3 ženklai, kad santykiai nesiklosto taip, kaip norėtumėte

Konfliktuojanti pora / Fotolia nuotr.
Konfliktuojanti pora / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2017-10-10 13:30
AA

Vienas sunkiausių dalykų, kurį kartais tenka pripažinti, yra tas, kad santykiai, kurie prasidėjo kuo puikiausiai ir daug žadėjo, tapo tiesiog nepakenčiami. Kai užmezgame ryšius, užsidedame rožinius akinius, matome gerąsias partnerio savybes ir ignoruojame trūkumus. Todėl mūsų šeimos nariai ir draugai dažnai situaciją mato kur kas aiškiau. Štai trys požymiai, kad atėjo laikas nutraukti santykius.

Kai užmezgame ryšius, užsidedame rožinius akinius, matome gerąsias partnerio savybes ir ignoruojame trūkumus. Štai kodėl mūsų šeimos nariai ir draugai dažnai situaciją mato kur kas aiškiau.

Neturite asmeninės laisvės

Santykiai yra ne tam, kad kontroliuotumėte kitą asmenį ar jis valdytų jus. Du žmonės yra vienas kitam atsakingi, tačiau turi turėti visišką laisvę priimti sprendimus, rinktis ar užsiimti patinkančia veikla. Kiekvienas žmogus turi savo poreikių, o geriausi santykiai yra tie, kai partneriai leidžia tuo poreikius realizuoti. Jei pastebėjote, kad jūsų antroji pusė jus kontroliuoja dėl įvairių dalykų, pavyzdžiui, kiek išleidžiate pinigų, su kokiais žmonėmis bendraujate, kur einate, kaip priimate sprendimus, gali prireikti iškelti raudoną vėliavą.

Žmonės, kurie valdo savo mylimuosius, dažniausiai jaučiasi nesaugūs dėl savo sugebėjimo patenkinti jų poreikius. Jie bijo, kad laisvė padės antrajai pusei suvokti, jog gyvenimas yra geresnis be jo. Žmogus, kuris jaučiasi saugus, žino, kad jei partneris palieka, santykiai negali tęstis.

Daugiau neigiamų patirčių nei teigiamų

Vienas labiausiai žinomų mokslininkų Johnas Gottmanas, kuris analizuoja porų santykius, skyrybas gali nuspėti 90 proc. tikslumu. Kaip jis tai daro? Ogi labai paprastai. Psichologas teigia, kad žmonės, vienas su kitu bendraudami, skleidžia užkoduotą informaciją. Iš jos galima matyti teigiamų ir neigiamų mainų santykį. Poroje turėtų būti ne mažiau kaip 80 proc. teigiamo – malonaus, pagarbaus, gražaus ir pan. – bendravimo ir tik 20 proc. nemalonaus (konfliktai, ginčai, nesutarimai ir pan.).

Visgi, kad santykiai būtų puikūs, reikia dirbti. Jei pastebėsite, kad viskas linksta neigiama linkme – nuolat pykstatės, nesutariate, priekaištaujate vienas kitam ir pan. – verta susimąstyti. Aišku, svarbu skirti laiko pokyčiams, tačiau jei per numatytą laiką jokių pakitimų nepamatysite, pagalvokite, ar išmintinga eiti viena kryptimi.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nenorite lankytis psichologo kabinete? Griebkite knygą!

Konfliktas / Fotolia nuotr.

Namuose norite būti vieni

Santykiai išties nesiklosto gerai, jei su žmogumi praleistas laikas jums nėra mielas.

Kai jaučiate, kad per dažnai norite, jog partnerio šalia nebūtų, pradedate suprasti, kad be jo gyventi būtų lengviau. Tokias mintis gali sukelti įtampa, konfliktai, nerimas. Atkreipkite dėmesį, ar norite pusryčiauti vieni, atsikelti tada, kai antroji pusė jau išėjusi į darbą, kuo daugiau laiko praleisti su kitais žmonėmis? Jei taip, turėkite drąsos pripažinti, kad santykiai jums tapo nebemieli, tačiau nesiryžtate jų nutraukti. Gyvenimas yra per trumpas, kad praleistumėte laiką su žmogumi, kuris jums nemielas ir netinkamas. Jūsų laimė ir gerovė priklauso nuo jūsų pasirinkimų ir sprendimų. Priimkite juos sąžiningai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Meilės rūšis – ne viena. Ar žinote, kaip mylite jūs ir jūsų išrinktasis?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!