4 kokosų aliejaus naudingumo punktai

Kokosų aliejus / „Shutterstock“ nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2015-11-13 09:00
Apie tai, kad kokosų aliejus tikras stebuklas, girdėjome ne vieną kartą. Jį naudojame virtuvėje gamindamos maistui, jis taip pat puikiai tinka odai ar plaukams puoselėti.

O ką dar verta žinoti apie kokosų aliejų?

Suaktyvina smegenų veiklą ir tinka sergantiems Alzheimerio liga

Kokosų aliejuje yra riebiųjų rūgščių, kurios itin teigiamai veikia smegenų ląsteles. Pasirodo, tai susiję su tuo, kad kraujyje dėl to padidėja ketoninių kūnų lygis, kurie atsakingi už energijos pernešimą į smegenų ląsteles. Dėl energijos sumažėjimo šiose smegenų srityse ir gali kilti rizika susirgti Alzheimerio liga. Taip pat studijos atskleidė, jog vidutinės grandies trigliceridai itin gerina sergančių pacientų būklę,  kurių ir yra riebiosiose rūgštyse, kitaip tariant, gausu kokoso aliejuje.

Sureguliuoja cholesterolio kiekį kraujyje ir mažina širdies ligų riziką

Cholesterolis tiesiogiai susijęs su širdies ligomis, ypač, jeigu jūsų kraujyje gausu blogojo cholesterolio. Kokosų aliejus, tikinama, atlieka puikų darbą – blogojo kiekį sumažina, o gero padidina. Taip pat teigiamai veikia ir kraujotakos sistemą, dėl ko sumažėja tikimybė susirgti širdies ligomis.

Kokosų aliejus puoselėja grožį

Kokosų aliejus itin gražina mūsų išvaizdą. Tinka daryti įvairias kaukes plaukams, masažuoti galvos odą, taip pat jis atgaivina sausus, nušiurusius, lūžinėjančius plaukus. Galite išbandyti šį gėrį vietoje skutimosi kremo, nusivalyti makiažą, sustiprinti nagus, sudrėkinti odą, o jeigu sumaišysite su kavos tirščiais, turėsite labai kvapnų kūno šveitiklį ir džiaugsitės aksomine oda!

Kokosų aliejus ir dieta

Šis aliejus nuostabaus aromato, tad tikrai neapsiriksite jame kepdami įvairius patiekalus, pavyzdžiui, blynus, pyragaičius, pyragus, ruošdami skaniausius troškinius, trokšdami kitokio, tačiau sveiko ir įmantraus skonio. Puikiai tinka veganams, vegetarams. Tiesa, rinkitės šalto spaudimo ir jokiu būdu ne rafinuotą.

P. S. Bet kuris mitybos specialistas pasakys, kad riebalų mūsų organizmui tikrai reikia, tačiau ne per daug. Tad kad ir kaip būtų giriamas kokosų aliejus, jo vartoti reikia saikingai, mat nuo riebalų pertekliaus kyla kitos sveikatos bėdos. 

Ji24.lt

Naujausi straipsniai