40-ąjį gimtadienį paminėjusi I.Jankauskaitė pristato dainą „Ir tai praeis“: ji – lyg pranašystė

Inga Jankauskaitė / Viktorijos Vaišvilaitės-Skirutienės nuotrauka
Šaltinis: Žmonės
AA

Viena ryškiausių pastarojo meto atlikėjų, į tris muzikos apdovanojimų M.A.M.A statulėles pretenduojanti Inga Jankauskaitė ir toliau išlieka itin produktyvi. Sausio 10-ąją savo 40-ąjį gimtadienį paminėjusi atlikėja pristato naują dainą.

Singlas „Ir tai praeis“ – iš visai neseniai pristatyto antrojo solinio albumo. Šiuo periodu aktualiai pavadintas kūrinys parašytas seniau,  tačiau dabar įgavo dar daugiau prasmių.

„Ir tai praeis“ yra trečias singlas iš naujausio I.Jankauskaitės albumo „Tau ir man“. Būtent šio albumo pristatymo koncertinį turą teko atidėti geresniems laikams, prasidėjus antrajai koronaviruso bangai.

Kūrėja pasakoja, kad prieš metus rašytame kūrinyje „Ir tai praeis“ aprašė žmonių santykius, tačiau šiandien pavadinimas yra įgavęs kur kas daugiau prasmių.

„Daina, gimusi beveik prieš metus, šiandien man pačiai skamba lyg pranašystė. Nors rašyta apie dviejų žmonių santykius, dabar įgavo daug daugiau prasmių ir aktualumo“, – atvirauja žinoma atlikėja.

Inga Jankauskaitė

Žinoma, talentingoji I.Jankauskaitė siūlo tiesiog įsileisti naująjį kūrinį ir neieškoti užkoduotos prasmės. Pasak žinomos dainininkės, svarbiausia yra tai, ką klausytojas jaučia ir ar lieka dainos kuriamoje būsenoje.

„Ir tai praeis – kartoju sau kasdien šioje sudėtingoje menininkams situacijoje. „Ir tai praeis“ – sakau ir semiu iš ten ramybę, neapibrėžtumo nerimui malšinti. Ir tikrai padeda! Ši daina ramina, apsupa, jos klausydamas jautiesi apkabintas. Ir, man regis, tai jaučiant papildomai kapstytis po užkoduotas jos prasmes – nebėra reikalo. Vis dar esu įsitikinusi, kad daug svarbiau, ką klausytojas girdi savyje, kokias asociacijas jam sukelia kūrinys ir ar norisi toje būsenoje likti. Jei taip, tuomet pasiekiau tai, ko ir norėjau nuo pat pradžių. Tiek dainomis, tiek klipais – ne auklėti, bausti, mokyti ar linksminti, o vestis iš paskos. Žaisti žaidimą, žadinti prisiminimus, padėti rasti išraišką savo jausmams“, – pasakoja kūrėja.

Su pristatoma daina, dienos šviesą išvysta ir vaizdo klipas, prie kurio kūrybos prisidėjo ir pati dainininkė. I.Jankauskaitės teigimu, tai buvo labai įdomus procesas, kurio dėka pavyko sukurti asociacijų kupiną tarp realybės ir pasakos laviruojantį kūrinį.

„Ir klipas toks – lyg asociacijų žaidimas. Tarp realybės ir pasakos, nuosekliai vyniojantis siūlą, papildantis dainą, netrukdantis jai. Gimęs gyvame procese, einant paskui vaizduotę ir nuojautą.

Kviečiame įvertinti naujausią I.Jankauskaitės darbą „Ir tai praeis“:

Nors, tiesą sakant, pirminė idėja buvo visai kita, tačiau dirbant montažinėj ėmė ryškėti tai, ką pristatome šiandien. Bet kokioje kūryboje man tai patinka labiausiai – nežinia, paslaptis ir didžiuliai atradimai, jei tik nebijai leistis ten, kur nėra jokio scenarijaus“, – apie vaizdo klipo kūrybinį kelią pasakoja Inga.

Tiesa, verta pabrėžti, kad jau greitai dienos šviesą išvys ir I.Jankauskaitės poezijos knyga tokiu pačiu pavadinimu, kaip ir šiandien pristatomas kūrinys.

40-ojo gimtadienio staigmena

Beje, visai neseniai – sausio 10-ąją Inga paminėjo savo 40-ąjį gimtadienį. „Pasakyk, kas tavo draugai, pasakysiu, kas tu. Tai aš rami dėl savęs“, – instagrame rašė I.Jankauskaitė, pasidalijusi nuotrauka, kurioje – gimtadieninė draugų staigmena – sveikinimų Inga sulaukė per langą. „Jei mums uždaro duris – lipam per langą!“ – pridūrė ji.

Skaitykite daugiau