3 festivaliai, tūkstančiai lankytojų: praūžus „Galapagams“, „Granatos Live“ ir „Karklė Live Music Beach“ – rinkite stilingiausius vasarotojus

Žmonės.lt fotomontažas
Autorius: Monika Urbonaitė
Publikuota: 2017-08-21 18:56
2017-ųjų vasarą ryškiausiuose ir spalvingiausiuose muzikos festivaliuose netrūko geros nuotaikos ir pašėlusio šurmulio. Nors orais negalime pasigirti, bet geru skoniu bei stilingais festivalininkais tikraip taip! Žmonės.lt siūlo prisiminti vasaros šėliones ir išrinkti jūsų madingiausią festivalį.
  1. Alternatyvieji „Galapagai“. Liepos 28 dieną Zaraso saloje įvykęs festivalis pažėrė nemažai staigmenų. Nepamirštamą pasirodymą čia surengė teatrališkasis Vidas Bareikis, Justė Arlauskaitė-Jazzu visus užliūliavo lyrišku savo balsu, sparčiai populiarėjantis ir vis daugiau gerbėjų Lietuvoje surandantis „Solo Ansamblis“ linksmino elektroniką mėgstančius vasarotojus, o 24-erių atlikėja iš Londono Charli XCX grąžino skolą, kuomet 2014-tais atšaukė savo koncertą, ir šiais metais „Galapagų“ scenoje uždainavo su efektinga merginų grupe.

Pirmąją dieną festivalio lankytojus pasitiko saulė, tačiau visą šeštadienį, liepos 29-ąją, nepaliaujamai pliaupė lietus. Nepaisant gamtos stichijos, žmonės „Galapaguose“ neniurzgėjo. Vaikštant tarp minios galėjai išvysti ne vieną besišypsantį, laukiantį pasirodymų. Kalbinti lankytojai net išdavė, kad šis festivalis – puiki galimybė surasti savo antrąją pusę. Tai tikrai nesunku, kai gali nueiti romantiškai pasėdėti prie ežero, už medžių girdint atlikėjos Alinos Orlovos balsą.

Kodėl verta vykti į „Galpagus“?

Pirmiausia, tai yra festivalis su daug geros muzikos. Organizatoriai kiekvienais metais pasistengia sukviesti tuos atlikėjus, kurie šiuo metu „ant bangos“. Visoms dienoms skirtas bilietas tikrai atsiperka vien jau dėl to, kad į „Galapaguose“ koncertuojančių muzikantų pasirodymus kituose miestuose (ne festivalio metu) plūsta minios žmonių.

Šis festivalis vyksta be galo gražioje vietovėje. Ežerai, miškai. Visi ekstremalai gali išbandyti jėgas vandenlenčių trasoje, vykti paplaukioti valtimi.

„Galpaguose“ galima dalytis meile. Tai įrodė Karolina ir Romanas. Šiais metais pagrindinėje scenoje, grojant reperiui Lilui ir Innominei, į ją buvo pašaukta mergina. „Norime pakviesti Karoliną" – kalbėjo iš proto Lietuvos publiką varantys muzikantai. Vaikinui paklausus, ar ji sutinka būti jo žmona, ši vienareikšmiškai atsakė „taip“. Na, ką gi – turime „Galapagų“ šeimą.

  1. Didžiosios „Granatos Live“. 17 tūkstančių. Toks skaičius žmonių 2017 metais nusprendė apsilankyti festivalyje. Keturiose scenose pasirodymus surengė žymiausi Lietuvos ir užsienio atlikėjai. Viso festivalio kulminacija tapo Ellie Goulding pasirodymas. Vieniems ji patiko, kitiems pasirodė arogantiška, tačiau visi sutiko, kad išgirsti šią atlikėją tikrai norėjosi. Kurianti dainas filmų garso takeliams ir pelniusi pasaulinį pripažinimą... Niekas nepaneigs, jog Ellie Goulding – superžvaigžė.

Kadangi festivalis garsėja puikia organizacija, visus šiais metais nustebino netikėtai kilęs gaisras.

Užsiliepsnojo vienas Lietuvos liaudies buities muziejaus pastatas. Šalia buvo palapinių miestelis, kuriame apsistoję festivalio svečiai – jie netrukus iš pavojingosios zonos išvyko.

Numatyta festivalio programa vyko toliau. Gaisrininkai ir policininkai atliko savo darbą, paaiškėjo, kad sudegė vienas muziejaus gyvenamasis namas ir ūkinis pastatas. Medicininės pagalbos niekam neprireikė.

Dėl šio nelaimingo įvykio kalbama, jog kitais metais festivalis bus perkeltas į kitą vietovę.

Nepaisant tokio akibrokšto, nebuvo pasimesta. Organizatoriai pasistengė, kad niekam nenukentėjus visi lankytojai ir toliau jaustųsi puikiai. Pasirodymai tęsėsi.

Kodėl verta apsilankyti festivalyje „Granatos Live“?

Tai didžiausias festivalis Lietuvoje. Kiekvienais metais galite išvysti pasaulinio lygio žvaigždes. Visi čia susirenka švęsti gyvenimo ir jaunystės. Garso ir vaizdo tecnika naudojama „Granatos Live“ scenose – tik pati kokybiškiausia.

Rugpjūčio 3–6 d. vyksiančiame festivalyje laukiamos ir šeimos su vaikais – įėjimas vaikams iki 10 metų į festivalį nemokamas.Tai vienas draugiškiausių festivalių Lietuvoje.

Čia apsilankyti verta ir dėl nesuskaičiuojamos galybės pramogų.

3. Trankusis „Karklė Live Music Beach“. Po metų pertraukos sugrįžęs festivalis prie jūros 2017 metais linksmino įvairaus amžiaus publiką.

Savo pasirodymus surengė tokie scenos grandai, kaip SEL, Lilas ir Innomine, „Lemon Joy“, „Radistai“, BIX. Viena iš šių metų naujienų tapo Islandijos grupė „Vök”, susikūrusi 2013 m. Beje, tai viena iš mėgiamiausių Gabrieliaus Landsbergio muzikos grupių.

Šiais metais prie jūros atvykę festivalininkai tikrai turėjo iš ko rinktis. Nuo techno muziką grojančios palapinės, kurioje šeštadienio vakarą šėlo ir „Radistai“, iki romantika alsuojančios paplūdimio scenos.

Tie, kurie norėjo laiką praleisti ramiau, klausėsi jūros ošimo paplūdimyje, suposi hamakuose ar mėgavosi didžiuliu pasaulio virtuvių pasirinkimu.

Kodėl verta apsilankyti Karklėje?

Festivalis vyksta prie jūros. O kas gali būri geriau už auksinį smėlį, sūrias bangas ir mėgstamus atlikėjus?

Tiems, kas nenori miegoti palapinėse, čia yra puiki alternatyva išsinuomoti namelį. Atokiau nuo scenos įrengta stovykla siūlo pasimėgauti ne tik šėlionėmis, bet ir poilsiu.

Tiesa, nors festivalyje gausu įvairaus amžiaus žmonių, tačiau daugumą sudaro jaunimas nuo 16 iki 25 metų amžiaus.

„Karklė Live Music Beach“ skirta tiems, kas mėgsta gerą muziką, vakarėlius iki paryčių ir jūrą.

Žmonės.lt

Naujausi straipsniai