3 veiksmingos pinigų taupymo pamokėlės

Taupyklė / Shutterstock nuotr.
Taupyklė / Shutterstock nuotr.
2014-01-08 17:00
AA

Norite išmokti racionaliau elgtis su pinigais? Siūlome keletą naudingų pastebėjimų...

► Pirmoji pamokėlė. Prieš pirkdama, gerai pagalvokite

Pirmiausia labai svarbu atskirti savo poreikius nuo norų. Nebūtina pastarųjų atsisakyti. Tiesiog nepirkite spontaniškai, duokite sau laiko atvėsti ir pasvarstyti. Pavyzdžiui, jei pamatėte patinkantį daiktą ir degate noru įsigyti jį, paprašykite pardavėjos, kad bent kelioms valandoms (geriausiai – parai) atidėtų jį. Per šį laiką pamąstykite, ar pirkinys iš tiesų jums reikalingas. Galimas daiktas, kad, atslūgus pirmajam įkarščiui, negalėsite net patikėti, dėl ko taip buvote užsidegusi tą daiktą pirkti...

► Antroji pamokėlė. Susidarykite pinigų leidimo planą

Kad suprastumėte, kur išleidžiami pinigai, susidarykite jų leidimo planelį. Tai skamba grėsmingai tik iš pirmo žvilgsnio. Jei įprastumėte sąmoningai kontroliuoti išleidžiamus pinigus, pati nustebtumėte, kaip puikiai sekasi sutaupyti.

Taigi planas... Biudžeto planavimo schemoje raudonos spalvos rašikliu apibraukite tuos dalykus, kurių jums iš tiesų reikia. Mėlynos – tuos, be kurių galite apsieiti. Skirstydama pinigus, pasirūpinkite, kad jų pakaktų išlaidoms, apibrauktoms raudona spalva. Pavyzdžiui, jei turite kokią nors skolą, kai kurių mėlynai apibrauktų dalykų verta atsisakyti. Gal nauja, jūsų spintoje jau n-toji suknelė jums labai tiktų, tačiau pinigai, kuriuos jai išleistumėte, pravers skolai padengti. Kaip sakoma: „Lašas po lašo ir akmenį pratašo.“

► Trečioji pamokėlė. Išmokite save pergudrauti

Viena pagrindinių priežasčių, kodėl vos baigusi laikytis griežtos dietos priaugate svorio, ta, kad organizmas pasikeitusį valgymo režimą supranta kaip badą. Tad jis, gavęs maisto, ima dar intensyviau kaupti riebalus. Norėdama to išvengti, net ir tuomet, kai laikotės dietos, turite apgauti organizmą valgydama nekaloringus užkandžius. Šis principas taikomas ir įpratusioms šluoti parduotuvių lentynas. Beveik neabejotina, kad po griežtos išlaidavimo „dietos“ jus užklups nevaldomas pirkimo priepuolis. Ką daryti, kad taip nenutiktų? Galite pergudrauti save, pirkdama smulkesnius ir pigesnius daiktus, pavyzdžiui, užuot išleidusi 40 litų šaliui, įsigykite naują plaukų gumelę. Patenkinsite poreikį pirkti ir sutaupysite pinigų.