vidinių organų, pavyzdžiui, skrandžio, skausmų.

3. Geriau pažinsite save

Užsiimdami fizine veikla individualiai, turite unikalią progą geriau pažinti save. Jūsų treniruočių rezultatams neturi įtakos tokie veiksniai, kaip užimtas treniruoklis, nepatinkanti muzika ar nerimavimas, ką apie jus galvoja kiti sporto klubo lankytojai. Lauke jūs galite koncentruotis tik į save ir atidžiau klausytis savo organizmo.

Jeigu vis dėlto pasigendate motyvuojančio trenerio, galite pasitelkti išmaniąsias technologijas – šiandien specialiai sportui yra sukurta daugybė patogių pagalbinių priemonių – aplikacijų. Programėlės naudojamos išmaniosiose apyrankėse, laikrodžiuose ar telefonuose. Tai padeda sekti savo pulsą, stebėti pažangą, gauti naudingų patarimų bei motyvuojančių padrąsinimų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

4. Pagerinsite psichinę sveikatą

Užtenka vos 15–30 minučių judėjimo gryname ore, kad nusiramintume, sumažintume stresą ir atsipalaiduotume.

Grynas oras turi didžiulę reikšmę mūsų psichikai. Mokslininkai įrodė, kad užtenka vos 15–30 minučių judėjimo gryname ore, kad nusiramintume, sumažintume stresą ir atsipalaiduotume. Be to, sportuodami gamtoje turime progą grožėtis vaizdais, leidžiančiais bent trumpam pabėgti nuo rutinos ir kasdienių rūpesčių.

Gera žinia ir intensyviai kremtantiems mokslus – grynas oras suaktyvina smegenų veiklą, todėl bent trumpa sporto pertraukėlė lauke neabejotinai pravers siekiant geresnių rezultatų.

5. „Pasisotinsite“ vitaminu D

Visą dieną plušant biure ir nematant saulės, o dar ir po darbo dažniausiai laisvalaikį leidžiant uždarose patalpose, visiškai negauname saulės šviesos, kuri yra natūralus vitamino D šaltinis. Jo stingant silpnėja raumenys ir imunitetas, suminkštėja kaulai, išauga osteoporozės tikimybė.

Norėdami to išvengti, kuo daugiau judėkite lauke, taip gausite ne tik reikiamą vitamino kiekį, bet ir sutaupysite pinigų, jų neleisdami papildams.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai