31-erių „Bumble“ įkūrėja Whitney Wolfe Herd tapo jauniausia pasaulyje milijardiere moterimi

Whitney Wolfe Herd / „Scanpix“
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2021-02-12 21:56
Pažinčių platformą „Bumble“ kartu su bičiuliais sukūrusi ir jai vadovaujanti 31-erių amerikietė Whitney Wolfe Herd tapo jauniausia pasaulyje milijardiere moterimi, po to, kai jos kompanija pateikė pirminį viešą akcijų siūlymą (IPO) – pradėjo jomis prekiauti biržoje, skelbia „Forbes“.

2014-metais kartu su bičiuliais pažinčių programėlę sukūrusi W.Wolfe Herd turi 12 proc. „Bumble“ kompanijos akcijų, jų vertė ketvirtadienį siekė 1,6 milijardų dolerių.

Be to, kad yra jauniausia pasaulyje milijardierė moteris, W.Wolfe Herde taip pat yra pati jauniausia moteris vadovė, kuri atvedė kompaniją į akcijų biržą JAV.

Kaip skelbia „Forbes“, „Bumble“ yra antra pagal populiarumą pažinčių platforma JAV, pirmoji – Match.com, kuriai taip pat priklauso programėlė „Tinder“.

Whitney Wolfe Herd / „Vida Press“
Whitney Wolfe Herd / „Vida Press“

W.Wolfe Herd kompaniją „Bumble“ įkūrė netrukus po to, kai padavė savo ankstesnės darbovietės „Tinder“ vadovą į teismą dėl seksualinio priekabiavimo ir psichologinio smurto. Ji teigė, kad buvęs jos viršininkas Justinas Mateenas siuntė grasinančias žinutes, piknaudžiavo savo darbine pozicija.

„Tinder“ atstovai neigė kompanijos vadovui teikiamus kaltinimus, o byla buvo greitai ir konfidencialiai išspręsta.

Palikusi „Tinder“, W.Wolfe Herd kurį laiką dirbo su Londone gyvenančiu rusų milijardieriumi Andrejumi Andrejevu, kuris kūrė internetines pažinčių programas Europos ir Lotynų Amerikos rinkoms. Visgi netrukus ji pasitraukė ir įkūrė savo kompaniją.

2017 metais „Match Group“ bandė nupirkti W.Wolfe Herd įmonę už 450 milijonų JAV  dolerių.

Naujausi straipsniai