3 paprastos taisyklės, kaip atsisveikinti su antsvoriu

Bėgimas / Dainiaus Čėplos nuotr.
Autorius: Žmonės.lt
Publikuota: 2018-03-07 17:03
Kuo arčiau pavasaris, tuo dažniau galvoje sukasi mintys apie papildomus kilogramus ir kaip jų atsikratyti. Bet ne kiekvienas ryžtasi drastiškai keisti gyvenimo būdą ir... pradėti kasdien bėgioti. Lygiai taip pat ne visi išsiskiria geležine valia, kurios reikia laikantis dietos. Ką tuomet daryti?

Sportsman.lt skuba į pagalbą ir siūlo vadovautis paprastomis 3 taisyklėmis. Jos padės nesunkiai pažaboti apetitą, be alkio priepuolių numesti kelis kilogramus ir tuo pačiu metu pagerinti medžiagų apykaitą.

1. Atsisakyti cukraus ir krakmolo

Tai svarbiausia, bet ir vienintelė taisyklė, kuri ragina kažko atsisakyti. Ir sportsman.lt tuo labai džiaugiasi. Tad vertėtų vengti?

Cukrus ir krakmolas yra angliavandeniai. Jais prisotinti maisto produktai labiausiai stimuliuoja insulino sekreciją. O ši medžiaga – pagrindinis riebalų kaupimo organizme hormonas. Kai insulino lygis yra žemesnis, riebalai sparčiau pajuda iš savo saugyklų. Tiksliau – kūnas vietoj angliavandenių deginimo pagaliau pradeda naikinti riebalus. Dar vienas mažesnio insulino kiekio privalumas yra tai, kad inkstai efektyviau šalina natrio ir vandens perteklių. Todėl organizme nebesikaupia skysčiai. Specialistai teigia, kad tokiu būdu, t. y. atsisakius produktų su cukrumi ir krakmolu, jau per pirmąją savaitę galima atsikratyti iki 4 kg ar net daugiau.

Žurnalas „Clinical Endocrinology & Metabolism“ lygindamas žemo angliavandenių ir žemo riebalų kiekio dietas atrado, kad laikantis pastarosios tyrimuose dalyvavę žmonės jautėsi alkani. Tuo tarpu sumažinus angliavandenių kiekį, dėl nukritusio insulino lygio alkio priepuoliai nekamuoja.

2. Valgyti baltymus, riebalus ir daržoves

Pagaliau apie tai, ką galima valgyti drąsiai ir neribojant. Nors, žinoma, išlaikyti saiką sveika visada. Taigi pirmiausia kiekvienas dienos valgymas negali apsieiti be baltymų šaltinio. Tai mėsa, žuvis, jūrų gėrybės, kiaušiniai ir t. t. Kai kurie atlikti tyrimai rodo, jog visapusiškai baltymais praturtinta mityba padeda pagreitinti medžiagų apykaitą. Todėl per dieną papildomai sudega apie 80–100 kcal. Ir ne tik tai. Nustatyta, kad baltymai kone perpus sumažina naktinio užkandžiavimo riziką ir iš per dieną suvartojamų kalorijų kiekio nubraukia apie 440 kcal.

Nors tam tikrų angliavandenių atsisakyti būtina, apskritai jų išbraukti iš valgiaraščio nevalia. Šią maistinę medžiagą geriausia gauti iš daržovių. Ypač – brokolių, žiedinių kopūstų, špinatų, agurkų, salierų ir t. t. Tokių daržovių galima drąsiai prisikrauti pilną lėkštę.

Riebalai. Dažnas jų baiminasi dėl didelio kaloringumo. Tačiau specialistai teigia priešingai. Sveikais riebalais prisotinti produktai yra būti organizmui ir jokios žalos svoriui nedarys. Tai alyvuogių, avokadų, kokosų aliejai ir t. t.

3. Sportuoti 3 kartus per savaitę

Fizinis aktyvumas yra labai svarbus. Visiškai atsisakyti sporto ir svajoti apie dailias kūno linijas būtų pernelyg naivu. Todėl užsisėdėjusiems ant sofos atrasti laiko treniruotei bent 3 kartus per savaitę yra optimaliausias variantas. Nors sportsman.lt pritaria tiems specialistams, kurie ragina nepatingėti pasportuoti ir 4 kartus. Kokias treniruotes rinktis – individualu. Tačiau patariama nepamiršti visapusiško kūno lavinimo – t. y. apšilimo arba kardio, svorių kilnojimo ir tempimo. Treniruotė sporto salėje gal ir skamba nuobodžiai. Tačiau atlikti tyrimai rodo, kad tai ne tik padeda tirpdyti kalorijas, bet ir neleidžia sulėtėti medžiagų apykaitai. Tiesa, visos sporto rūšys turi savų privalumų. Todėl rinktis tikrai yra, iš ko.

Vida Press nuotr.
Vida Press nuotr.

Leidinys „Metabolism“ dar 2002 m. įvertino kelias atliktas studijas ir išskyrė, kad nenaudingų angliavandenių išbraukimas iš mitybos bei aktyvesnė fizinė veikla padeda sumažinti svorį ir padidinti raumenų masę. O sportsman.lt džiaugiasi, kad artėjant pavasariui padailinti kūno linijas galima labai paprastai. Be to, dar ir pataria save motyvuoti. Kaip? Ogi įsigyjant naują sportinę aprangą, batus, kuprinę ar krepšį. Užsukę į internetinę sportsman.lt parduotuvę rasite platų, garsiausių prekių ženklų – „Adidas“, „Nike“, „Puma“, „New Balance“ ir t. t. – asortimentą. Ir nesvarbu, kokias treniruotes nuspręsite pasirinkti – krepšinio, tinklinio ar teniso.

Apie patogią avalynę, šiltą, drėgmę garinančią bei vėjo neperpučiamą aprangą turėtų pagalvoti ir tie, kurie fizinį aktyvumą ryšis didinti tiesiog eidami dažniau pasivaikščioti. Stilinga, patogi ir kokybiška apranga sportsman.lt parduotuvėje jūsų jau laukia!

Projekto partnerio inicijuotas ir parengtas turinys, už teksto turinį atsakingas partneris.

Naujausi straipsniai