44-ąjį kartą kalėdiniame bėgime dalyvausiantis Vytautas Stanevičius: „Svarbiausia yra išsirinkti tinkamą aprangą ir avalynę“

Vytautas Stanevičius/Asmeninio albumo nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2019-12-14 18:04
Jau rytoj sostinėje 44-ajį kartą vyks gražia Vilniaus miesto tradicija tapęs „Eurovaistinės“ kalėdinis bėgimas, ankščiau vadintas Naujametiniu bėgimu. Jame dalyvaus ir dar nė vieno šio bėgimo nepraleidęs kūno kultūros mokytojas Vytautas Stanevičius.

Vytautai, esate vienintelis, kuris nepraleido nė vieno kalėdinio bėgimo. Kuris bėgimas per 44-erius metus įsiminė labiausiai?

Ko gero, tas bėgimas, kai teko bėgti per plikledį ir iškovojau trečiąją vietą. Ilgąją distancijos dalį bėgau pirmas – buvau nutolęs apie 150-300 metrų nuo tokių žinomų bėgikų kaip Romas Sausaitis ir Česlovas Kundrotas. Buvau įgijęs pranašumą, nes avėjau startukus, o bėgti su sportiniais bateliais buvo labai slidu. Kai įbėgome į pabarstytas smėliu miesto gatves, žinoma, jie mane aplenkė. Tais laikais bėgdavome nuo Verkių popieriaus fabriko ir distancija tęsėsi mišku, palei Neries upę.

Vytautas Stanevičius/Asmeninio albumo nuotr.
Vytautas Stanevičius/Asmeninio albumo nuotr.

Vienoje sostinės mokykloje esate kūno kultūros mokytojas. Ar vaikai myli sportą, noriai lanko pamokas? 

Sportas didžiajai moksleivių daliai patinka ir jie noriai sportuoja. Ypač moksleiviai vertina judriuosius ir sportinius žaidimus. Tačiau jeigu reikia padirbėti fiziškai kilnojant svarelius ar atliekant kitus bendro fizinio pasiruošimo pratimus, jų entuziazmas greitai išblėsta.

Lyginant fizinį moksleivių pajėgumą (turiu jau 34 metų pedagoginį stažą), galiu pasakyti, kad ankščiau moksleiviai buvo stipresni ir ištvermingesni. Ko gero, taip atsitiko todėl, kad mobilūs telefonai ir kompiuteris pakeitė moksleiviams gryną orą, sportuojant visą dieną lauke.

O iš kur atsirado jūsų meilė bėgimui?

Ilgą laiką lankiau akademinį  irklavimą  ir buvau vairininku. Kai svoris pradėjo didėti ir pasiekė 50 kg ribą, teko pradėti bėgioti, kad nebūčiau per sunkus. Kiekvienas kilogramas yra papildoma našta irkluotojams. Taip užsikabinęs vieną kartą, nebegaliu sustoti.

Vytautas Stanevičius/Asmeninio albumo nuotr.
Vytautas Stanevičius/Asmeninio albumo nuotr.

Dabar sportas tapo itin madingu laisvalaikio praleidimo būdu. Tačiau neretai pasitaiko, kad norėdami būti sveikesni, žmonės sau pakenkia. Štai, vasarą daugelis bėgikų nepakelia didelių karščių ir pervertina savo galimybes, o ką reikėtų žinoti besiruošiantiems bėgti žiemos metu?

Pirmiausia reikia išsiaiškinti koks gi oras už lango ir tuomet pritaikyti aprangą ir avalynę. Tačiau bet kokiu atveju apranga turi būti patogi, lengva bei sauganti šilumą (terminė). Sportbačiai turėtų būti skirti bėgimui, turintys oro pagalvėlę.

Kokią distanciją bėgsite šiemet ir kokius tikslus esate sau išsikėlęs?

Bandysiu įveikti 6 km distanciją. Tikslas – „Kas – ką“. Ar aš įveiksiu bėgimą, ar jis mane (šypsosi).

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai

Vytenis Pauliukaitis / Gretos Skaraitienės / BNS nuotr.

Reklama

„Huawei“ išmanusis laikrodis „Watch GT 3 Pro“ / Gamintojo nuotr.

Reklama