40 metų lauktas „Iron Maiden“ koncertas Kaune drebino gerbėjų širdis

„Iron Maiden“ koncertas Kaune / Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2016-06-23 21:05
Joninių išvakarės sunkiojo metalo gerbėjams Lietuvoje tapo dviguba švente. Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje vyko kone 40 metų lauktas koncertas – scenoje grojo britų legendos „Iron Maiden“.

Į areną publika plūsti ėmė dar likus kelioms valandoms iki pasirodymo. Tūkstantinėje minioje buvo galima sutikti daugybę originaliu ir ryškiu stiliumi išsiskiriančių „Iron Maiden“ gerbėjų.

Juodi drabužiai, spalvingos detalės, metaliniai aksesuarai, ilgi palaidi plaukai, kūną puošiančios tatuiruotės – tai tik dalis ryškių akcentų, kuriais išsiskyrė „Iron Maiden“ publika.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Eilės žmonių nusidriekė ne tik prie įėjimo, bet ir prie grupės atributika prekiaujančių pardavėjų. Čia susibūrė minia gerbėjų, nepagailėjusių ir 30 eurų už „Iron Maiden“ simbolika papuoštą drabužį.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaune į „Iron Maiden“ koncertą suplūdo išskirtinai atrodantys grupės gerbėjai

Sausakimšoje arenoje pirmiausia į sceną žengė britų metalo grupė „The Raven Age“, o praėjus pusvalandžiui po „apšildymo“ galiausiai pasirodė ir ilgai lauktos vakaro žvaigždės.

Pirmą kartą Lietuvoje viešintys muzikantai čia pristatė savo 2015-ųjų metų rudenį išleistam albumui dedikuotą „The Book of Souls“ programą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

„Iron Maiden“ Kaune gerbėjus iš proto vedė nuo pirmųjų akimirkų. Akmeninę pilį imituojanti scena – tarsi motyvas iš fantastiškas pasakas primenančių grupės dainų vaizdo klipų. Įspūdį sustiprino iš įvairių jos vietų besiveržiantys dūmai ir atvira liepsna per pirmuosius kūrinius nušvitę aukurai.

Čia šėlusi publika reagavo į kiekvieną grupės raginimą šaukti ar dainuoti. Daugelio žvilgsniai klaidžiojo nuo scenos link vaizdo ekranų, kur rodyti tiek specialūs vaizdai, tiek ištraukos iš grupės dainų klipų.

Po kelių itin energingų „Iron Maiden“ kūrinių, dainininkas Bruce'as Dickinsonas kreipėsi į publiką norėdamas sužinoti, ko ši tikisi iš pasirodymo.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Tikrą emocijų audrą gerbėjams įžiebę rokeriai gerbėjų nesistengė priblokšti savo išvaizda. Džinsai, marškinėliai trumpomis rankovėmis, kuklūs kaklo ar riešų papuošalai.

„Iron Maiden“ teko susidurti ir su iššūkiu – gerbėjų reikalavimu atlikti konkretų kūrinį iš prieš kelis dešimtmečius populiaraus grupės repertuaro. Tačiau, sužavėtas publikos ovacijų, B.Dickinsonas sumaniai pristatydamas dainą apie jausmus, nukreipė visų dėmesį ir tęsė tai, kas suplanuota.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr.

Pasirodė ir skandalą Lietuvoje sukėlęs monstras Eddie

„Iron Maiden“ pasirodymas neapsiėjo ir be grupės simboliu vadinamo monstro Eddie, kuris Lietuvoje dar prieš koncertą sukėlė skandalą. Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba nusprendė, kad rokerių pasirodymą mūsų šalyje reklamuojančiuose plakatuose vaizduojamas, širdį išsiplėšęs, grupės simbolis monstras Eddie, lydintis „Iron Maiden“ dar nuo karjeros pradžios, baugina nepilnamečius.

Nors koncertą reklamuojantis plakatas buvo pakeistas, „Žalgirio“ arenoje vizualinė monstro Eddie instaliacija pasirodė ne kartą.

Dvi valandas be pertraukos koncertavę „Iron Maiden“ vyrai demonstravo negailį jėgų tam, kad publika pajustų tikrą euforiją.

Įpusėjus pasirodymui grupės lyderis scenoje pasirodė vilkėdamas istorinę raudonos spalvos britų kario uniformą. Rankose jis laikė Didžiosios Britanijos vėliavą.

Dar po kelių kūrinių jis veidą paslėpė po gumine kauke. Vėliau bliuzoną į trumparankovį švarkelį pasikeitusio vokalisto kaklą papuošė žaislinė beždžionė.

Nuolat aprangą scenoje keitęs B.Dickinsonas, būgnininkas ir keturi gitaristai gerbėjams nė akimirkos neleido nurimti. Ugnis, dūmai, liepsnų pliūpsniai vis „įsiterpdavo“ į pasirodymą. Roko gerbėjai ilgai lauktų muzikantų, pasibaigus koncertui, iš scenos ilgai nepaleido.

Į Lietuvą metalistai atvyko naktį į trečiadienį, apie 2 val. nakties Vilniaus oro uoste nusileido jų privatus lėktuvas. Iš Vilniaus į koncertą Kaune grupė taip pat skrido privačiu lėktuvu.

Lietuvoje dvi naktis praleidę muzikantai čia vaišinosi vegetariškais patiekalais, mėgavosi prabangiu vynu ir ragavo lietuviško alaus, tai dar prieš atvykstant buvo įrašyta jų pageidavimų sąraše.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaune į „Iron Maiden“ koncertą suplūdo išskirtinai atrodantys grupės gerbėjai

TAIP PAT SKAITYKITE: „Iron Maiden“ reikalavimai: vegetariški patiekalai, prabangus vynas ir lietuviškas alus

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai