4 aktualiausios rudens kepurės ir skrybėlės

Kepurės / Vida Press nuotr.
Autorius: System
Publikuota: 2017-11-07 09:14
Stilius prasideda nuo galvos – nuo to, kas joje ir ant jos. Lietuvoje žiema ilga ir dangstytis striukių kapišonais, suveržtais šaliku, – nebūtinai stilinga išeitis. Visgi daug žmonių drovisi galvos apdangalų – be reikalo, nors ne per seniausiai jie buvo privaloma garderobo dalis. Iki šeštojo dešimtmečio.

Aš savo skrybėles ir kepures, ypač klasikines fedoras ir panamas, perku vyrų skyriuose – tenka pripažinti, kad vyrams jos gaminamos kaip dalis garderobo (skiriama daugiau dėmesio kokybei ir dizainui), moterims – kaip dar vienas aksesuaras ir dažnai – padabintos dalykais, kurių visai nereikia.

Be šio sezono pažibos – kepėjo, madingos ir senos geros klasikinės, tik naujai interpretuojamos: fedora, megzta ir kailinė.

Kaip jas derinti? Griežtų taisyklių nėra – minkštos megztos kepurės nesugadina kostiumų, struktūriškos fedoros tinka net su plevėsuojančiomis suknelėmis, o kailinės ir kepėjo kepurės tinka praktiškai prie visko.

Tiesa, viena taisyklė yra – nepersistengti ir nekurti dirbtinio „įvaizdžio“. Idealiausia, kai galvos apdangalas atrodo reikalingas, o jo nešiotoja – pasitikinti. Blogiausia, kas gali nutikti, tai atrodyti, tarsi derindama skylę veidrodyje pražiūrėjote, kepurė / skrybėlė atrodo taip, tarsi jos galėtų nebūti. Ar tiesiog derinyje visko per daug ir / ar nefunkcionalu – aukštakulniai, besipainiojančiomis rankenomis rankinukas, veržiantis diržas, makiažas ir šukuosena, kuriuos nuolat reikia koreguoti, kokie nors barškantys papuošalai, o skrybėlę baisu nusiimti, nes viskas susigadins. Šiuo atveju tinka madam Chanel patarimas – prieš išeinant pažiūrėti į veidrodį ir nusiimti vieną aksesuarą. Geriau, jei tai ne galvos apdangalas.

Tai, kas ant galvos, – svarbiausia, o tinkamas galvos apdangalas bet kokį derinį gali paversti ypatingu (tai sakiau apie batus. Tačiau kai yra, sakykim, skrybėlė, batams tenka trauktis į antrą planą). Kaip rasti tinkamiausią? Svarbiau derinti ne pagal veido formą, o ieškoti harmoningos proporcijos – per didelės skrybėlės „nukąs galvą“, per mažos – atrodys kaip karnavalinio kostiumo aksesuaras. Tad matuokitės!

Kepėjo / laikraštininko kepurė

Kepėjo kepurę dažnai matysite vadinamą konduktoriaus, vairuotojo – ji struktūriškesnė, nei minkšta laikraštininko, tačiau tokia pat nostalgiška. Gatvės pamaivos šias kepures derina su grubaus mezgimo megztinių ir džinsų deriniais, kostiumais ir klasikiniais paltais.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Beveik gangsteriška fedora

Elegantiška, androginiška fedora (vasarą jos pinta versija – panama) suteikia struktūriškumo, galios, yra lengvai derinama ir tinka beveik visiems veidams. Kaip klasikiniams dalykams ir priklausytų.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Megzta

Megzta kepurė patikima – ji šilta ir į ją, kaip į skrybėlę, nesikėsins vėjas. Ji universali ir nepretenzinga. Tačiau mes kalbame apie madingus dalykus ir truputis „pretenzijos“ nepatrukdys. Tai – ypač stori siūlai ir stambūs raštai, kailiniai bumbulai ir / ar didelė apimtis.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Kailinė

Sena gera užankė arba ausinukė, „Prada“ plunksnuotos interpretacijos ar ta kailinė kepėjo kepuraitė – ryškios ir efektingos.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

www.lauralatour.com

Elaima.lt

Naujausi straipsniai