30-ąjį gimtadienį mininti Urtė Šilagalytė – apie saldžialiežuvius italus ir „Eurovizijos“ žiūrovų palaikymą

Urtė Šilagalytė / Roberto Rapkausko ir Armino Cicėno nuotr.
Autorius: Paulina Taškutė, 15min
Publikuota: 2022-01-21 20:00
Sausio 21-ąją Urtė Šilagalytė mini 30-ąjį gimtadienį. Neseniai į televizijos ekranus sugrįžusi ir laimę „Eurovizijos“ atrankoje bandanti atlikėja šią dieną pasitiko su laiko patikrintais artimiausiais bičiuliais ir aplankiusia vidine branda, kurią atspindi ir ramiai atšvęstas jubiliejus.

30-metis, anot Urtės, kuri bene dešimt metų buvo dingusi iš televizijos eterio, nieko nepakeitė, priešingai – leido suprasti, ko tiksliai ji nori iš gyvenimo, kokių tikslų siekia ir kaip mato šį pasaulį. Svarbiausia, duodama interviu portalui 15min patikino atlikėja, tai – mokymasis, nuolatinis judėjimas teigiama linkme, pažinimas ir naujovės, kurių atneša gyvenime sutikti žmonės bei įvairūs įvykiai.

„Pastaruosius dvejus metus, karantino laikotarpiu įvyko daug vidinių apmąstymų, išsigryninau, ko labiau noriu, kas man teikia šypseną veide. Ramiai meditavau su savimi, aiškinausi, kas man gyvenime yra svarbu“, – 15min sakė U.Šilagalytė.

Žinoma moteris džiaugėsi, kad dabar gimtadienį sutinka apsupta tik mylimų, gerų ir teisingų artimųjų bei draugų būrio. Tai, pasak jos – svarbiausia. O dieną prieš interviu užplūdę apmąstymai, ko sau palinkėtų, privedė prie labai paprasto atsakymo – vilties, jog žmonės, kurie yra jos gyvenime, išliktų.

„Jei Dievas atsiųstų daugiau tokių bičiulių, aš būčiau dar laimingesnė. Palinkėčiau sau daug juoko ir sveikatos, manau, daugiau nieko negalima norėti, nes to tikrai užtenka“, – šypsojosi atlikėja.

Urtė Šilagalytė / Roberto Rapkausko nuotr.
Urtė Šilagalytė / Roberto Rapkausko nuotr.

Paklausta, ar dažnai prireikus priimti kokį nors sprendimą pirmiausia atsiremia į artimų draugų petį, Urtė prisipažino, kad yra linkusi pasikliauti savo nuomone ir tik tvirtai ja įsitikinusi, pasipasakoja artimiausiems.

„O draugai mano gyvenime tikrai užima didelę dalį, jie visą laiką yra šalia manęs, vieni kitiems padedame. Smagu, kad yra žmonių, su kuriais galime ne tik linksmai leisti laiką, bet kartais ir pasipykti, pasiginčyti. Manau, tai yra tikra draugystė, tikras gyvenimas. Juk mūsų nuomonės išsiskiria, o viena žaviausių pusių, kai per diskusiją ką nors sužinai, išmoksti“, – 15min kalbėjo pašnekovė.

Su dideliu būriu bičiuliu ji ketino sutikti ir savo 30-ąjį gimtadienį, tačiau planuose buvusį vakarėlį su muzika ir šokiais teks nukelti kitiems metams. Urtės teigimu, dalis draugų porų šiuo metu išvykusios atostogų, todėl liks suburti tik esančius Lietuvoje. Šiemet jubiliejus bus minimas, kaip išsireiškė pati U.Šilagalytė, brandžiai.

„Tai nebus trankus vakarėlis, labiau jaukus, savas, šiltas susibūrimas. Į brandesnę pusę, tad linksmai galėsime visi pabendrauti“, – šypsojosi Urtė.

Urtė Šilagalytė / Armino Cicėno nuotr.
Urtė Šilagalytė / Armino Cicėno nuotr.

Dingusi iš pramogų pasaulio atrado save

Gyvenimas kartais iškrečia pokštus, todėl ne visada viskas ir Urtės kasdienybėje plaukė sava vaga. Atlikėja prisimena etapus, kai nuo veido krito, kaip ji pati apibūdino, rožiniai akiniai, teko atsirinkti tikrus žmones ir iš naujo pažinti save.

Stengiausi susidraugauti su savimi, suprasti, kad šalia noriu matyti tik tikrus žmones ir tikrus draugus, kuriems linkiu daug gero ir kurie man linki to paties“, – 15min pasakojo pašnekovė.

Tuo sunkiu metu ji iš naujo atrado muziką bei tapybą, veiklas, kurios dabar Urtei pakelia nuotaiką ir priverčia šypsotis. Dar vienas jos mestas sau iššūkis – grįžimas į sceną, po kurio sekė ir dalyvavimas šių metų „Eurovizijos“ atrankoje.

„Man labai svarbu, kad į šį konkursą galiu ateiti su savo kūrybos daina. Smagu, kad po atrankos sulaukiau gerbėjų komentarų, jie rašė, kad vieniems žmonėms daina primena didelį skausmą, kiti teigė jaučiantys teigiamas emocijas“, – apie savo kūrinį pasakojo Urtė.

Urtė Šilagalytė / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.
Urtė Šilagalytė / Edvardo Blaževič, LRT nuotr.

Paklausta ar lipdama į scena vis dar jaučia jaudulį, galbūt prieš 10 metų įgyta patirtis tai leidžia daryti drąsiai ir užtikrintai, U.ŠIlagalytė teigė, jog niekas, atrodo, nepasikeitė. Emocijos prieš pasirodymą išlieka tokios pačios, tačiau dabar jai drąsos suteikia ir palaiko didelė komanda.

