4 mitai apie celiulitą

4 mitai apie celiulitą / Fotolia nuotr.
4 mitai apie celiulitą / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-05-22 00:00
AA

Išvengti jo gerokai lengviau nei panaikinti apelsino žievelę primenantį sluoksnį. Ką daryti, kai vasara ant nosies, o išvaizda nedžiugina? Pirmiausia – kuo greičiau keisti gyvenimo būdą. Aišku, tai nelengva, užtat veiksminga.

Mitai apie celiulitą

1. Celiulitas – storulių bėda. Ne. Iš tikrųjų jis gresia įvairaus sudėjimo moterims, net ir ypač lieknoms. Tai vertėtų prisiminti ir norinčioms žaibiškai sulieknėti: tokiu atveju celiulito rizika padidėja daugybę kartų.

 

2. Jei teisingai maitinsitės, celiulitas savaime išnyks. Ne. Juk jis atsiranda dėl daugybės priežasčių. Bet gali gerokai sumažėti. Taisyklinga mityba taip pat svarbi celiulito profilaktikai.

 

3. Celiulitas gresia toms, kurios geria daug skysčių. Kaip tik atvirkščiai. Kasdien rekomenduojama išgerti ne mažiau kaip 1,5 l paprasto gryno vandens. Nepiktnaudžiaukite kava ir arbata – būtent jų gerkite kuo mažiau, visai atsisakykite saldžių ir gazuotų gėrimų.

 

4. Sportuojančios neturi celiulito. Ne. Nuo jo kenčia ir sportuojančios moterys. Tiesa, dažniau tos, kurios po daugybės metų reguliarių treniruočių staiga meta sportuoti. Tai reikėtų daryti palaipsniui.

 

„Dovanėlė“ tiek jaunoms, tiek pagyvenusioms

Dažniausiai celiulitas susiformuoja vykstant hormonų pokyčiams: per nėštumą, klimakterinį laikotarpį ir netgi lytinio brendimo metu, nes, pasak statistikos, 15 proc. jaunų merginų vargina ši problema. Paauglių celiulitas išsiskiria tuo, kad labai greitai vystosi – kartais per keletą mėnesių probleminėse vietose gali atsirasti negražių riebalų kauburėlių. Tačiau pasitaiko atvejų, kai toks celiulitas tiesiog išnyksta savaime, t. y. kai hormonų veikla stabilizuojasi.

Laimė, celiulitas jauname kūne dažniausiai nepaliečia gilesnių sluoksnių, todėl atsikratyti jo lengviau – aišku, jei mergina pakeis gyvenimo būdą. Celiulito riziką padidina ir tam tikri susirgimai, susiję su hormonų veiklos sutrikimu (jei, pavyzdžiui, kenčiama nuo kasos veiklos sutrikimo arba sumažėjusios skydliaukės funkcijos). Celiulitą taip pat gali išprovokuoti ir venų varikozė. Su ligomis kovoti nelengva, todėl vertėtų susikoncentruoti į tai, kas tikrai mūsų valioje.

 

Celiulitas progresuoja, jei:

♦ Nesubalansuota jūsų mityba. Venkite miltinių ir saldžių patiekalų, gyvūninių riebalų (atsisakykite riebios kiaulienos, lašinių, rūkytų dešrų ir apskritai mėsos, keptos riebaluose). Atsisakykite sūraus maisto, kuris sulaiko skysčius organizme. O štai vaisiai, šviežios ar virtos bei garuose troškintos daržovės, liesi pieno produktai, liesa mėsa, žuvis turėtų būti jūsų valgiaraščio pagrindas. Desertui tiktų džiovinti vaisiai, bananai, slyvos, apelsinai, nes juose daug kalio, o šis mineralas saugo nuo skysčių kaupimosi organizme. 

 

♦ Mažai judate. Jei nenorite užsukti į sporto klubą ar pabėgioti, turėtumėte kasdien nueiti po 4–5 kilometrus. Ypač naudingas plaukimas, važinėjimas dviračiu, riedučių sportas, slidinėjimas ir čiuožimas.

 

♦ Jūsų drabužiai pernelyg aptempti. Tuomet sutrinka kraujotaka. Taigi aptempti it antroji oda džinsai, odinės tamprės, suveržti diržai tegul lieka tik retoms progoms, o ne kasdienai.

 

♦ Vartojate alkoholį ir rūkote. Turbūt žinote, kad dėl to organizme susilaiko skysčiai ir audiniai sunkiau įsisavina deguonį. Tad jei ko nors iki šiol nemetėte dėl sveikatos, galėtumėte tai padaryti dėl grožio.