4 lietuvių klaidos, siekiant gyventi sveikiau

Moteris geria kokteilį / 123rf.com
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2017-02-08 13:36
Šiemet sveikiau gyventi ketina apie 40 proc. lietuvių, rodo neseniai atliktas tyrimas. Siekdami sveikos gyvensenos tikslų, kas trečias labiausiai norėtų būti fiziškai aktyvesnis, tinkamiau maitintis – kas ketvirtas, kas septintas norėtų subalansuoti darbo ir poilsio režimą, o atsisakyti žalingų įpročių – tik kas vienuoliktas.

Gruodžio mėnesį „Amway“ užsakymu atlikto tyrimo duomenimis, labiausiai gyventi sveikiau yra pasiryžę 18–25 m. amžiaus žmonės. Tinkamiau ir sveikiau maitintis labiau norėtų moterys, o atsisakyti žalingų įpročių – vyrai.

Sporto trenerė ir mitybos specialistė Rasa Vilkienė dalijasi patarimais, kokios dažniausios klaidos mums neleidžia pasiekti norimų rezultatų ir kaip to išvengti.

1. Sveikos gyvensenos laikomasi lyg dietos

Dažnas Naujųjų pažadas – pradėti sveikai gyventi. Tačiau neretai šis sprendimas tampa laikinu: pasirenkamas per griežtas režimas, kurio greitai tampa per sunku laikytis arba sveikai gyventi nusibosta ir jau po mėnesio grįžtama prie buvusio gyvenimo būdo.

„Atminkite, jog sveika gyvensena – tai ne griežta poros savaičių trukmės dieta. Motyvuokite save, išsikeldami mažesnius tikslus, kuriuos pasieksite pamažu ir be didelių pastangų. Taip net nepastebėsite, kaip sveika gyvensena taps įpročiu, o ne kančia“, – sako R. Vilkienė.

2. Rezultatų tikimasi akimirksniu

Sistemingai laikantis sporto ir mitybos plano, per mėnesį nukrinta maždaug kilogramas.

Pradėjus tinkamai maitintis ir aktyviau judėti, nereikalingų kilogramų tikimasi atsikratyti iškart.

„Realybėje, sistemingai laikantis sporto ir mitybos plano, per mėnesį nukrinta maždaug kilogramas. Todėl svarbu į sveikos mitybos bei aktyvios veiklos ritmą pereiti palaipsniui, savęs nekankinant ir nesitikint drastiškų rezultatų akimirksniu“, – teigia ekspertė.

3. Į sporto programą neįtraukiami jėgos pratimai

Dauguma moterų mano, kad jėgos pratimai skirti tik vyrams. Tačiau R. Vilkienė teigia, kad tai – tik mitas, kuris neleidžia dailiosios lyties atstovėms pasiekti norimų rezultatų.

„Žinoma, aktyvios treniruotės – tai būtina sporto dalis ir puikus pagrindas formuojant dailų kūną. Tačiau būtina nepamiršti ir svarmenų kilnojimo bei fizinio krūvio. Jėgos pratimai stimuliuoja širdies darbą, mažina nugaros skausmus bei cukrinio diabeto riziką ir degina riebalus. O be šių akivaizdžių privalumų taip pat padeda suvaldyti stresą, gerina savijautą ir, tyrimų duomenimis, didina pasitikėjimą savimi. Be šių būtinų komponentų pasiekti užsibrėžtus tikslus – labai sudėtinga.“

4. Šaltuoju sezonu organizmas neaprūpinamas vitaminais

Šiuo metų laikotarpiu gyvenant įtemptu bei nuolat besikeičiančiu gyvenimo ritmu, dažnai negauname reikalingų vitaminų, kurių vasarą organizmas pasisavina iš šviežių vaisių, uogų ir daržovių.

„Daugeliu atvejų į mitybos planą specialistai rekomenduoja įtraukti vitaminų ar maisto papildų, kurie užtikrintų, jog, sportuojant ir sugriežtinant mitybą, organizmas gaus visų jam reikalingų maistinių medžiagų“, – sako R. Vilkienė.

Specialistė teigia, kad dauguma augalų vitamino C pasigamina patys, tačiau žmonės turi jo gauti iš kitų šaltinių. Be to, kai kurios natūralios kavoje esančios medžiagos gali sutrukdyti cinko įsisavinimo procesą iki 21 proc. Dėl šių priežasčių papildomi vitamino C ir cinko šaltiniai padėtų palaikyti normalią įmuninę sistemą visus metus ir lengviau pasiekti užsibrėžtų sveikos gyvensenos tikslų.

Elaima.lt

Naujausi straipsniai