3 vaikams itin naudingi gėrimai

Spanguolių gėrimas / Fotolia nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2013-02-20 07:00
Visada truputį liūdna matyti, kai parduotuvėje tėvai mažiems vaikučiams perka iš tolo sintetinėmis spalvomis šviečiančius, saldiklių prisodrintus vaisvandenius. Mieli tėveliai, pagailėkite atžalėlių sveikatos!

Sakote, kad paprasto vandens jūsų mažasis nė iš tolo negeria? Skonis yra išugdomas. Tai – įpročio reikalas. Jei patys gersite gryną vandenį ir nuolat akcentuosite, kaip tai yra sveika, nė neabejokite, kad vieną dieną jūsų atžalėlės taip pat jį pamėgs. Tėvų pavyzdys užkrečiamas. Tiek geras, tiek blogas. Na, o jei jūsų namuose vanduo vis dėlto ne itin mėgstamas, galima mažųjų sveikatai rasti be galo sveikų alternatyvų, kurios dargi turi naudingųjų medžiagų, stiprina imunitetą, padeda apsisaugoti nuo virusų ir pan.

 

1. Erškėčių vaisių arbata       

Tai puikus pasirinkimas norintiems papildyti vitamino C atsargas! Erškėtrožių uogose jo kelias dešimtis kartų daugiau nei citrusiniuose vaisiuose. Taigi 3–4 šaukštus erškėtrožių uogų suberkite į termosą, užpilkite litru karšto virinto vandens ir palikite per naktį. Jei vaikučiams norisi saldumo, galite pagardinti medumi. Šią atvėsusią arbatą siūlykite vietoj limonado.

  

2. Spanguolių gėrimas

Galite naudoti ir šviežias, ir šaldytas. Sutrinkite jas, išspauskite sultis. Neišmeskite odelių, o užpilkite vandeniu ir pavirinkite 5–10 minučių. Tuomet belieka atvėsinti, supilti sultis ir pagardinti medumi. Šis gėrimas puikiai kovoja su peršalimo ligomis, nes spanguolėse yra taninų, vitaminų C ir P, o visa tai duoda puikį atkirtį virusams ir bakterijoms. Silpno imuniteto vaikams tai išties labai naudingas gėrimas.
 

3. Džiovintų vaisių kompotas

Apie šį gėrimą sklinda patys geriausi atsiliepimai. Kaip jį paruošti? Pasitelkite visus mėgstamiausius džiovintus vaisius ir uogas: slyvas, kriaušes, obuolius, razinas, abrikosus ir kt., ir,  užpylusios vėsiu vandeniu, pašildykite. Tik neužvirinkite! Dar karštą gėrimą galite supilti į termosą, kad jis taptų gardesnis ir stipresnio skonio. Pagardinkite medumi ir mėgaukitės su visa šeima. Žinoma, šiam gėrimui geriausiai tinka pačių džiovinti vaisiai arba pirkti ekologiškose parduotuvėse. Pirmiausia juos derėtų perlieti karštu vandeniu, nuskalauti ir tik tada virti kompotą.

Ji24.lt