3 sugrįžusios visų nekenčiamos tendencijos (I)

Gilda Ambrosio ir Giorgia Tordini / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Ar kada nors galvojote, kad „ši tendencija tokia tragiška, laimei, praėjo ir tegu nebegrįžta“? Kadaise taip galvojome apie petukus, kelnes aukštu klostytu juosmeniu. Mamos džinsus. „Kačiukus“ („kitten heels“) ir kaladėles kampuotomis nosimis. Kiulotus ir platėjančius džinsus. Basutes ir batelius, avimus su kojinėmis. Visi jie grįžo, jau senokai, ir ne taip jau baisu, ką? Tokių tendencijų-bastūnių yra daug – neabejoju, kad turite savo juodąjį sąrašėlį.

Kaip sekasi toms bastūnėms visada pasimato gatvėje. Dažniau, kūrybingai stiliuojant, net ir iš pirmo žvilgsnio negražūs daiktai priverčia suabejoti ir pagalvoti apie juos antrą kartą.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Aišku, gal būtų smagiau, jei grįžtų, sakykim, karaliaus Edvardo VII laikų skrybėlės (kaip „Titanike“), tačiau viena iš tų sugrįžusių tendencijų – prisėskite ar bent pasilaikykite už ko nors: kelnės su kilpomis.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Jojikų ir aerobikos entuziasčių drabužis

Kelnės su kilpomis – devintojo dešimtmečio stiliaus nekintamasis, buvęs esminio garderobo Nr. 1! Nuo paauglių (pati jas vilkėjau mokykloje), menininkių iki Gariūnų pardavėjų – visos tokias turėjo. Šios, pamanytum, pabaisos, atsirado praktiškumo vardan: sukurtos XX amžiaus pradžios raiteliams, kad kelnės liktų savo vietoje, t. y. auliniuose. Vėliau kelnės tapo praktiškas devintojo dešimtmečio šokėjų ir aerobikos mėgėjų pasirinkimas, įsiliejęs į kasdienį stilių. O dar vėliau... tapo kuo tapo: keistomis, margomis, kojas ilgais (ar trumpais) trikampiais pavertusiomis spintos nevykėlėmis iš regėjimą gadinančių audinių.

Lėtai, bet užtikrintai kelnės su kilpomis populiarėja ir neprimena nei jojikių, nei sportininkių ar šokėjų garderobo.

Dabartiniai dizaineriai – „Marni“, „Fendi“, „Balenciaga“, „Versace“, Nina Ricci – jau keleri metai mums primena apie jas savo kolekcijose, tačiau bent iki 2016-ųjų šioms kelnėms nesisekė pritraukti rimtesnio gatvės madisčių dėmesio. Madam Chanel mėgo sakyti, kad mada anokia mada, jei nepasiekia gatvės. Kai kurioms tendencijoms reikia laiko ir tas laikas atėjo: lėtai, bet užtikrintai kelnės su kilpomis populiarėja ir neprimena nei jojikių, nei sportininkių ar šokėjų garderobo, nors pradžioje galėjo pasirodyti, kad gatvės madistės jas velkasi tik tam, kad sulauktų paparacių dėmesio mados savaitėse.

Su kuo jas dėvėti? Kelnės su kilpomis batų atžvilgiu yra įnoringos, tačiau smagiai užsikabina už stiletų ir šiaip grakščių aukštakulnių. Itin šiuolaikiškai atrodo derinamos su vyriškais švarkais, dekonstruotais marškiniais. Modernūs drabužiai, išsiskiriantys aksesuarai, unikalios detalės ir stiprios spalvos – į kompaniją.

Ieškokite tvirto (ne gležno) ir tampraus audinio, su kantu ir struktūriškomis detalėmis kelnių: kišenėmis, juosmeniu, diržakilpėmis, užtrauktukais, dekoratyvinėmis siūlėmis. Tegu kelnių kilpos būna kiek laisvesnės, nei išsitempusios visu ilgiu (kilpų funkcionalumas teliko dekoratyvinis, užtat kojų forma – rimtas reikalas). Venkite plonų, blizgių, besitampančių ir tįstančių trikotažų.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

Kelnės su kilpomis priklauso vadinamosioms mikrotendencijoms. Tai reiškia, kad daiktas nėra paprastas, gali būti brangus, populiarus tik išskirtinai madą sekančių rate ir rinkoje išsilaikys apie 3–5 metus. Tačiau jei smalsu arba norite būti to išskirtinio rato dalis – eksperimentuoti ir atrasti savąsias laiko turite užtektinai.

Kelnės su kilpomis (11 nuotr.)
+5

Daugiau Lauros tekstų Lauralatour.com

Skaitykite daugiau