„Turiu labai smagią komandą, ji man padeda eiti viso projekto metu pirmyn, tai – mano asmeninis ir didelis laimėjimas“, – šypsojosi pašnekovė.

Ji tvirtino „Eurovizijos“ atrankoje nė kiek nejaučianti ir konkurencijos, o paklausta, ką šiais metais įvardytų kaip savo varžovus, šypsodamasi korektiškai nieko neišskyrė ir pabrėžė palaikanti visus dalyvius.

„Jeigu žmogus klauso vieno žanro muzikos, jam patinka vienas atlikėjas, man, galbūt, patiks kitas dėl tos pačios priežasties. Pagrindinis dalykas, kurį mes, kaip atlikėjai, galime padaryti iš savo pusės – žiūrovui viską pateikti labai kokybiškai“, – mintimis apie nacionalinę „Euroviziją“ su 15min dalijosi U.Šilagalytė.

Urtė Šilagalytė / Roberto Rapkausko nuotr.
Urtė Šilagalytė / Roberto Rapkausko nuotr.

Ji taip pat ir socialiniuose tinkluose pastebėjo, kad dalyviai vieni kitus palaiko, teigiamai atsiliepia pasirodžius įvairioms nuotraukoms. Svarbiausia, atkreipė dėmesį Urtė, ne konkurencija, o klausytojų įvertinimas, išklausymas ir supratimas.

„Man asmeniškai tai – pagrindinis momentas. Aš labai džiaugiuosi, kad pirmoje laidoje žiūrovų balsavime likau pirma, tai yra didelis laimėjimas man pačiai, mano daina buvo išgirsta. O šiaip vis mes sukamės tame pačiame rate, vieni kitiems patariame, galime pasidalinti savo kontaktais, sukauptomis žiniomis“, – apie konkurso užkulisius pasakojo atlikėja.

Nuo gyvenimo Italijoje – iki žinių reporterės

Prieš bene septynerius metus Urtė Šilagalytė nusprendė išbandyti naują avantiūrą – dėl parodos „Expo 2015“, kurioje dirbo, pusmečiui persikėlė į Milaną. Žinoma moteris patikino, kad to, ką patyrė gyvendama šioje romantiškoje šalyje, galėtų palinkėti kiekvienam.

„Apsigyvenęs užsienyje pamatai pasaulį kitomis akimis, susipažįsti su naujais žmonėmis. Aš dirbau pasaulinėje parodoje, mačiau, kaip Michelle Obama skaitė paskaitą, daugybės šalių prezidentus. Man asmeniškai tai buvo didelė patirtis, įgijau daug žinių, radau ir daug draugų, tiek pačių italų, tiek lietuvių, kurie gyvena Italijoje“, – su šypsena šį laikotarpį prisiminė Urtė.

Urtė Šilagalytė / Armino Cicėno nuotr.
Urtė Šilagalytė / Armino Cicėno nuotr.

Pasakodama ji pasidžiaugė, kad Italijoje gyvenę lietuvaičiai ją labai šiltai priėmė bei supažindino su italais. Anot Urtės, pačiai tai padaryti būtų buvę gana sudėtinga, nes italės – pavydžios moterys, todėl dažnai sunku įsilieti į jų ratą.

„Po pusmečio gyvenimo Italijoje buvau pripratusi, kad visi pagiria, žarsto komplimentus, ateidavau į darbą nuo ankstyvo ryto jau su šypsena. Labai patiko pietiečių pozityvumas ir dėmesingumas. Italija – graži šalis, sakyčiau, romantiška, gražiai priėmė, bet italas į akį nekrito, nes buvau susikoncentravusi į darbus“, – juokėsi U.Šilagalytė.

Urtė 15min pasakojo pastebėjusi, kad italams būdingas saldžialiežuviavimas – tik jų kultūros dalis, kas mums, lietuviams, neįprasta: „Dėl to komplimentai iš pradžių skamba keistai, tačiau, kai ten gyveni, bendrauji su visais, supranti, kad tai – įprasta jų kasdienybė.“

Urtė Šilagalytė tapo LNK žinių tarnybos reportere / Stop kadras
Urtė Šilagalytė tapo LNK žinių tarnybos reportere / Stop kadras
Urtė Šilagalytė / Asmeninio albumo nuotr.
Urtė Šilagalytė / Asmeninio albumo nuotr.

Grįžusi iš Milano, Urtė įstojo į socialinės politikos magistrą, pradėjo žurnalistės darbą žinių sektoriuje, vadovavo keliomis estetikos klinikomis. Vienas iš jos tikslų per tuos metus buvo įgyti skirtingų žinių, patobulinti save.

„Manau, pavyko padaryti tai, ką buvau užsibrėžusi, o vasarą ir vėl grįžau į sceną“, – šypsojosi Urtė.

Atrodo, moteris išties mėgaujasi nauju gyvenimo etapu – nauji namai, kuriuos neseniai įsigijo, darbas su muzika, pristatymų jau laukiantys kūriniai, „Eurovizija“ ir tapyba. Tai – visos veiklos, aplink kurias šiuo metu sukasi atlikėja.

„Daug žmonių sako, kad nuo to niekada ir nebuvau pabėgusi, tik savo veiklos kurį laiką nesiejau su muzika. Faktas, kad jau iš anksčiau buvo susiformavęs draugų ratas iš „pramogų pasaulio“, todėl nori nenori vis tiek jame sukiesi, atsiranda bendros kalbos. O dabar pasikeitė tik tai, kad pilnai esu atsidavusi muzikai“, – 15min atskleidė U.Šilagalytė.

Naujausi straipsniai

Slaugos namai Trakuose / Įstaigos nuotr.

Reklama